Jump to content

Mazda 3 AT Şanzıman Yağ Değişimi (AT)

twistr
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

manuellerde bildiğim kadarıyla yağ kontrol çubuğu yok sadece otomatiklerde var ama genede bir servise sarun derim ben emin olmak için. konrol çubuğu olmasa bile muhakkak bir yöntemi vardır kontrol etmenin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yağı kontrol ettirdim yağ tamammış.Sadece karterin ordaki tıpa açılarak deişim yapıldığı için 3 lt alıyormus herkeze çok teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yağı kontrol ettirdim yağ tamammış.Sadece karterin ordaki tıpa açılarak deişim yapıldığı için 3 lt alıyormus herkeze çok teşekkürler.

bir sorun olmadığına sevindim 3,5 ltr; zaten yarısını yenilmek anlamına geliyor
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

aracım mazda3 2009 touring at. 95000 de.ben 82000 de aldım. şanzıman yağı kaç km de değişiyor.biraz forumlara baktım 60000 diyen var 80000 diyen var.bilgisi olan arkadaşlar abiler yardımcı olurmusunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

AT şanzıman yağı km olarak 60.000 km, yıl olarakta 3 yılda bir yenilemek gerekir, araç km yapmamış olsa bile 3 yılda bir değişmek gerekir çünkü herşeyin bir raf ömrü vardır özelliğini kaybeder.

mazda 3 kullanım kitapçığında yazan budur , aynen sizin gibi bir 3 kullanıcısı arkadaş tarafından daha önce gündeme geldiğinde paylaşılmıştı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bugün bir kaç yerden şanzıman yağı değişimi fiyatı konusunda bilgi aldım.sizlerle paylaşayım dedim.nasıl fiyatlar.

1. usta: yağ:120  filtre:188  conta:40  işçilik 100 istedi.(balata değişimi de dahil)

2.usta:  yağ:140  filtre: 150  conta: 25 işçilik 225 istedi.(balata ve disk değişim işçiliğide dahil)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sn.Pancaro fiyatlar ile alakalı yorum yapamayacam çünkü ne markalar belli nede kullanılacak parçaların menşeii, bu konuda diyeceğim şuki, kullanacağınız şanzıman yağınızın değerlerini kullanım kitapçığınızdan öğreniniz ve bu değerleri taşımayan yağı kesinlikle aracınıza bırakmayınız, artı olarak oto şanzımanın carteri sökülmeden  zaten yağ süzgeci çıkmaz , bu söküm esnasında contanın değişmesi gerekmeyebilir, süzgecinde değişmesi gerekmeyebilir neden derseniz süzgeç temizlenebilme özelliğine sahibtir, metal bir süzgeçtir,  sökülüp benzinle veya bir kimyasalla yıkanıp takılabilir,( en azından benim aracımda böle, 3 de nasıl emin değilim)  öle rasgele aracınızın orijinal parçalarını değiştirmeyiniz, gerekirse değiştiriniz, kolay gelsin.

Balata için bişey diyemem ama diskler iyi ise torna ile kurtarılablir sanırım, bir sormanızı öneriyorum boşuna onuda değişmemiş olursunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben yetkili serviste değiştirdim

şanzuman yağı Atf M-V diye bir kodu var dışarıda da serviste de litresi 40 tl aynı fiyat

ben şanzumandaki filitre ile beraber değiştirdim

şanzuman alttan açıldı filitre söküldü tam 4 lt yağ aldı

yağ internette de satılıyor

http://www.ozenticaret.com.tr/asp/product/2899/Mobil-1-Synthetic-ATF-1Lt

ancak servistende ücretini ödeyerek alabilirsin hem orjinal mazda yağı olmuş olur

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Arkadaslar benimde bir sorum olacak bende sanziman yagini değiştirdim tapadan 3 lt kadar yağ cikti ve castrol atf multi vehicle mazdaya uyumlu olduğu soylenen hatta üzerinde mazda da yazan bir yağ konuldu . sabahları 1 2 km falan vites geçişleri biraz hissediliyor isindiktan sonra hic hissedilmiyor yağ değişiminden öncede sanirim boyleydi acaba bu sorunmu yoksa isinana kadar boyle mi oluyor....araç 2010 mazda 3 86000 de..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Konuyu incelediyseniz oto viteslerde yağın tümünü değişemenin sadece makina ile veya  şanzımanın inmesiyle mümkün olduğunu görmüşsünüzdür, siz çok normal şekilde karter kapağını açıp dökülen kadar yağ bıramışsınız ki, bizde öle değişiyoruz, lakin yağ bırakırken yağın markasına değil yağın değerlerine bakınız bu değerlerde kullanım kitapçığında veya kaputtaki yağ çizelgesinde yazılıdır, soğukken ki durumun yağla alakalı olduğunu sanmam , zaten öncedende öle olduğunu yazmışsınız, aslında bu durumun sebebi araç ısınmadan hareket etmektir, yani aracın bir müddet ısınmasını beklemelisiniz 1-2 dakka kadar, eminim artık olmayacaktır.

Yağ değişim aralığı 60.000 km, zaman  olarakta 3 yıldır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cevap icin teşekkürler ayni araci kullanan arkadaslarda boylemi oluyor acaba sogukken azda olsa hissediliyormu geçişler birde süzgeç degistirmeme gerek varmi yada temizleniyormu servise götürmeyi düşünüyorum servis temizlemeyle ugrasirmi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Rica ederim.

Ne gerekeceğine servis karar verir, değişmek gerekirse değişirler, servise götürdüğünde gene yağ değişimi talep ederseniz eğer gene 3 ltr değişmiş olur ve aracınzın yağının %75 i yenilenmiş olur, hemde süzgeçede baktırmış olursunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bugün servise gittim bujileri ve şanzıman yağının hepsini değiştirmelerini süzgecinde kontrol edilmesini istedim 2 saat sonunda aracı teslim aldım 6 lt şanzıman yağı 4 buji artı işçilik 270 tl ödedim süzgeçte bir sıkıntı yokmuş ve  bir sorun olmadığı sürece değişimde olmuyormuş... şimdi kafama takılan alt karteri açınca 6 lt şanzıman yağını boşaltabiliyorlarmı yoksa bizi kekledilermi .izmir yeni otomativ de yapıldı işlemeler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...