Jump to content

LPG Ama Nerede Taktırmalı?

manovar
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar bende mazda 3'üme lpg taktırmaya karar verdim forumlardan takip ettiğim kadarıyla Brc ve Romano marka kitlerden birini taktıracağım. Ancak burada mazda 3 montajı konusunda tecrübeli ve ustalığı olan bir yer öncelik kazanmakta sizden ricam istanbulda bu markaların montajını yapan güvenilir servis önerileriniz. gebzede ikamet ettiğimden anadolu yakası önceliğim olacak.

Bostancıda 2a BRC Gürkan beyi tavsiye ederim, Tabiiki Derincede taktırmayı tercih ederseniz bekleriz FS otogaz yılların deneyimiyle hizmetinizdedir.

Saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ankara için bende MAVİDENİZLER ve MOCAN OTOGAZ'ı tavsiye ediyorum.

İyi forumlar arkadaşlar.

Sayin Faruk Sevgili Ankara Mocan Otogaz da enjektör hortumlarini esit boyda takilmadi yani biri uzun biri kisa özellikle 4.enjektor digerlerine göre baya uzun.Bu konuyu daha önce size sorduğumda esit olmali demistiniz.Saygilar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sayin Faruk Sevgili Ankara Mocan Otogaz da enjektör hortumlarini esit boyda takilmadi yani biri uzun biri kisa özellikle 4.enjektor digerlerine göre baya uzun.Bu konuyu daha önce size sorduğumda esit olmali demistiniz.Saygilar.

Sanırım enjektörleri yan tarafa biryere montaj yaptılar, Normalde motorun üzerine konulabiliyor ve boylar eşit olabiliyor.  Bir sorun yaşıyormusunuz ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sanırım enjektörleri yan tarafa biryere montaj yaptılar, Normalde motorun üzerine konulabiliyor ve boylar eşit olabiliyor.  Bir sorun yaşıyormusunuz ?

Hortumu uzun olan enjektör tıkandı geçenlerde garantiden değiştirdiler.Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçtiğimiz hafta aldığım aracıma uzun araştırmalarım sonucu Ankara Mocanlar da Brc taktırmaya karar verdim ve montajını yaptırdım, Can Bey çok ilgiliydi. henüz fazla bir kullanımım olmadı fakat performansta herhangi bir sıkıntı görünmüyor. 90 tl ye depoyu doldurdum bakalım yakıt durumu nasıl olacak, kullanımdan sonra detayları sizlerle paylaşırım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Arkadaşlar 2012 model yeni kuzu aldim 2013 - 9 ay trafik çıkışlı. .3700 km de. lpg takmak istiyorum ama korkuyorum bi o kadarda arabaya binmek istiyorum benzin belimi bukuyor . Bu km de takmak sakincalimi degilse hangi marka önerirsiniz 2000 tl para ayirdim lpg ye alternatifleri cok tutarsaniz markalara iyi olur. Birde manifolt deldirmeden takilanlar varmis daha iyimis doğru mu acaba..yardimlar için simdiden teşekkür ler herkese..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

selam arkadaşlar lpg taktırıcam bikaç gün içinde... artık benzin giderlerine daha fazla dayanamıcam...

ist anadolu yakasında tavsiye edebileğiniz iyi usta tavsiyelerinizi bekliyorum.taktırp memnun kalanlar ustasından, yada tam tersi durumdakiler... paylaşım yaparsanız sevinirim...

hepinize teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

selam arkadaşlar lpg taktırıcam bikaç gün içinde... artık benzin giderlerine daha fazla dayanamıcam...

ist anadolu yakasında tavsiye edebileğiniz iyi usta tavsiyelerinizi bekliyorum.taktırp memnun kalanlar ustasından, yada tam tersi durumdakiler... paylaşım yaparsanız sevinirim...

hepinize teşekkürler

Kocaeli Derince FS otogaz, o kadar yol (gerçi çok uzak değil) gitmene değecek bir işçilikle karşılaşacaksın... Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kocaeli Derince FS otogaz, o kadar yol (gerçi çok uzak değil) gitmene değecek bir işçilikle karşılaşacaksın... Kolay gelsin.

daha yakınlardan bi tavsiye gelmezse giderim neden olmasın.lpg ciddi mesele...

bide Rıza'nın garajı diye bir lpg ci  varmış maltepede duyan bilen öneren varmı...başka bi forumda görmüştüm aklımda kalmış...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Arkadaşlar dün itibariyle 2012 mazda 3 mirai aracıma 3300 km de,Bursa Ni-ra mühendislikte brc marka kit taktırdım.İşçilik çok hoşuma gitti,Ramazan ve Niyazi Bey'e ilgileri için çok teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Maslak'ta Atatürk oto sanayiinde çevre otogaz var. sahibi hüseyin bey çok ilgili ve bilgili birisidir. ben dahil bir çok arkadaşın aracına lpg taktırdık. çok şükür sorun yaşayan yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

