Jump to content

Ankara'daki Mazda Servisleri

delta31tr
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Herkese Merhaba arkadaslar,

son olarak ankarali bir rx8 li arkadasimsin Ankara'daki bir seriste basina gelen olaydan sonra (arabasi cizilmis) bu yaziyi yazmayi gerek gordum.

Ankara'da toplam 4 tane Mazda Yekili servisi.

1. Cayyolu Opan

2. Konyayolu Opan

3. Sasmaz Meb Basayar

4. Macunkoy Herter

Bu forum baktiginiz zaman Herter disinda (veya ben kacirdim) Cayyolu Opan ve MEB Basayar hakkinda bir cok sikayet okuyorsunuz.Servisin arac sahibin kaziklamaya calistigi an, sorunu cozmedigi an, araca hasar verdigi anlar gibi.

Peki biz ankarali mazda sahipleri gunahi ne? Yoksa ben mi bu konuyu cok buyuttum. Belki burda kotu ornekler yuzunden boyle dusunuyorum. Ama burada basindan gecen olaylari dile getirmeyen mazda sahipleri de vardir gibime geliyor.

Ben aracimi sevkle kullanan bir kisiyim ama artik her 5-10 km bakimlarina korkar hale geldim. Gereksiz br sey yaparsa 'usta' diye.Arac standart bakimlar disinda bir sorun ile karsilasacak diye odum kopuyor. Zaten ustalarin cozecegi yok diye omrum www.rx8club.com ve www.rotaryheaven.net de geciyor. Elalem motor acip sokup takiyor, bizde en ufak sorunda 'bir istanbul ile konusalim''pc den bir sey cikmadi' 'bir birakin bakalim' gibi cumleler duymak istemiyorum.

su an aracim 11000 km de ve sadece servislerde sorunlardan dolayi 20-25km de satmayi dusunuyorum. Ya da her sorunda biz ankarali arac sahipleri bulusup aracin altina yatip kendi sorunlarimiz kendi basimiza cozeces (bu gidisle oyle olacak ve zaten bir cogumuz garaj acsa servislerden daha ii is cikarbiliriz)

bana lutfen benim bazi konulari buyutumu soylersiniz rahatlarim. yoksa her bakimda aracin basinda duracam ben ve ustalar ile muhabet ederek hem araci daha ii ogrenecem vede goz kulak olacam adamlara.

Bu konudak dusunceleri bekiyorum. Acaba Istanbul lu arac sahiplerinde benzer dusunceler var mi, yoksa bu ankaraya ozgun mu?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Msn den de konustuk biliyorsun, buralara da yazmıs olalım. Bu servis olayını Mazda TR beceremiyor görünen o. Mazdanın imajını TR de düzeltemeyecekler, bir honda bir toyota ayarına getiremeyecekler bu kafayla orası kesin... Ben de çok geriliyorum servis olayında başıma gelenleri de biliyorsun. Son bomba da serviste sallanan ayna için ustanın fazla elletmeyin yeni arabayı diyip ne kadar bilgisiz olduklarını belli etmesiydi... Diyecek söz bulamıyorum. Araçtan ne kadar memnunsam servisten de bir o kadar memnuniyetsizim...

İlk ve son Mazdam olmuş oldu bu araç. Bir daha ne Mazda alırım, ne aldırırım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu forum baktiginiz zaman Herter disinda (veya ben kacirdim) Cayyolu Opan ve MEB Basayar hakkinda bir cok sikayet okuyorsunuz.

Burada bir yanlış anlama var diye tahmin ediyorum zira MeB Başayar'dan şikayetçi olan doğru dürüst kimse görmedim. Varsa bile memnun olanların yanında çok düşük bir orandır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Burada bir yanlış anlama var diye tahmin ediyorum zira MeB Başayar'dan şikayetçi olan doğru dürüst kimse görmedim. Varsa bile memnun olanların yanında çok düşük bir orandır.

Genel olarak Ankara'da memnunyeti en fazla olam MEB Basayardir diye tahmin ediyorum. Ama bir iki tane sikayet de olmadi degil. Niyetim hic bir servisi karalamak degil sadece benim kafami karistiran bu konu hakkinda baska fikirler de almak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kastının o olmadığını biliyorum , benim burada bahsettiğim daha önce yaşadığımız tecrübeler. Üye bir merhaba dedikten sonra 2. mesajında bir servisi şikayet ediyor ona saydırıyor sonra ara ki bulasın. Servisi arayıp aslını öğreniyorsun durum bambaşka.

