Jump to content

Mazda 626 Amörtisör Tavsiyesi

mazda0626
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

şöfor kapısına baktım. uyumlu olduğu lastikler 185/65/14-185/65/15 - 195/60/15

ayrıca lastik hesaplamalarında 195/60/15 ile 195/65/15 arasında yüzde 3.07 oranında bir fark var.

ayrıca amortisörler için adem ustayı aradım. monreo takarsan aracı yumuşatabilirsin dedi. ama ben takmıyorum dedi. o araçların kullanacağı amortisör KYB dedi.şimdi ne yapsam bilemedim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 135
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• kamotropi

12

• domestos

13

• emoksis

14

• civler

8

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

tokicolar daha yumuşak kyb gazlılara göre. Lastik olarak 195/65 sıkıntı olmaz. hatta 215/55/17 gibi bir lastik taksanız dahi sürtmez arada bayağı boşluk var. tabi içine 5 kişi binip birde bagajı doldurursanız söylediğim geçerli olmaz.

65 yanak biraz daha yumuşak oluyor 60 lara göre ama buda sert virajlarda yanak üzerine yığılma olarak geri dönüyor.

Konfor istiyorsan 195/65/15 ve tokico. sportif sürüş istersende 60 yanak ve kyb

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ayrıca lastik hesaplamalarında 195/60/15 ile 195/65/15 arasında yüzde 3.07 oranında bir fark var.

ayrıca amortisörler için adem ustayı aradım. monreo takarsan aracı yumuşatabilirsin dedi. ama ben takmıyorum dedi. o araçların kullanacağı amortisör KYB dedi.şimdi ne yapsam bilemedim.

gerisi size kalmış

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence biraz sert olsa bile KYB'den şaşma hocam. Rahat edersin asla virajlarda yatmaz savurmaz. Ama gerçekten sert bir hortumun üzerinden geçsen bile hissedersin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aracımın bagaj kapısından aşağı bastırdığım zaman amortisör esneme yaparken, kaputtan ya da çamurluktan bastırdığımda hemen hemen hiç esneme yapmıyor. sorun helezonlarda olabilir mi? 98 ve üstü 626 araçlarınızda bu durum sizde nasıl?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yok mu arabasını test eden? lütfen 98 ve üstü aracınızın önünde esneme olup olmadığını kontrol eder misiniz? yoksa benim arabanın helezonlarında mı bir problem var... hangi ustaya sorduysam kyb den şaşama diyor. takico ile arasında hiçbir fark yok diyor. orjinalden kyb diyor, ama mazda gibi bir araç nasıl olurda bu kadar sert ve konfordan yoksun bir araç yapar aklım almıyor bir türlü.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ön amortisörler daha önce kyb ile değişmiş olabilir. Ayrıca arka süspansiyonlar daha yumuşak oluyor zaten standartta.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benimki de ön amortisörler fazla esnemiyor. Bu gayet normal virajlar için daha da iyi. Bence bir anormallik yok. Ama hiç esnemiyorsa kitlenmiş olabilir, hatta kasislerde küt diye vurur o halde değiştirmek gerekir. Geçen yıl benimki kitlenmişti hiç oynamıyordu değiştirdim. Bu arabaya da zarar verir , şaseyi bile bozabilir.. Ama benimki hiç mi hiç esnemiyordu. Eğer hiç esnemiyorsa değiştirmeni tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Arabada tek sorun on sağ amortisor alınacak, ve birde güneş siperlikleri acılıp kapanan on koltuğun üzerinde tavanda ve doşeme yaptırıcam, dış kısımda tamponda ufak catlaklar var. Arabanın pırıl pırıl olmasını sorunsuz olmasını istiyorum. Acaba ilk etapta on amortisor siperlik ve döşemeleri yaptırırsam  ne kadara mal olur varmıdır adı sanı duyulmuş iyi ustalar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yok mu arabasını test eden? lütfen 98 ve üstü aracınızın önünde esneme olup olmadığını kontrol eder misiniz? yoksa benim arabanın helezonlarında mı bir problem var... hangi ustaya sorduysam kyb den şaşama diyor. takico ile arasında hiçbir fark yok diyor. orjinalden kyb diyor, ama mazda gibi bir araç nasıl olurda bu kadar sert ve konfordan yoksun bir araç yapar aklım almıyor bir türlü.

