Jump to content

Sonunda Mazda 3 den vazgeçirttiler.1 buçuk ay da sabrım tükendi ne yazık ki...

kernell
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Sevgili arkadaşlar yaklaşık 1buçuk aydır bu sitenin takipçisiyim.Haziran ayında araba almaya karar vermiştim. İlk tercihim Honda city idi ama beni birçok kişi city den vaz geçirtti.Bende honda civic sedan at almaya karar verdim. Sonra bir akrabam dedi ki ya bir de mazda 3 e bak ben geçen fuarda arabayı inceleme fırsatım oldu çok süper araba yapmışlar deyince hadi bir de mazda 3 bakayım dedim. Plazaya gittik burda ki bayi hem hondanın hem de mazdanın ana bayisiydi.ikisini karşılaştırma fırsatı buldum.mazda 3 bagaj hacmi ,ekstra donanımı beni cezbetti.tamam dedim mazda 3 alacağım.benim istediğim renkte araç vardı ama iç döşemesini hiç beğenmedim siyahlı grili idi.bayiye dedim ki dışı siyah veya metalik gri ve iç döşemesi siyah olan impresive sedan at getittirebilirmisiniz dedim malesef eylüle kadar gelecek araç yok dediler.bende diğer şehirlerdeki bayileri araştırmaya karar verdim.istanbul ankara da ki tüm bayileri aradım dediler ki temmuzda sorun yok gelecek dediler.bende temmuzun 15ini beklemeye karar verdim.tekrar aradım dün bayileri teker teker, ne hikmetse ellerinde hiç siyah yok tamam önemli değil dedim metalik gri ama içi döşemesi siyah olan var mı dedim.bakın tüm bayilerin içinde sadece 2 tanesinde varmış diğer bayiye de sözlerine göre haftaya gelecekmiş.o kadar bayi nasıl araç çekemez anlamıyorum haziranda aradığımda ellerinde olan tüm renkler ve modeller temmuz 15de hala ellerinde demek ki alan yok hiç.neyse bir bayide varmış ama bana bir fiyat çekti aklınız durur. 44500 fiyat verdi.bir gramda aşaıya inmiyor.dedim ki bakın başka bayiler 43500 hatta 43000e veren oldu siz niye böyle yapıyorsunuz dedim bana dedi ki hayırlı olsun o zaman dedi kafamın tepesi attı dedim ki sen bana mı diyosun kem küm etmeye başladı.dedim sen nasıl konuşuyosun öyle ben müşteriyim tabiki bunları sana söylemek zorundayım benim istediğim model tek senin elinde var diye fiyat arttırma dedim,geçen sene ağlanıyordunuz devlete dedim vergiyi düşürün diye şimdi ne deyişti dedim siz o fiyata hayatta satamazsınız dedim.zaten haziranda aradığım bana söyeldiğiniz renkteki modeller hala elinizde dedim.kapattım telefonu. Neyse bir başka bayi beni aradı işte beyfendi haftAya sizin istediğiniz model bize gelecek dedi.diğer bayilere göre yaklaşık 10 bayi 43500 dedi bu bayi 43000e veririz deyince tamam dedim getittirelim. bakın ben bursadan arıyorum dedim daha da inemezmisiniz dedim.işte bundan aşayıa inemeyiz ama sizin için bir takım aksesurları hediye verebiliriz arabyı 1 ağustosta tescil ettirip 2011 olarak ruhsata yazdırırız dediler.ok dedim.şimdi ben size 2000 tl civarı bir kapora vereyim dedim araba size geldiğinde hepsini nakit verecem dedim. Dikkat edin cevaba beyfendi biz sizin adınıza arabayı çekiceğimiz için en azından 20000 TL bugün göndermeniz lazım dediler.Şok oldum.Dedim ki ne diyosunuz siz dedim ben arabayı görmeden size nasıl 20000 vereyim dedim,bana dedi ki beyfendi cayarsanız bizim elimizde kalır dedi komediye bakın ya.bende dedim ki ben 20000 tl verecem size ya haftaya araba gelmezse nolacak, ya gecikirse ya istediğim gibi gelmezse bir yanlışlkık olursa ben napacam dedim.ta bursalardan peşinizde koşup dururum dedim.Siz müşteriye güvenmiyosanız dedim ben de sizlere güvenmiyorum dedim.siz o arabayı her türlü satarsınız dedim.90 lı yıllarda önceden arabanın parası verilirdi 2-3 ay sonra gelirdi, 90 yıllarda kaldı artık dedim bir sürü alternatifleriniz var dedim.yok ikna olmuyorlar.ben hiçbir bayide böyle birşey görmedim dedim 2000 hatta bilemedin 5000 tl kapora verilir dedim.araba gelince hepsi verilir dedim.o kadar araba alıp sattık ilk defa böyle birşey başıma geliyor arkadaşlar.geçen ötv indirimindeyken kardeşime polo aldık daha araba türkiyeye gelmemişti 2000 tl kapora verdik.bize dediler ki haftaya araç gelecek.ne gelmesi 3 haftada gelemedi yok limanda sorun çıktı yok gümrükçüler ağır çalışıyor dendi az kalsın 1 gün gecikse ötv indirimini kaçıracaz. siz güvenebilirmisiniz arkadaşlar.Böyle bir şey başınıza gelse.işte bende diyorum ki ağutosa kalırsa bana zamlı fiyattan satacaklar mecburiyetten 20000 vermişim ya.çaresizim ya başka hiçbir bayide bulamadım bunlarda varya bu modeli kakalamaya çalışıyolar.

