Jump to content

Kaliperleri boyattık...

SWeeT6six6
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bugün sonunda Burak'la beraber kaliperlerimizi boyattık. Herter/Ömer usta sağolsun iki arabayla saatlerce uğraştı ve güzel bir görünüm ortaya çıktı. Ama Ömer ustaya da tövbe ettirdik :D

İşin sırrı: Fren balata temizleyici ile temizlenen sökülmüş kaliper parçaları kaliper boyası ile birkaç kat boyanır. Boya altındaki zemin kaybolunca üzerine ısıya dayanıklı vernik sıkılır. Balatalar parlak görünür :) Umarım bu parlaklık devam eder ve ayrıca bu işlem uzun süre dayanır.

Servise girmişken arka helozen yayları da değiştiriverdik desem de inanmayın; Burak'ın fikriyle onun arabada yayları da kaliper boyasıyla boyamayı denedik; baktım güzel oldu ben de boyattım :D

Şimdi resimler:

Kaliperler

kaliper01km5.jpg

kaliper02kb8.jpg

kaliper03yi0.jpg

Yay

yay01zo8.jpg

yay02cr3.jpg

Edit: Fotoğrafların devamı (araç temizken :D ); ikinci sayfaya eklenmiştir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 245
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• MuRDoC_111

20

• Mücahit

21

• SWeeT6six6

68

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Biz boyaları almaya giderken yağmur yağmaya başladı. Haliyle araba kirlendi. Şu an açıkçası titanyum gri ile kırmızı kaliperin çok uyduğunu düşünmüyorum; umarım yıkanınca bu fikrimden vazgeçerim 8:) Ama kırmızı ile (Burak'ın araba) süper oldu...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim herkese :)

Mücahit abi: O da olacak inşallah :)

Ahmet: abi ona uğraşmadım ama sonra öyle birşeyler düşünebilirim; hele bir askere gidip geleyimde :)

Burak abi: Toplantıda inşallah yağmur yağmazsa ikisinin de temiz fotoğraflarını çekip koyarız abi. Burak'ın angellarda sorun çıktı; onunla uğraşırken fotoğrafını çekemedik.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...