Jump to content

2.Nesil Mazda 3 Egzoz Ugulamaları

grk41
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaslar eski kasa hakkında bilgi sahibi degilim. Suanki 2010 Mazda3 lerle eski kasalarin egzos sistemi aynı mı? susturucu tampon altında degil kapı altında??

Servisin orjinal aksesuar adı altında sattıgı sebring spor egzos 700tl , diger yandan Mazda3 e uyumlu remus 850tl. Egzos uygulaması yapan arkadaslar tecrübelerinizi paylasir misiniz? Remusun vericegi ses icin 150 tl lik fark vermeli miyim yoksa servisten "orjinal aksesuar" garantisi altında sebring mi tercih etsem??

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

arkadaşlar bu konu da benimde bir isteğim var yani egzoz yaptırmayı düşünüyorum biraz yardım pls ben dışarıdan el yapımı ve remus egzoz gibi güzel tatlı bir ses çıkaracağını iddia eden bir kaç egzozcuyla görüştüm bunun için ort 100-175 tl gibi fiyatlar istediler:. Birde öğrenmek istiyorum el yapımı egzozların negatif yönleri nelerdir motora doğrudan ya da dolaylı bir şekilde zarar verebilirm,?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bizim arabalarin egzos tipi biraz farklı. susturucunun yeri dolayisiyla cikisa kadar giden boru ince kaliyor. Egzoscularin bana soyledigi sey su , "abi biz yapariz ama garanti veremeyiz çok kötü bir ses alabilirsin"..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

abicim bizim arabaların egsozlar, eksoz uçlarına ince geliyor buna rağmen ben bi eksoz ucu kaynattırdım. takdığım günden itibaren deli gibi pas akmaya başladı güzel görünmesini isterken berbat bi görüntü oluşmaya başladı geriye söktürceğim galiba bi fikri olan varsa lütfen bildirsin....şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abicim bizim arabaların egzozlar, egzoz uçlarına ince geliyor buna rağmen ben bi egzoz ucu kaynattırdım. takdığım günden itibaren deli gibi pas akmaya başladı güzel görünmesini isterken berbat bi görüntü oluşmaya başladı geriye söktürceğim galiba bi fikri olan varsa lütfen bildirsin....şimdiden teşekkürler

Orjinal Aksesuarlarında satılan egzos ucunu taktırabilirsin. Ben ondan taktırdım, hiç bir sıkıntım yok. Dışarıya göre biraz pahalı ama kalite açısından bakarsan uygun fiyatlı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abicim bizim arabaların egzozlar, egzoz uçlarına ince geliyor buna rağmen ben bi egzoz ucu kaynattırdım. takdığım günden itibaren deli gibi pas akmaya başladı güzel görünmesini isterken berbat bi görüntü oluşmaya başladı geriye söktürceğim galiba bi fikri olan varsa lütfen bildirsin....şimdiden teşekkürler

pas icerden akmaz egzos kafasının kendisi pas yapmistir. ayni sıkıntıyı bende yasadim ama susturucu yapicagim icin ellemiyorum su an. ama paslanmaz krom egzos uclari da mevcut. Biraz daha fiyatlı ama onlardan almak gerek. orjinalini de tercih edebilirsin ama disarda daha şık seçenekler mevcut.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

pas icerden akmaz egzos kafasının kendisi pas yapmistir. ayni sıkıntıyı bende yasadim ama susturucu yapicagim icin ellemiyorum su an. ama paslanmaz krom egzos uclari da mevcut. Biraz daha fiyatlı ama onlardan almak gerek. orjinalini de tercih edebilirsin ama disarda daha şık seçenekler mevcut.

geçen hafta sonu maslak oto sanayidydim tanıdık birinin shopuna gittim paslanmaz egzoz taktırdım çok şık görüntüsüde var fiyat:30TL

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

parca konusunda orjinalden şaşmamak daha mantıklı olur.hem kafanız ağrımaz,hem keseniz rahatlar ve parça garantisi olur...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

egzoz yapan oldumu arkadaşlar?

Geçen gün bu konuyu konuştuk, EVO Mazda'nın servis müdürü Cem'in aracında (eski kasa) çok güzel oval egzozlar var. Bence Mazda3 lere en çok yakışan egzozlar onlar. Bir fotoğrag çekip gönderebilirse belki ondan taktırmak istersiniz.

Ben konudan haberdar edeyim onu, belki bir fırsat bulup resim koyar ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben sordum, Gülsuyundan bir yer tarif etti o egzoz için. Ben de çok beğendim ama bir tek onun için oraya gitmek mantıklı olmaz. Ama karşıda oturan bi Abimiz derseki 'ben senin için alır, bi şekilde ulaştırırım sana', o zaman alırım ben de. Gerçi öncesinde detaylı bir fotoğrafını görmek de şart. Bu arada benim de araçla ilgili bazı fikirlerim var, Savaş Abiyle konuştuk hatta. Bir ara Cem Bey'le görüşmem lazım. ;)

gidip konuşalım Yunus, şu yılbaşı bir geçsin :)

Ben Cem'den rica ettim ama yilsonu sayim sebebi ile onlar da biraz mesgulmus ;)

biz çekseydik keşke, aklımıza gelmedi hiç.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben Cem'den rica ettim ama yilsonu sayim sebebi ile onlar da biraz mesgulmus ;)

Geç geri dönüş için üzgünüm :kafa: ben kendi aracıma daha önceden kaynaklı olduğundan zorunluluktan Maltepede sahil istikametinden gülsuyuna doğru giderken E-5 in üzerinden geçince hemen sol tarafta ısıtan oto egzoz Birol ustada yine kaynaklı tip egzoz ucu taktırmıştım.(fazla çeşit sunabiliyor)

orjinal ise ve şayet modelinide beyeniyorsanız, delmeden, kesmeden ve kaynak olmadan takılan orijinal modelini tavsiye ederim. ;)

post-171-141695282819_thumb.jpg

post-171-141695282823_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...