Şunu anladım bu bayiler iyice şımarmış geçen sene devlete vergiyi indirin diye ağlananlar,satış yok diye ağlananlar şimdi artist kesildiler.

Bende hondaya yöneldim bayiyi aradım istediğim renk istediğim döşeme istediğim premıum model ellerinde varmış hemde daha iyi fiyata veriyolarlar üstüne baya bir hediye aldım.İşte hondanın bu huyunu seviyorum.

Ne yazık ki mazda 3 ü bana zehir etti bayiler iyice soğuttular.1 buçuk ayda arba gelmiyor allah korusun birşey gelse arabanın bir yerine yedek parça ne kadar zamanda gelir kim bilir.araba çok hoşuma gitmişti ama malesef kısmet olmadı.Hem honda hem mazda kullanmış bir arkadaşım var, dedi ki ikisinide alsan pişmaz olmazsın içini ferah tut,kader kısmet işi dedi.ben ikisinden de memnun kaldım dedi mazda 3ün tabiki donanımı daha fazla dedi ama o kadar farketmezsin dedi,sen arabayı sert kullacaksan dedi bazı şeyleri farkedersin dedi mesala yol tutuşu mazdanın çok iyi dedi sen zaten can taşıyosun dei hız yapmayı sevmeyen sert kullanmayan birisin deyince rahatlattı :) eşimde honda civici içten içe beğeniyordu zaten ben mazda 3 istiyorum deyince beni kırmadı sağolasın ama dün haberi duyunca çok sevindi.Böylelikle mazda 3 sevdam bitmiş oldu.Kısmet....

Birde not eklemek istiyorum bazı arkadaşlar burda aracınız 2011 olursa daha fazla kasko primi ödersiniz dediler.Böyle birşey yok. Sigortacı tanıdığım var onla görüştüm hiç farketmez dedi temmuz da tescil ettirsen  2010 model yazar ruhsatta, ağustos 2010 da tescil ettirsende 2011 model yazar ruhsatta dedi.fiyat farkı çıkmaz dedi.sadece senin tc kimlik numaran ve aracı aldığın faturadaki yazan tutar önemli dedi.burda arabanın gerçek değeri değil sana satılan fiyat önemli dedi.Bazı bayiler gerçek değerden kasko primini hesaplatıyormuş o yüzden prim yüksek çıkar dedi.Pazarlık yapmazsanız herşeye evet derseniz bu bayiler donumuza kadar alır valla :) Paranla rezil olmak işte bu arkadaşlar.Bilginiz olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 42
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• S.Halilduru

5

• grk41

3

• kernell

11

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

hayirlisi olsun.. biraz uzucu ama daha cok sinir bozucu bir surec olmus. Acikcasi mermerler zamaninda mazdanin yanindan gecmezdim. Ama demekki mazdanin turkiyede daha profesyonel davranmak icin hala katetmesi gereken daha cok yol var malesef. Kotu denk gelmis. Ama yenilenen marka yuzu ve anlayisla bu problemler onumuzdeki donemde ortadan kalkacaktir. Civic iniz hayirli olsun gule gule kullanin  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hayırlısı olsun,

firmalar müşteri isteği doğrultusunda araç getirseler daha iyi olur.

