Jump to content

Rx8'e en uygun coilover ??

Onur7
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaslar bu konuda sizinde bilgilerinizi almak istedim. rx8 icin takılabilecek en uygun, uygundan kastımda hem 1000 1500 tl civarı olacak hemde aracı soyle yere kadar indirebilecek bir coilover(cunku bazıları 2,3 cm kdar alcalıyormus) ayrıca aracı alçaltınca sustanın iyice sıkısmasından dolayı arac yolda giderken sekmemesi yani konfor anlamında sorun yaratmaycak bir coiloverdan kastım var. sanırım cok sey istedim :) ama greddy, tein, vb markaları biliyorum uc noktalardaki coiloverlarla ilgili bilgim var ancak daha uygun uygundan da kastımı yukarda bahsettim varsa bilen paylassın lutfen.. heralde coilover coiloverdır diyecek olan yoktur  :o

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

xyz hem uygun fiyatlı hem de kaliteli bir firma. Yunanistanda bir arkadaş MAzda2 ye taktı ve süper gidiyor. Tur zamanını çok geliştirdi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

peki ben rx8 ime su coiloveri taktım deyip de eksisi artısını soylebilecek var mı ? benm aradıgım kıstaslar icerisinde.. ayrıca jdm works de xyz ve koni var anladıgım kadarıyla peki fiyatları ne kadar daha ayrıntılı bilgi alabilirmiyim? simdi 3 marka sıraladınız alınabilecek bunlar koni xyz ve megan racing peki bunlar icinde en iyisi hangisidir cok kafam karıstı yaw acaba kasıp tein falanmı alsam diorum  :o ayrıca bir sorum daha olacak bu tein greddy vb markalarla bu daha ucuz coiloverlar arasında cok buyuk farklar var mıda aralarında bayaa bir fiyat farkı var yoksa sadece bu konuda marka olmalarından mı ileri geliyor bu fiyat farkları???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest ThUnDeRbErK

peki ben rx8 ime su coiloveri taktım deyip de eksisi artısını soylebilecek var mı ? benm aradıgım kıstaslar icerisinde.. ayrıca jdm works de xyz ve koni var anladıgım kadarıyla peki fiyatları ne kadar daha ayrıntılı bilgi alabilirmiyim? simdi 3 marka sıraladınız alınabilecek bunlar koni xyz ve megan racing peki bunlar icinde en iyisi hangisidir cok kafam karıstı yaw acaba kasıp tein falanmı alsam diorum  :o ayrıca bir sorum daha olacak bu tein greddy vb markalarla bu daha ucuz coiloverlar arasında cok buyuk farklar var mıda aralarında bayaa bir fiyat farkı var yoksa sadece bu konuda marka olmalarından mı ileri geliyor bu fiyat farkları???

Onur coilover bildiğin üzere ayarlı oluyor hem yükseklik ayarı hemde konfor'dan ödün vermemek için komple bir sistem oluyor yayıle süspansiyonuyla ve en sağlıklısı markalar arasında sertlik farkı kullandıkları malın kalitesine göre değişir rx8lere kaliteye gelirsek tabi markadan markaya kalite farkı vardır ama fiyatlarda burada önemli koni önermiyorlar ben sordum xyz 2300 tl megan racing 1490 $ xyz öneriyorlar tein fiyatıda yaklaşık 3000-3500 tl arası değişiyor tam fiyatı bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Peki arkadaslar coiloverlar tumunde dogal olarak bildigimiz uzere yukseklik alcaklık yapılabiliyor peki ya bazılarında sanırım sertlik yumusaklık ayarıda yapılabiliyormus bu durum tum coiloverlarda mı soz konusu yoksa benm bilgilerim eksik mi sertlik yumusaklık ayarı var mı coiloverlarda??

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Soyle diyim sana onur, coiloverde yukseklik/alcaklik ayari yapilar ama bu ole hadi indirim kaldirm degil. Araci durdurup altina yatip kanca gibi bir alet ile yayalarin ayarini yapabilirsin ama bu tabi sirt pirt olmuyor.

serterlik ayarlarin coiloverun ustunde cevirecek bir dume var onla yaparsin.

Veya parayi basip elektorni motor alirsin bu is icin eger el ile urasmak istemiyorsan

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

anlattıklarını biliyorum orti ondan yana bir sıkıntı yok tsk ettim demek istedigim su sertlik ayarı tüm coiloverlar da mevcut mu hani pahalı markalar dısında da vardır heralde ??

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest ThUnDeRbErK

Genelde yükseklik ayarını aracı lifte kaldırıp sanayide 50 lira verip yaptırabiliyorsun fast&furious gibi bir tuşla insin kalksın dersen 7 bin lira gibi bir fiyatı var diye duymuştum :) sertlik ayarı genelde hepsinde var camurluğun üstünde kule başlarında sert ayar yerleri oluyor coillerin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

anladım arkadaslar yardımlarınız icin tsk ederim. cok kararsız kaldım yaw bazen kafama esiyor git ver parayı al en iyisinden bir coilover diyor bir gun ne gerek var daha uygun coiloverlarda var sonucta pahalısı da daha hesaplısıda yere kadar indiriyor aracı ztn bnm de amacım yere kadar indirmek ama ya cok para harcamadan bir coilover takar da sonra pisman olursam korkusuda hani yok degil :) neyse tekrardan tskler..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest ThUnDeRbErK

anladım arkadaslar yardımlarınız icin tsk ederim. cok kararsız kaldım yaw bazen kafama esiyor git ver parayı al en iyisinden bir coilover diyor bir gun ne gerek var daha uygun coiloverlarda var sonucta pahalısı da daha hesaplısıda yere kadar indiriyor aracı ztn bnm de amacım yere kadar indirmek ama ya cok para harcamadan bir coilover takar da sonra pisman olursam korkusuda hani yok degil :) neyse tekrardan tskler..

Coil tak kamber açılarını ayarla her hızda viraja yan yan gir sapa sağlam çık  ;) coilover çok iyi ve çok önemli bir parça araçta.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...