Jump to content

Eski/yeni kasa Mazda3 tercihiniz

mr.woox
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

şahsen yeni kasayı eskisine göre çok beğenmiyorum fakat yeni kasanın özellikleri cezbedici.

alışılır mı dersiniz?

şu an alsanız hangi kasayı tercih edersiniz? neden?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 50
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• mr.woox

9

• S.Halilduru

6

• kernell

5

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Yeni kasa ilk çıktığında;

"..Bu ne yaa, şaban gibi sırıtıyor, çok çirkin, vb. vb." kelam kullandık. Ama şimdi bakıyoruzda kimse bu sözleri söylemiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben sedan'ın arkası hariç dış tipini beğeniyorum. ama iç malzeme kalitesi ve dizaynını pek beğenemedim bir türlü.

dizayn sorunu alışık olmadığımdan mı bilmem ama örnekler vermek gerekirse;

- şoför tarafındaki kapı camları kumanda paneli için elinizi attığınızda kapı tutacağı sizi engelliyor.

- arka koltukta oturan adamın tam kafa hizasından görüş açısı dar, inerken de kafayı çarptım.

- vites, küllük yerine ulaşmayı engelliyor. (otopark kumandasını koyduğum yer)

- iç malzeme kalitesi ve dizayn eski kasada daha iyi. (şahsi fikrim)

ilk etapta gözüme çarpanlar.

Yeni kasa ilk çıktığında;

"..Bu ne yaa, şaban gibi sırıtıyor, çok çirkin, vb. vb." kelam kullandık. Ama şimdi bakıyoruzda kimse bu sözleri söylemiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tam otomatik teknolojisinde var mı bilmiyorum ama, yeni kasalarda en azından 5 veya 6 ileri vites olsaymış iyi olurmuş.

Motor aynı olsa da teknolojisi daha yeni olduğu için yeni kasayı tercih ederdim ama biraz daha param olsa kesinlikle Mazda6 yı alırdım :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

herşeye rağmen,

mantık; 2 cümlede güzelce özetleniyor..  :clap:

kafaya takılanlara da alışmaya çalışıcaz  8)

Yeni, yenidir.

Kaldıki daha donanımlı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim için dış görünüş çok önemli benim aracım 2009 model yani eski kasanın makyajlısı..şahsi düşüncem temiz bir eski kasa hem arada baya bir fiyat farkı var..eğer yeni kasa almayı düşünsem yı tercih ederdim..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dış görüş iyidir hoştur lakin siz aracın içerisinde oturuyorsunuz. önemli olan aracın donanımı ve işlevselliği sonuçta 2 yada 3 yıl sonra eski model eski modeldir. sadece şekli güzel diye araba almak anlamsız olurdu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ahh ahh, şu motor konusu ayar ediyo adamı.

120 bg olsa ne olur, guzuların günahı ne.. neden 105? neden

yeni kasa hb :)

birazcık daha kuvvetli motorlar kullanılsa :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ahh ahh, şu motor konusu ayar ediyo adamı.

120 bg olsa ne olur, guzuların günahı ne.. neden 105? neden

Valla hiç dert etmeyin,125 hp olanlarıda gördük.Babamın honda civicle geçen gün İstanbul'a gittik(2008 model),ah benim Mazdam nerde dedim yani resmen.Öyle 20 hp'lik aman aman bi fark yok yani merak etmeyin. ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bence hem hb ve hem de sedanın arkası çirkin. yandan görünüşte sedan daha güzel.bu arada touring ile impresive arasında arka da fark var.touringde spoiler yok impresivede var.impressive daha güzel duruyor.

eski kasanın arkası çok güzel ama iç dizayn ve önünü yeni kasaya göre beğenmiyorum.işçilik kalitesini bilemem.

yeni kasanın ön tarafı ve içi daha güzel.daha sportif.her yerde tuş var tam benlik her taraf dolu dolu..... :2funny: adamın her yeri kurcalayası geliyor.Donanım daha fazla.

****eski ve yeni kasa karşılaştırmasıydı****

bu arada yeni kasa ödül almış."Auto Bild Grubu tarafından düzenlenen 2009 yılının En İyi Tasarım Yarışmasında ödüle layık görüldü"

artık eski kasa mı yeni kasamı daha güzel bu ödülden anlayabiliriz.Zevkler ve renkler tartışılmaz tabi ki.........

Bu arada mazda 3 sahibi değilim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bence hem hb ve hem de sedanın arkası çirkin. yandan görünüşte sedan daha güzel.bu arada touring ile impresive arasında arka da fark var.touringde spoiler yok impresivede var.impressive daha güzel duruyor.

Ben hem touring'de hem de impressive'de hb için spoiler olduğunu sanıyordum. Bilen var mı arkadaşlar?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben hem touring'de hem de impressive'de hb için spoiler olduğunu sanıyordum. Bilen var mı arkadaşlar?

evet yeni kasalarda her iki donanıma sahip araçların hatchback modellerinde spoiler standart geliyor. sedan versiyonlara ise aksesuar olarak satışı mevcut. Hatcback'lara ise aksesuar olarak mps spoileri satışı mevcut.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...