Jump to content

Araba Sağa Çekiyor (2006)

guneyguzel
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2006 model Mazda6 arabamıza yeni tekerlek aldık babamla beraber michelin marka en kalitelisinden aldık 91v galiba arabada eski bridgestone tekerlekler takılıyken hiçbir sorun yoktu gayet iyiydi ama lastikler kabaktı değiştirdik ve yola çıktık babam arabanın sağa çektiğini anladı geri gittik lastikçiye adamlar arabanın herşeyine baktılar balans ayarında 1 mm bile sapma yok ama araba gene sağa çekiyor mazda yetkili servisine götürdük oradaki ustada baktı araba sapa sağlam dedi ustayla beraber yola çıktık genme sağa çekiyor.Sonra geri geldik servise usta daha önceden de böyle bir olay yaşandığını ve bu model mazda arabalarda asimetrik lastik kullanıldığında sağa çekme yapabileceğini ve daha önceden bir müşteriye daha olduğunu briggestone lastik alınca düzeldiğini söyledi bizde lastikçiyle kavga dövüş zar zor lastikleri değiştirdik bristonla (lastikçide haklı teker arızalı değil) tabi üstüne baya para verdik gene aynı sorun babam çıldıracak şimdide aynı usta direksiyon kutusuna bakalım diyor. bu araba bize çok pahalıya geldi hiçde sağlam değilmiş mazda araba çok canım sıkıldı benimde babamında acaba bize nasıl yardımcı olabilirsiniz fikirlerinize gerçekten çok ihtiyacımız var ..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu arada yazmayı unutmuşum arabayı 2009 yılının aralık ayında hafif hasarlı olarak aldık ama sorun yoktu arabada düz gidiyordu ama şimdi takla atacak utanmasa aşırı sağa çekiyor ..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Güney, Mazda6 araçlarda rot - balans ayarı tam olsa dahi sağa veya sola çekmeye sebep olan bir ayar var. Travers ve salıncakların bağlı olduğu civatalarda zamanla bazı gevşemeler olabiliyor ve kısa bir işlem ile bu sorun kolayca gideriliyor. Ben de yaşamıştım. Sorun bununla alakalı olabilir.

Şahsuvaroğlu'ndan Cem ile görüştüm eğer Anadolu Yakasında isen ona uğrayıp bu ayarı yaptırabilirsin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi ben avrupa yakasındayım ama babama aynen iletecem bu yazıyı gereğini yaptırsın çok sinir bozucu ve biraz dikkatsizlikte hemen kazaya sebebiyet verebilir ..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tabi abi zaten babama söyledim şimdi servise randevu almış cuma günü saat 2 de maslak sanayi sitesinde bir yere götürecek arabayı bu yazıyıda aynen ustaya iletecem çok teşekkür ederim ..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende mercedes var. Oda saga cekiyor. Mercedese camur mu atayim simdi? Yaklasiminiz yanlis. Hayatimda ilk defa duydum bu sorunu. Bencede basiniza is acar o arac. En iyisi satmak...

abi bi servise girsinde araba burak abinin söylediği gibi vidalarını bi kontrol etsinler olmadı satarız artık başka mazdalarda deneriz şansımızı :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

babam genelde bu şirinevler yada bahçelievler tam emin değilim orada bi merser var oraya götürüyodu ama bu sefer maslak sanayi sitesine bi arkadaşının tavsiyesiyle gidecek randevuyu almış cuma gününe bakalım ne diyecekler bu arada burak abi senin dediğinin işi çözeceğine inanıyorum çünkü kimsenin daha arabanın oralarına kadar baktığını tahmin etmiyorum ..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu arada araçta iki problem daha var kilit sistemi arızalı kilitleniyor ama sadece anahtarla motoru kapattıktan sonra kumandadan açılıyor açılıyor ..  Bide otomatik vites şanzımanı arızalı vites geçişlerinde arabayı acayip sarsıyor sanki motor kucağımıza düşecek (özellikle yüksek devirde yapıyor)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şirinevler veya Bahçelievlerde Merser yok,  Maslak da var. Sanırım Maslak Merser'e gideceksiniz.