bende bugüne kadar araç alırken istediğim aracı alamadım, hep ne varsa oldu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bursadaki bayi inallar otomativ ve bence bursadaki en profesyonel bayilerden hem honda hemde mazdanın bursadaki ana bayisi.. bende yeni kasa mazda 3ler çıktığında hemen bayiye koştum ve test sürüşüne katıldım bayideki arkadaşların davranışları ve tavırları çok güzeldi aracı çok güzel tanıttılar bende sizin gibi civicle mazda3 arasında kalmıştım sonuçta iki aracıda satan aynı bayi olduğu için çalışanların görüşleri benim için çok önemliydi. onların kıyaslamalarında civicin mazdaya ağırbasan sadece 2 yönü var dediler 1. yakıtı 2. ikincieli olarak önde dediler geri kalan konularda mazda hondadan daha ağır basar dediler. sonuçta bayide elinde olmasa bile aracı satabilmek için sizin gibi diğer bayilerle irtibata geçip size temin edebilirlerdi onlar yapamadığına göre demekki eylülü beklemekten başka şansınız yokmuş. yani hata birazcıkta olsa sizdede var. ama olsun aldığınız araçda çok güzel bir araç kazasız belasız iyi günlerde kullanın...  :nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

işte bu tip olaylar ( ki bu sadece arkadaşımız anlattığından dolayı bizim haberimiz oldu) kimbilir ne kadar çok yaşanıyor.. sonrada Mazdanın en bi ulu ceo'ları büyük büyük toplantılar yapıp kendi kendilerine soruyorlardır biz bunca senedir Türkiyedeyiz ama halen kıçıkırık bir cherry kadar araç satamıyoruz diye... :clap:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşım sonuna kadar haklısın Ama ben bütün bayileri bu katagoriye sokamayacağım ikisini ayıracağım birincisi elazığ çelik motor sebebi 2010 sedan impresive otomatik metalik gri araçı 40.000 TL bıraktı üstünede bir depo benzin hediye etti!

İkincisi Ankara opan beyaz sedan impresive otomatiği 41.500 alıyodum eşimin arıza çıkarması ile vermiş olduğum 1000 lira kaporayı hiç ikilemeden geri verdiler belki siyah olsa 42-42.500 verirlerdi size...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yasin, önce geçmiş, sonra hayırlısı olsun diyorum.

Burada yaşadıklarını paylaştığın içinde teşekkür ederim.

Umarım İlhan abinin (flycat) dediği gibi böyük ağalar bu iletiyi görürde, önlem almak için işe koyulurlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bursadaki bayi inallar otomativ ve bence bursadaki en profesyonel bayilerden hem honda hemde mazdanın bursadaki ana bayisi.. bende yeni kasa mazda 3ler çıktığında hemen bayiye koştum ve test sürüşüne katıldım bayideki arkadaşların davranışları ve tavırları çok güzeldi aracı çok güzel tanıttılar bende sizin gibi civicle mazda3 arasında kalmıştım sonuçta iki aracıda satan aynı bayi olduğu için çalışanların görüşleri benim için çok önemliydi. onların kıyaslamalarında civicin mazdaya ağırbasan sadece 2 yönü var dediler 1. yakıtı 2. ikincieli olarak önde dediler geri kalan konularda mazda hondadan daha ağır basar dediler. sonuçta bayide elinde olmasa bile aracı satabilmek için sizin gibi diğer bayilerle irtibata geçip size temin edebilirlerdi onlar yapamadığına göre demekki eylülü beklemekten başka şansınız yokmuş. yani hata birazcıkta olsa sizdede var. ama olsun aldığınız araçda çok güzel bir araç kazasız belasız iyi günlerde kullanın...  :nazar:

sevgili arkadaşım hatanın bende olduğunu sanmıyorum.olay şöyle detay veriyim. haziran 1 den beri mazda 3 arıyorum fellek fellek istanbul ve ankaradaki tüm bayiler temmuzda sorun yok gelecek istediğiniz dediler.ben de tamam dedim ismimi telefonu aldılar gelince haber vericez dediler ama temmuz 15 oldu gelen haber yok ben de tek tek aradım gelen araç yokmuş haziranda elinde olan tüm modeller halen elinde onu öğrendim bana hala haziran da konuştuğum model ve renki satacaklar.ve bana diyolar ki ağustosta sorun yok ağustosa gelir oldu dedim.  ;D yani beni iyice gıcık ettiler.

