Jump to content

Mazda 626 Amörtisör Tavsiyesi

mazda0626
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2000 model sedan 626mın arka amortisörlerini değiştirmeye karar verdim ikiside patladı önerebileceğiniz marka model varmı fiyat aralığı yaklaşık olarak ne tutar yardımcı olursanız sevinirim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 135
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• kamotropi

12

• domestos

13

• emoksis

14

• civler

8

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Bence tamir ettir neticede orjinal amortisörler yan sanayi amortisörlerden daha kaliteli olduğu için tamiride senin memnun eder.

Eğer milde yamulma kasada kırık yok ise tamir olur  ikisi ortalama 90 tl tutar. sök tak tamir hepsi içinde

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazda 323 ümde bende tamir ettirmiştim 3 yıl o şekilde kullandım 60 tl vermiştim her şey dahil ankara yıldız sanayide kime sorsan gösterir amartisörcü diye hatta bazan ellerinde bulunduğuda oluyormuş çıkma araçlardan söküp tamir edip satıyorlarmış bilgine ama illa sıfır diyorsan kyb yada monreo ii dir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben arka amortisörleri tamir ettirmiştim.Bu günki tespitime göre ön soldakide gitmiş ses yapıyor onuda yaptıracağım.Yaptırmanı tavsiye ederim daha ekonomik...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 yıl önce meb başayarda tamir ettirmiştim garantisi vardı 1 yıl 1 yıl içerisinde tekrar patladı garantiden takrar yapıldı sanırım belli bir süre sonra tamirde fayda etmiyo monroe marka amortisör 100 tl kyb ise 130 tl parça treni com da bunlardan birini alıcam sanırım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

merhaba arkadaşlar,

bende 92 model oval kasa 626 var bir süredir sağ arka lastikten sese geliyor.

4 kişi bindiğinde araba kasislere girdiğinde yada manevrea esnasında çamurluk lastie sürtüyor ve lastiği bir gün yaracak  :D  bir ustaya gösterdim amörtisörler sağlam dedi. nden yapar acaba bunu birde. bu araca uygun sağlam ve iyi bi marka öneriniz varmı?. ayrıca kapı ve cam fitillerini ve tüm cam etrafı iç ve dış plastil aksamı değiştireceğim nerden bulabilirim. yardım ederseniz sevinirim.. :egy:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hocam aracı sanırım yeni aldınız bu problem tamamen cantınızın aracınızla uyumlu olmamasından kaynaklanıyor aracınızın marka modeline uygun ET değeri olan bir cant-lastik almalısınız yoksa amortisörler değişse bile sorununuz devam eder

aracınız için en uygun olanı orijinal jant ve orijinal lastik ebatlarının kullanılmasıdır

eğer problem dediğim gibiyse arka yayların üstüne takoz attırmak geçici bir çözüm olabilir fakat aracınızın yol tutuşunu  ve dış görünüşünü negatif yönde etkileyecektir

iyi forumlar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben aracın orijinal amortisörlerini 14 yaşında iken 2007'de değiştirdim. Aldığım manka KYB idi. Şu anda çok memnunum, tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

zoptrik İleti: 15Yaş : 23 - Yer : gaziantep

Ynt: 626 amörtisör.

« Yanıtla #4 : Dün, 18:08:46 »Alıntıhocam aracı sanırım yeni aldınız bu problem tamamen cantınızın aracınızla uyumlu olmamasından kaynaklanıyor aracınızın marka modeline uygun ET değeri olan bir cant-lastik almalısınız yoksa amortisörler değişse bile sorununuz devam eder

aracınız için en uygun olanı orijinal jant ve orijinal lastik ebatlarının kullanılmasıdır

eğer problem dediğim gibiyse arka yayların üstüne takoz attırmak geçici bir çözüm olabilir fakat aracınızın yol tutuşunu  ve dış görünüşünü negatif yönde etkileyecektir

iyi forumlar...

merhaba. evet aracı yeni aldım sayılır ilk arabam zaten :).

bi kaç sene oldu alalı ama daha önce böyle yapmıyordu. arabayı aldığımda uyumsuz aliminyum jant vardı lastiklerde 195.65.14 dü amörtisörler bi kere patladı internetten amörtisör sipariş ettim geldi taktık takan vatandaş mazdadan anlamadığı için beni uyarmadı gelen amörtisörlerr hacback amörtisörüymüş biraz kısaymış ve jantlarda uyumlu olmadığı için lastik dışarıda kalıyordu bu yüzden çamurluk lastiği eritti biraz bunu fark ettiğimde anlayan bi ustaya gittim. ustanın tavsiyesi üzerine amörtisöleri tekrar doğrusunu istedim değiştirdim ve jantlarıda orijinal mazda nın jantı ile değiştirdim. uzun zamandır yapmıyordu bu aralar yine yapmaya başladı yük bindiğinde lastik çamurluğa sürtüyor. lastilerim bitmişti bende 195*65*14 olan lastikleri  185*65*14 ile değiştirdim yeni henüz deneme şansım olmadı yük bindiğinde sürtüyormu şu an bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

eğer jantlar mazda jantı ve sürtme devam ediyorsa ya alt takımlarda ya da kaportada bir sıkıntı var demektir ki bunlar çok uzak ihtimaller eğer sürtme devam ederse jantınızı mazdadan gerçekten iyi anlayan bir ustaya kontrol ettirmenizde fayda var bende 91 balık kasa var orijinal jantı 14 şu standart baklava dilimi olanlardan ve orijinal lastik ebatları da 185 70 14 -kapı içinde yazan fabrikanın verdiği değerler bunlar- sizin kasada orijinal değerlerini bilmiyorum ama orijinal değerlere sadık kalmanız yakıt tasarrufu ve konfor açısından en iyisi olacaktır

yine yardımcı olabileceğim bir konu olursa yardımcı olmaya çalışırım kazasız belasız keyfli sürüşler

iyi forumlar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben aracın orijinal amortisörlerini 14 yaşında iken 2007'de değiştirdim. Aldığım manka KYB idi. Şu anda çok memnunum, tavsiye ederim.

gökhan abi KYB zaten orjinal galiba.yoksa benmi yanlış biliyorum.tanesini kaça almıştın fiyattan az çok kalitesini belli eder

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

o zaman konuyu açan arkadaşa önerelim. KYB (orjinal)yada MONROE (orjinal kaliteye en yakın olan marka)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

lastiklerin çamurluğa sürtmesini tüm parçalarını değiştirmene rağmen devam ediyorsa benim tahminim helezon yaylarının esnekliğini ve sertliğini kaybetmesindende olabilir.genelde engebeli yollarda aracın yukarı aşağı esnemesiyle meydana gelir sürtme

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim aracım 98 model mazda 626 sedan aracımınön tarafı yüksek duruyor.amörtisördenmi helezon yayındanmı veya orjinal amörtisör değilmi.orjinal amortisör olmaması durumunda uyum sağlarmı takılabilirmi.çamurlukla lastik arasındaki mesafe gözle görülür şekilde açık.hoş bir görüntü olmuyor.değerli fikirlerinizi bekliyorum.teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...