Diğer konularda bir konu yapmam zor, bunları araba alırken exper yaptırıp tesbit ettirmeniz iyi olurdu ki ona göre alırdınız aracı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

olabilir abi belkide maslakta oraya götürecek nereye gideceğini tam olarak bilmiyorum sormadım daha doğrusu şuan için bi tek maslağa gidecek onu biliyorum ..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arabayı ekspertiz ettirmişti aslında ankara etimesgutta aracı aldığı yerde ama bi sorun yoktu sadece hafif hasarı vardı tamponda ama demek ki motorda da varmış bişeyler :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet abi şu cuma günü bi gelse de hayırlısıyla bende rahatlasam gerildim babam sayesinde çok sinirli adam ..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

araba yine sağa çekiyor yine sağa çekiyor şahsuvaroğlunda baktılar olmadı . şimdi merserde direksiyon kuttusu değişecek inşallah bu sefer düzelir yoksa durum vahim  :krrsz:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

araba yine sağa çekiyor yine sağa çekiyor şahsuvaroğlunda baktılar olmadı . şimdi merserde direksiyon kuttusu değişecek inşallah bu sefer düzelir yoksa durum vahim  :krrsz:

geçmiş olsun güney sorunu anladık peki direksiyon kutusu niçin degişiyor  kutudaki sorun neymiş bizimle paylaşırmısın ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu arada yazmayı unutmuşum arabayı 2009 yılının aralık ayında hafif hasarlı olarak aldık ama sorun yoktu arabada düz gidiyordu ama şimdi takla atacak utanmasa aşırı sağa çekiyor ..

işte burayı kaçırmışım  güneycim mazdaya kızma mazda  saglam ve sürücüsüne sadık bir araçtır  yapılan işler karşılıgında harcanan paralar karşılıgında  mutlaka olumlu yönde  cevaplar veririr aracın hasarlı oldugunu yazmışsın eminim gözden kaçan bir durum var  aracın önce hasarını inceleyim  mekanikle baglantısı varmı aracın ona bakıp sonra  aracı rot ayar tezgahına baglandıgı zaman ölçü leri takip edildigine mutlaka sorunun ne oldugu anlaşılcaktır

şu bana mantıklı gelmedi  bilmem ne marka lastik takılırsa  çekme  düzelir burası hikaye  o araçta bir yerde sorun sorunun dışında yerlere müdale edildigi için  iş çözülmüyor ..

bu iş işini iyi bilen güzel bir rotçu ustasın da çözüm yolu kesinlikle bulucaktır  ve  bu iş karşılıgında servisdeki ustayı rot çunun yönlendirmesiş lazım burda  ortak bir çalışma olması lazım öyle ayar yap gönder olmaz bu iş  burda rot ayar tezgahlarına bir dünya paralar verilip alnıyor niçin en kalitesine para veriyor bunun hasas ayar için  aracın orj verileri rot ayar kanper ölçüleri zaten bu rot tezgahının bilgisayarında kayıtlı neyse fazla uzatmı yayım ama sorunun çözümsüz degil bunu unutma canınızı da okadar sıkmayın  size iyi bir rotçu lazım geçmiş olsun kolay gelsin başarılar ..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

direksiyon kutusundaki sorunu tam olarak ne ben anladım nede babam ama ustalar ısrarla değiştirin ancak bu şekilde düzelir diyorlar .. 19 ağustosta araç servise girecek ve o zaman tam net bir açıklama yapacaklarmış .. güzelim arabamı darmadağın edecekler belli  :'( inşallah direkiyon kutusu değişince düzelir ustanın dediğine göre çok küçük bir ihtimal düzelemeyebilirmiş ..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...