Hatanın bende olmadığı tarafına gelecek olursak istanbuldaki bir bayi beni 1 saat sonra aradaı işte beyfendi sizin adınıza getirebiliriz aracı dediler.dedim ki diğer bayiler getiremez mi ilk başta kem küm etti anladım ki getirebiliyor kendine özel birşey değil ama getiren yok elinde patlayacak diye korkuyolar herhalde.benden 20000 tl istiyor yanlız sonra üstte yazdığım olaylar gelişti.  :)

o zaman saftürk oluyor değil mi :)

Türkiyede üretilmiyor arkadaşlar türkiyede montajı yağılıyor,herşey yurt dışından geliyor yanlızca belli parçalar fason üretiliyor.Honda fabrikasında çalışan tanıdıklarımj var onlardan biliyorum.Burda tofaş var onun da motoru yurt dışından geliyor.yani türkiyede üretilen markalar hepsinde yurtdışından gelen önemli parçalar var.arabanın en önemli kısımı olan motor ve yürüyen aksamının önemli kısmı yurt dışından geliyor.fabrikasının türkiyede olmasının avantajı ellerinde araba olmaması gibi birşeyin olmamasıdır.Adamlar elinde yoksa bile fabrikadan getittirirz 1haftaya diyır.Bu olayı güzel,yedek parçası da hemen gelir.honda crv miz var ondan biliyorum.ön tampon far ve ızgaralar hasar görmüşltü 1 haftada teslim ettiiler arabayı.sorun olacağını sanmıyorum.

sizin arabanın çinde üretilse , taiwan da üretilse daha mı iyi.Ama harbi harbi japon üretimi olsa, direk japonyadan gümrükten getittirsek amma olur ama  :2funny:

Arkadaşım sonuna kadar haklısın Ama ben bütün bayileri bu katagoriye sokamayacağım ikisini ayıracağım birincisi elazığ çelik motor sebebi 2010 sedan impresive otomatik metalik gri araçı 40.000 TL bıraktı üstünede bir depo benzin hediye etti!

İkincisi Ankara opan beyaz sedan impresive otomatiği 41.500 alıyodum eşimin arıza çıkarması ile vermiş olduğum 1000 lira kaporayı hiç ikilemeden geri verdiler belki siyah olsa 42-42.500 verirlerdi size...

haklısın arkadaşım benim sözüm istanbul bayilerine zaten dikkat edersen.ankaranın doğusunda kalan illerimizde ki bayilerde tabi ki fiyat düşük olur batıya nazaran. tüm markalar için geçerlidir bu. Ama bana da hak verirsen şimdi bursadan elazığa git gel aynı paraya çıkacak araba bi de olacak 600-700km.gerek duymadım.iyi fiyat verenler var.ankaradaki çay yolundaki bayi bana da beyaz vermeye kalktı ama içişleri bakanı sevemedi bir türlü beyazı...  :sopa::2funny: aynı sorun bende de var  ;D bekarlık sultanlık dermişlerdi de inanmazmışız  :2funny:

Hondanın yakıt ve ikinci eli olayında bence durmak lazım... Hondacılar çok yaktığından şikayetçi civicin.ben 8,8 civarı yakıyordum istanbulun en berbat trafiği olan ilçelerinden birisi olan GOpaşa civarında. Şehir dışında 6-7 litre arasına düşüyordu. Civic kullanan arkadaşlar 10 civarında yakıyorlar hep.Bu olay göreceli bence, çünkü arabayı aldığım kişinin ortalaması 12,6 idi  :ohmy:.. ikinci eldede aynı yıllara ait civiclerin fiyatlarını bir karşılaştırmak lazım bence. Mazda3 ikinci eli sağlam bir araç... yani civic bu konuda fersah fersah üstün çıkmaz bence. Ama bu durum mazda3ler için geçerli sadece...