Merhaba arkadaşlar

2011 model mazda 3 sahibiyim. Aracı 10000 km de aldım. Aldığım zaman arıcın üzerinde 0 km  de takılmış landirenzo kit vardı. Montaj Ankara opan'da yeşil yıldız firması tarafından yapılmış. Aldığım günden beri lpg tat vermedi. Benzinden lpg'ye geçişler, düşük devirlerde performans düşüklüğü gibi nedenlerle bir çok landirenzo bayisine gittim. Hiçbir bayi tam olarak sorunu çözemedi. Yapılan ayarlar kısa bir süre iyi hissi veriyor ama sonra aracın ayarı tekrar bozuluyor.

Başlık altında pek landirenzo tavsiye edilmemiş ama Ankara'da taktırıp memnun olan varsa taktırdığı yeri paylaşabilir mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar brc kullanıp ta arada bir ayar yaptıran var mı. Benim araca montajı yapan ustalar brc de montaj sirasinda bile doğru düzgün ayar falan yapmadılar bir tek vsr olayını benim istediğim devir ve orana ayarladilar.Ondan sonra kaç defa uğradım kontrol amaçlı her seferinde sorun yok zaten kendiliğinden ayar bozulmaz brc de tekrar ayar yapmak gerekmez dediler.Bir sıkıntı yok çok şükür ama ben merak ettim şimdi. Arkadaşlardan tecrübelerini aktarmalarini bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar brc kullanıp ta arada bir ayar yaptıran var mı. Benim araca montajı yapan ustalar brc de montaj sirasinda bile doğru düzgün ayar falan yapmadılar bir tek vsr olayını benim istediğim devir ve orana ayarladilar.Ondan sonra kaç defa uğradım kontrol amaçlı her seferinde sorun yok zaten kendiliğinden ayar bozulmaz brc de tekrar ayar yapmak gerekmez dediler.Bir sıkıntı yok çok şükür ama ben merak ettim şimdi. Arkadaşlardan tecrübelerini aktarmalarini bekliyorum.

2009 dan beri ben de brc kullanıyorum bi r defa kışlık ayar yaptırdım motor 30 derece ısınınca gaza geçmesi için. Yazın bu değer 15-20 olsa iyiymiş ama benim hep 30 da duruyor. Sorun yok.  Kolay kolay ayar istemez.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Herkese merhaba arkadaslar 2007 model mazda 3 otomatik vites aracıma LPG taktırdım. uzun arastırmalarım sonucunda Çorumda bulunan Brc Karadeniz ve İç anadolu Bölge bayii Özençler Otogaz da montaj yaptırdım. firma sorumlusu Mehmet Bey ve calısanlar cok ilgililer ben sormadan herseyi anlattılar. sterıl bır ortam var hizmet kalite sorunsuzluk ve ekonomik olarak uygunluk olunca tercihim burası oldu.

Mazdacı butun arkadaslara kesınlıkle burayı öneriyorum.

Taktırdıgım kit my11 motor arıza ışıgı yanmama garantisi 100 bin km 2 yıl garanti ve Lpg kıtınden kaynaklı motor arızalarında(subab vb.) 20.000 lıraya kadar olan arızaları karsılama ayrıca sorunsuz montaj zaten Lpg de onemlı olan montajdır.

fıyat olarak 1800 lira ancak kampanya vardı  BP ile anlasmalı oldugu ıcın 150 liralık yakıt verdıler yanı 1650 ye geldı montaj yaptıracak olan arkadaslar kampanya dahılınde dusuneblırler ayrıca kredı kartına 9 taksıt ımkanı var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırlı olsun güle güle kullan, lakin  100 bin km ve 2 yıl için bahsi geçen 20.000 tl , olabilecek problemlerdeki onarım garantisi biraz kağıt üzerinde kalır, problem olsa bile nasıl ispat edilecek lpg kaynaklı olduğu, zaten lpg kitinden kaynaklı olmaz ki problem, demem oki bu garanti sadece kendi taktıkları ekipmanları kapsar, gerisi kağıt üzerindedir, zaten lpg kaynaklı problemlerin lpg kaynaklı olduğu dahi kanıtlanamamış net olarak, garanti sanki motaj hatalarından kaynaklı olacak sorunlar için geçerli gibi gözüküyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tesekkurler sagolun. kagıt uzerınde boyle evet ama montaj ıyı olursa zaten sıkıntı yasanmıyor en cok guvendıgım montaj oldu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...