Jump to content

LPG Ama Nerede Taktırmalı?

manovar
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Selamlar Mavi Ay a ben ayar yaptirmaya gittim, gidip konusabilirsiniz eger Romano taktiracaksaniz . Bir de bir arkadasim 2A Bostanci da yaptirdi montajini gecenlerde memnundu ama bu ikisi icin de Mazda konusunda tecrubelimi bilemeyecegim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

Bende 2a ya taktırdım bir kaç hafta önce başıma gelmeyen kalmadı :(

sorunlarınız nedir daha geniş açıklayabilir misiniz merak ettim diğer konuda okudumda ???
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

selamlar herkese,

izmirde mazda 3 lpg kiti taktırıp memnun kaldığınız bir servis ya da usta önerebilirseniz çok sevinirim. hatta marka fiyat bilgisi varsa süper olur.

teşekkürler,

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İrfan (MuRDoC_111) arkadaşımız sanırım İzmir'de taktırmıştı LPG kitini.. Konuyu görünce bir yorumda bulunacaktır diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışayım. İzmirde zavolli brc ve atiker yaygın, hatta zavollinin türkiye distribütörü var. 

(Zavoli Polaris Lpg Egemenlik Mah. 6108 Sok.No:10 İzmir Işıkkent 444 49 85)

Ben aldığımda zavolli takılıydı 3000 devirde tekleme yapıyordu, bayilerin hiçbiri anlamadığı için distrübütörde bir ustayla konuştum ve sorunu 5 dk. içinde çözdü.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1840 cc aracım gazı 2.08 den alıyorum ve 263 km de 52 tl (ortalama 197 kuruş) gaz yakmışım yılbaşı tatilinde.

Performans olarakta kalkışta sorunum yok pati çektirmemek için uğraşıyorum sadece! bastığımda 210 çıktı düzlükte ayağımı çektim, 220 zaten kadran.

Ben memnunum ayarı yaptırdım bir daha da işim düşmedi servise ancak sitede okuduklarımdan markaların pekte fark etmediği brc nin uyum konusunda daha iyi olduğu yazılıyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

memnunum ben, detayları özelden sorulan soruya cevaben ilettim :)

burdan da belirtmek gerekirse araçta herhangi bir performans kaybı olmaması sevindiriyor beni.. varsa da ben hissedemiyorum, bir fark yok gibi.. aracın rölanti titreşimi de azaldı..

yakıt tüketimi bariz şekilde düştü doğal olarak ki ben baya şikayetçiydim aracın fazla yakıt tüketiminden.. orjinal dışı jant, geniş taban lastik ve aracı ağırlaştıran(müzik sistemi vs.) ayrıca yol tutuşu arttıran diğer modifikasyonların yakıt tüketimine olumsuz etkisi olmuştu.. 1.6 motor nihayetinde, 3-4 kişi gezilince de 30-35krş aralığından gerilemiyordu tüketim.. 20-25krş aralığına çekildi bu değerler lpg ile birlikte.. kaldı ki hala fazla, yalnız gaz pedalıyla fazlaca oynamaya alışmışım, ortalama 20krş olur aslında bu değer benim araba için..

uzun yolda da ortalama 120-140 arası yaklaşık 1500km yol gittim bagaj ve arka koltuklar tamamen eşya yüklü arabayla ve 17krş civarı bir yakıt tüketimi oldu..

lpg'yi İzmir'deki Zavoli Türkiye distribütörü olan firmada taktırdık.. 1400tl 10 taksit şeklinde.. şu an ne kadardır bilmiyorum..

http://www.polaris-lpg.com/res/adres1.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bak kardeşim ben muğlada kalıyorum arabama tartarini taktım krallar gibi biniyor 2010 mazda3 2,3 fiyat şimdi lpg nin litresi 75-80 km atıyor 20 tl ye yani dersenki ben riske girmek istemiyorum dersen atlar gelirsin muğlada mis gibi taktırtırım ben 1400 taktırmıştım 300 de ruhsata gidiyor 1700 ayrıca 1400 10 taksit yapmışlardı bana yardımcı olabildiysem ne ala...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaşlar lpg konusuna baktım ama göremedim eğer var ise konuyu açtığım için kusura bakmayın.

Sizlere bi sorum olacak Bizim arabaya Lpg taktırmayı düşünüyoruz normalde ankarada otutuyorum ama okulun nedeni ile Trabzondayım Ankarada babam araca lpg taktıracak bana sordu varmı bildigin güvenilir bi yer diye.Bende sizlere sormak istedim daha önceden mazda 3 e montaj yapmış iyi ustalık ve montaj yapan bildiğiniz yerleri benle paylaşırsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Forumda aslında güzel cevaplar var ama ben birdaha yazayım.

Mocn Otogaz var. Brc yetkili servisi şu ana kadar en az 30 mazda3 e lpg taktılar. Eski yeni kasa karışık. Ben de orada taktırdım. Geçen ay forumdan bir arkadaş daha oraya taktırdı. İşi çok iyi biliyorlar. Kesinlikle tavsiye ederim. Benim araba 29000km de en ufacık sıkıntım yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Forumda aslında güzel cevaplar var ama ben birdaha yazayım.

Mocn Otogaz var. Brc yetkili servisi şu ana kadar en az 30 mazda3 e lpg taktılar. Eski yeni kasa karışık. Ben de orada taktırdım. Geçen ay forumdan bir arkadaş daha oraya taktırdı. İşi çok iyi biliyorlar. Kesinlikle tavsiye ederim. Benim araba 29000km de en ufacık sıkıntım yok.

Cevabınız için teşekkürler iskitler opan servisinde taktıracağız galiba peşin 1400 Brc 2 yıl garantili

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cevabınız için teşekkürler iskitler opan servisinde taktıracağız galiba peşin 1400 Brc 2 yıl garantili

Brc 2side büyük ihtimal aynı fiyatlardadır. Tavsiye edilen ve bilene taktırmanız daha iyi olur tabi bu benim fikrim karar sizin etkilemek gibi olmayım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...