arkadaşım fikirlerine saygı duymakla birlikle bazılarına katılmıyorum.mazda 3ün ikinci elinin iyi olup olmadığını daha şu an da anlayamayız honda gibi 3-4 yıllık bir kasa değil daha yeni bir kasa ve en az 1 yıla daha ihtiyacı var.bir de insanlar neden satıyor ihtiyaçtan mı memnuniyetsizlikten mi.detaylı bir araştırma yapmak lazım.çünkü her arabanın bir potansiyeli bir müşterisi bir fanatiği var.hangişsi daha iyi zor anlarız.bildiğim tek şey iki modelinde sorunsuz olması.ben daha hondayı ve mazdayı satanlarda memnun deyilim diyen görmedim.ihtiyaçtan veya daha üst bir sınıf araba almak için satıyolar.

Benzin çok yakıyor diye bakmamak lazım.bizde honda crv var 12.5-13 civarı yakıyor şehiriçinde.ben 100kmde 16 l yaktığınıda bilirim, 8.5 yaktığınıda bilirim hatta geçen 120km yol yaptım şehiriçinde 9.5 düşürdüm.ben gider mazdaya da 15 l yaktırırım istersem 6l yaktırım,hondayla mazda rasında yakıt konusunda bence hiç fark yok.iki modelide kullanan arkadaşım söyledi.birde dedi ki hondanın motoru mazdaya göre daha güçlü ve hemen hemen aynı yakıyorlar dedi o tarafı çok güzel dedi.

------------------------------------------------

Arkadaşlar benim kızdığım nokta insan gibi davranmamaları ve paragöz olmalar.geçen seneyi unutuyolar herhalde ağlandıklarını.ben bir devlet kuruluşunda çalışıyorum nasıl ağlandıklarını çok iyi biliyorum.o yüzden çok kızıyorum ya.halen o 20000 tl yi duyunca sinir oluyorum birde inat ediyolar ya......mercedes veya bmw alsam tamam da mazda alıyorum be kardeşim.herkez mazdaya mermerler zamanında ki durumu yüzünden bir ters bakıyolar gerçekten böyle,bursadaki inallar da böyle söyledi,Bence daha mazdanın biraz daha imajını güçlendirmesi lazım.yoksa çok güzel arabaları var allah için.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İkinci el derken yeni mazda3 diye ayırmadım, orayı atlamışız. Mazda ile Honda'nın imkanlarını aynı olarak kabul etmek mantıksız zaten, ortada satış rakamları var Türkiye'de. Yakıt olayında zaten mutabık kalmışız.  Motor olarak baktığımızda eski mazsa3lerle honda civicler arasında 1 saliselik bir fark vardı 0-100de, son hız olayı mazdada 4. viteste verildiği için aldatıcı olabiliyor ama yeni mazda 3lerde performans biraz daha düşmüştü verilere göre. Hayırlısı olsun, hanım her zaman haklıdır üzülme :2funny:

eyvallah çok sağolasın.bu kadın milletinden harbi korkulur.Hanım ne derse o, yaksa dilinden durulmaz bu kadınların yanlış birşey yapsak  :2funny: ona göre hava hoş honda civic hayranıydı şimdi çok mutlu.aman huzurlu mutlu olsunda arabanın 2-3 donanımı eksik olsun.

Yasin, önce geçmiş, sonra hayırlısı olsun diyorum.

Burada yaşadıklarını paylaştığın içinde teşekkür ederim.

Umarım İlhan abinin (flycat) dediği gibi böyük ağalar bu iletiyi görürde, önlem almak için işe koyulurlar.

