Jump to content

2.Nesil Mazda 3 Egzoz Ugulamaları

grk41
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ben "Başka bir sebep olsa da" derken davet edersin diye düşünmüştüm Burak Abi. Her ne kadar dünür aday aday adayı olsak da davetsiz gelmek uygun olmaz. Ondan dedim. ;)

Kesinlikle ben de çift istiyorum ama tamponu düzgün kestirebileceğimden emin değilim. Aynı olması lazım ki sırıtmasın. Acaba o Ankaralı arkadaş nasıl yaptırdı? Hatırlıyo musunu Abi Gri Mazda 3, tavan filmli ve çift egzozlu..

Ankara da yaptırmıştı, işçilikten çok memnundu. tabi boya da yapılmış.

konu burada : http://www.mazdaclubtr.com/index.php/topic,16753.0.html

[smg id=5755]

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İşte Abi ben bundan istiyorum. ;) Ama tamponu boyatmadan. Bi de takılacak uçlar bu değil de Cem Bey'deki gibi olursa süper olur. ;)

o zaman araştıralım Yunus, iyi işçilik çıkartacak bir yer bulursak bende yaptırırım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben keserek yapıldı diye hatırlıyorum Yunus, konuyu tekrar okuyayım ama. hem zaten kesmeden yapamaz mecbur kestireceğiz :) ankara'ya gitmektense 2 araç adamı buraya getirtiriz daha az masraflı olur hehe :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi illa ki yok mudur ya İstanbul'da bunu yapabilecek biri? Şu resmin çıktısını alıp bi gitsek mi MaslaK'a? :D En son çare ararız bu arkadaşı (Profilde telefonu var), kime yaptırmış sorarız. Usta tarif eder nasıl yapıldığını.

Tampon bozulmadan, kesilmeden demiş:

evet okudum bende ama yok tamponu kesmeden nasıl getireceksin o hale. bir işlem yapılması gerekiyor muhakkak.  ben başka bir yerde bu tampon için diğer taraftan ölçü alıp aynı şekilde kesim yapıldı diye okuduğumu hatırlıyorum. bir kaç kişiye sorayım bakayım ben neler çıkacak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Savaş Abi, dediğim gibi eritme falan olabilir mi? Hani bazı tamponlarda vuruk olur, içeri göçer, ısıtarak eski haline döndürürler ya; onun gibi ısıtma ile olabilir belki.

olabilir ama sonuçta tampona birşey yaptıracağız onu göze almamız lazım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazdagelirmazdagider

yan marşbiyeller de orjinal aksesuarlarından. aracı alırken servisten sipariş verip taktırmıştım.

bizim araçlar için Mazda'nın kendi aksesuar listesine aşağıdaki linkten bakabilirsin.

http://www.mazda-tr.com/showroom/mazda3/accessories/

hmm teşekkürler, güzel durmuş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazdagelirmazdagider

ya mat siyah olmuş halini bulamadım da ! nerede fotolar...?

bu konunun 3. sayfasında egzoz ucu uygulaması olarak var foto bir açıdan araba baya kirli ama  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Selam arkadaşlar.Bizde'de 2011 benzinli sedan mazda3 var ve bu hafta içi egzoz ucu taktırmayı düşünüyorum.Bu konuda dikkat etmem gereken hususlar varmı?. Birde en çok hangi egzoz modeli yakışıyor.?Bilgilendirirseniz sevinirim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence en çok oval uçlar yakışıyor, kaynatan ustanın dikkat etmesi boşluk bırakmaması lazım yoksa pas renginde kirli bir su akıtır oradan..

Bazı servislerde Mazda logolu olanlar var, orijinal aksesuar mı orasını bilmiyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet oval uçlar benimde hoşuma gidiyor.orjinali  malesef bana göre pahalı.benim alacağım paslanmaz krom başlık.Adana'nın en kaliteli egzozcusu(şuayip usta) hem işçilik olarak, hemde marka ve mode olarak.Bu model arabadaki egzoz cok hoşuma gitti 8)

post-7092-141695287201_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim aracımda da Mazda yetkili servisinde takılma krom egzoz uzatma ucu var. Benden önceki sahibi taktırmış. Ama oval egzoz uçlarını daha çok beğeniyorum. Ben taktırmış olsaydım kesinlikle oval uç taktırırdım. Bu arada bilmiyorum çift egzoz uygulamasını düşünmezmisiniz. Ben Nisan-Mayıs gibi çift egzoz uygulamasını yaptıracağım oval uçlu. Forumda çift egzos uygulama fotoğrafları mevcut. Forumun eski üyelerinden Yunus beyin arabasını gördüm çift egzoz ve oval uçlu olarak çok şık duruyordu. Tabi herkes çift egzozu sevmeyebilir. Tek olarakta düşünseniz yine Oval derim. Sizin için hayırlısı olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çift egzoz uygulaması güzel hoşda baya teferruatlı ya ???  Onun için tek egzoz düşünüyorum.Bazı arkadaşlar vidali yaptır diyor bazılarıda kaynattır diyor şaşırdım doğrusu ?  :krrsz:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet biraz zahmetli işmiş. Bende bunu forumdaki arkadaşlar sayesinde öğrendim. Çift egzoz uygulaması neredeyse 1 gününü yemiş yaptıran arkadaşlarını. O yüzden bende zaman ayıracağım için havalar biraz ısınsın istedim yaptırmak için. İşin başında duracağımız için.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda'nın aksesuar listesinde sattığı orjinal uç bu şekilde.

[smg id=7209] [smg id=7208]

Çift egsoz uygulaması da bu şekilde

[smg id=7211] [smg id=7210]

Orjinal uç vidalı, 5 dakikalık işi var. Hatta kendiniz bile takabilirsiniz. Çift egsoz işlemi hemen hemen tüm günü alıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda'nın aksesuar listesinde sattığı orjinal uç bu şekilde.

[smg id=7209] [smg id=7208]

Çift egzoz uygulaması da bu şekilde

[smg id=7211] [smg id=7210]

Orjinal uç vidalı, 5 dakikalık işi var. Hatta kendiniz bile takabilirsiniz. Çift egzoz işlemi hemen hemen tüm günü alıyor.

Kesinlikle ve kesinlikle bir kez daha çift egzoz ve oval uçlar. Güle güle kullanın. Maslak oto sanayiye gidişimi erkene alacağım bu gidişle :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...