orjinal tokico ve gayet yumuşaktır. anlattığınız durum benimde başıma geldi. aracımı aldığımda ilk iş ön 2 amortisörü değiştirmek oldu gittim kyb amortisör aldım tavsiye üzerine tanesi 200 liradan benimde ön kısımda çok az esneme oluyordu yol tutuş konusunda gayet başarılı ama konfordan ödün veriyorsun 1 yıl kadar kullandım sonra servisten mazda 626 orjinal amortisörü tokico ya geçtim şimdi gayet memnunum, kybdende memnundum ama sadece ben tabiki, araçta benim dışımdakiler şikayetçiydi :) şuan elimde 2 adet kyb ön amortisör mevcut internette satışa çıkardım uygun fiyata satıcam alan olursa umarım sende sorununu çözersin. helezonların sağlamdır bence

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 9 ay sonra ...

98 model 626 aracıma Tokico amortisör lazım. Nerden temin edebilirim? fiyatı ne kadardır acaba? KYB EXEL G kullanıyorum. Çok sert olmasından dolayı rahatsızım. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Merhabalar 99 model 626 aracım için arka amortisör arıyorum. Konyadayım burda bir kaç yere sordum ama bulamadım. internet üzerinden almak için tavsiye edeceğiniz güvenli bir yer var mı? yada diğer şehirlerden yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa sevinirim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhabalar 99 model 626 aracım için arka amortisör arıyorum. Konyadayım burda bir kaç yere sordum ama bulamadım. internet üzerinden almak için tavsiye edeceğiniz güvenli bir yer var mı? yada diğer şehirlerden yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa sevinirim. 

Mevcut konu başlığının altında birleştirilmiştir.

Şu konulara da bir göz atabilirsiniz.

http://www.mazdaclubtr.com/topic/5076-amortis%C3%B6r/

http://www.mazdaclubtr.com/topic/4153-mazda-626-kyb-amortis%C3%B6r/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 6 ay sonra ...

Arkadaşlar öncelikle iyi akşamlar. Arabayı aldığından beri sağ ön amortisör biraz sert geliyordu sağa göre bu akşam farkettim ki amortisör yaylanmıyor gibi birşey. Araba bozuk yolda yayı kesik Şahin gibi kafa sallıyor. Krikoyla kaldırdık baktık aşağı iniyor arabayı indirince esnemiyor neden olabilir acaba değiştirsem fiyatı ne civardadır?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tahmin ediyorum bahsettiğiniz amortisör, önlerdir, amortisörünüz patlamış, bu durumda özellikle afyon gibi yerde bu şekilde, kışın kullanmanız ciddi sıkıntı yaratabilir, ortalama fiyatları markalara göre tek olarak 125 lira ile 175 arasındadır, çift değişme şartı olduğu için size işçilik falan 300-350 tl arasında bir fiyata malolabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

18 saat önce, muratusluu :

Arkadaşlar öncelikle iyi akşamlar. Arabayı aldığından beri sağ ön amortisör biraz sert geliyordu sağa göre bu akşam farkettim ki amortisör yaylanmıyor gibi birşey. Araba bozuk yolda yayı kesik Şahin gibi kafa sallıyor. Krikoyla kaldırdık baktık aşağı iniyor arabayı indirince esnemiyor neden olabilir acaba değiştirsem fiyatı ne civardadır?

Konunuz forumda ortak konu ile birleştirilmiştir.

Şu konuyada bir göz atabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...