çok teşekkür ederim.İnşallah okurlar. Daha ne diyeyim ki kardeşim.Paranla rezil olmak işte bu ne yazık ki.karşı tarafın ağzına bakıyosun malesef.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda bayiilerini genellemek istemem ama bir çoğu tok satıcı modunda...Yazık üzüldüm hem sizin adınıza,hemde böylelerini bu işin başına getirenler adına..Nasıl davranacaklarını bilemeyen satış temsilcileri var...Ben çok  bayiye gidip geldim özellikle VW grubunda bu tür şeylerle hiç karşılaşmadım..Keşke biraz daha ilgili olabilseler..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazdanin kendini geliştirmesi gerektiği gerçeği kaçınılmaz ama hakkını da yememek lazim. Her bayi böyle davranmaz. Benm yakami birakmadilar satmak icin cok da ilgilendiler mesela... Vw grubu belki daha prof olabilir musteri memnuniyeti acisindan ama eski bi golf kullanicisi olarak vw bana uzak olsun!! Her markada zaman zaman yaşanabilcek seyler bunlar. Saglik olsun , hayirlisi olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sıfır araba almaya nadir niyetlendim. Bir kaç defa ikinci ele bakmaya giderken sıfır için "acaba" dediğimde de maalesef beni tatmin edebilecek, en azından kanıma girip hoş sohbette bulunacak bir satışçıya rastlayamadım. İllaki vardır, ben bana denk gelenleri söylüyorum.

doğru diyosun ama ben burda ki honda bayi ile  görüştüm sqağolasın çok ilgilendi.dedim bu modelde park sensörü yokmu dedim.beyfendi onlar küçük şeyler hallederiz dediler, bayağı bir güzellik yaptılar.bayağı bir dertleştik güzel bir dille herşeyi anlattılar sağolsunlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazdanin kendini geliştirmesi gerektiği gerçeği kaçınılmaz ama hakkını da yememek lazim. Her bayi böyle davranmaz. Benm yakami birakmadilar satmak icin cok da ilgilendiler mesela... Vw grubu belki daha prof olabilir musteri memnuniyeti acisindan ama eski bi golf kullanicisi olarak vw bana uzak olsun!! Her markada zaman zaman yaşanabilcek seyler bunlar. Saglik olsun , hayirlisi olsun.

zaten bende iki bayide sorun yaşadım.bariz alıcıyım aylardır arıyorum biliyorlarda beni,arabayı satmamak için elinden geleni yaptılar sağolsunlar. :) şöyle anlıyorum ben demek ki benden başka da arayanlar var daha fazla verenler var herhalde diye düşünüyorum.hele 44600 diyen bayi bir gram indirmedi kesin 44600ye birisine satacak haber bekliyor.Diğer bayiler ne kadar vermiş umrumda değil demeye getirdi.herhalde sattığı arabadan komisyon mu alıyolar napıyolar :) ne kadar yükseye satarsam o kadar iyi benim için diyor herhalde.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

istediginiz araba hakkaten tekse ve bir sure gelmesi beklenmiyorsa o tarz yaklasimlar olabiliyor bayilerde. Daha gecen ay arkadasim seat leon aldı. Beyaz istiyordu pazarlık yapmaya gittiginde, hic bosuna yorulmayın su an icin turkiyedeki tek beyaz leon bizde ve pazarligi soz konusu degil demisler. Ne kadar büyük bi terbiyesizlik degil mi? ama maalesef bole seyler yasaniyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

istediginiz araba hakkaten tekse ve bir sure gelmesi beklenmiyorsa o tarz yaklasimlar olabiliyor bayilerde. Daha gecen ay arkadasim seat leon aldı. Beyaz istiyordu pazarlık yapmaya gittiginde, hic bosuna yorulmayın su an icin turkiyedeki tek beyaz leon bizde ve pazarligi soz konusu degil demisler. Ne kadar büyük bi terbiyesizlik degil mi? ama maalesef bole seyler yasaniyor.

işte artistler geçen sene ağlanıyolardı ama hepsi yalandanmış. devlet işte bu yüzden acımıyor bunlara,her istediğini yaparsan tepene çıkarlar işte.yok kardeşim devlet bundan sonra ötv indirimi yapmasın,ötv indirimine zam olarak yansıtmışlardı zaten bazı bayiler,çakallar.mesela geçen sene buzdolabından bahsedeyim size 1600 tl olan buzdolabı ötv indirimnde 1500 tl idi. 1440 tl olması lazımdı ama çakallar ya.o yüzden acımayacan bunlara  :) çoğu beyazeşya ve araba bayilei bunu çok güzel uyguladı :) müşteri memnniyeti sıfır firmalarda artık.bu sene ne sorunlar yaşadım ben bilirim  :sopa:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

başka bir forumdan tanıdığım biri yeni scirocco için aralık ayına kadar bekleyecek siparişi haziran sonu gibi verdi :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...