Bu tarz şeyler olunca artık biraz da şüphe ile bakar oldum şahsen. Yoksa kimse mükemmel diye bir iddiamız yok herkesin hatası olabilir, iş ki üzüm yemek olsun maksat bağcıyı dövmek değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

anliyorum seni burak...belkide rakip servisler bunu yapiyordur bilemessin. Ama genede bazen servisler beklenilen standarta olamiyor, bu ya servisdeki ustalardan veya da mazdanin kendisinden oluyor(parca teymini). Ama genede genel olarak servis memnuniyet cok yuksek deil mazda ile. Bu yazi ile olayin sadece Ankara ile alakali mi oldugu yoksa Istanbul'da da boyle durumlarin olup olmadigini ogrenmek icin yaptim.

Bu konuda RX8 ciler de cok zorlaniyor cunku az bulunan bir arac ve boyle bir durumda servis deki ustalarin bizim araclarda deneme yanilma yolu ile bir seyler cozmeleri biraz garip geliyor. Belirli bir egiyim almalari lazim degil mi araclara yaklamadan once?

Umarim servis ile yasanan tatsiz olaylar sinirli kalir diye umuyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

kongre nedeniyle ankarada bulunmam nedeniyle meb başeyerde 40 bin bakımı yaptırdım.hem çok ilgili hem de sorunsuz bir bakındı.polen filtresi ve bujiler dahil 300 lira tuttu.50 tl hediye çeki de aldım.fiyat makul geldi.sadece kia yazan plakalık takıldı keşke hiç takmasalardı daha iyi olurdu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yaw arkadaşlar illede bunlaramı yaptırmak gerek bakımı?? başka bildiğiniz iyi bir usta yokmu mazdadan anlayan??

ankara da bildiğim özel usta yok. ama başayar gayet ilgili ve bilgili. ayrıca garanti dahilinde aracı yetkili servise götürme zorunluluğunuz var.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende yaz bakim kampanyasi ddahilinde bedava check-up yaptirip gerekliyse bakim yaptircam.

Erkende olsa bakimli olsun istiyorum. Temmuzda ege-akdeniz gezidine cikacam insallah .

Basayar iyi diye tavsiye ediliyor. Sanirim oraya goturcem.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende yaz bakim kampanyasi ddahilinde bedava check-up yaptirip gerekliyse bakim yaptircam.

Erkende olsa bakimli olsun istiyorum. Temmuzda ege-akdeniz gezidine cikacam insallah .

Basayar iyi diye tavsiye ediliyor. Sanirim oraya goturcem.

@alpergazel,dün meb başayara gittim,yaz kampanyası kapsamında check-up yaptırmak ,yag kacırma sıkıntım vardı onun hakkında bılgı ve fiyat almak istedim...

check-up ; aracın dıstan kontrolu, yag, suyu vb kontrolüymüş

onun dısında arızama bakmaları ve fıyatta anlasamayıp yaptırmamam dahılınde 70 TL istediler. (bana afaki rakam çıkarmayacagını nereden bileyim, ne güzel çark, aksama kadar her gelenden 70 tl al,bosuna elini yaga suya sürme bak bak gönder!! sadece 1 usta calıstır servıs yürüsün!!! )

parcada %20 indirimde aklımdaki parçalrı almak istedim ; ellerınde orjınal olmadıgını ,önce parasını odememı, getirtince bana haber vereceklerını soyledıler. (parcalarda oyle bulunmaz ,servet degerınde, alıp rafta dursa çuvalla para tutacak bişey  degıl;rot,rotbası,krank keçesi :) )

oradan cıktım HERTER e gittim, basara nazaran daha ilgililerdi ama... :nea:  sanayıde kendı ustamdan şaşmayacagım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

eski araçlar için pek uygun olmayabilir. ama 5 yaşını geçmemiş aracı sanayilerde elletmem şahsen. tecrübeyle sabittir ki içine ediyorlar :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

bende 30000 bakımı yaptırcam kısmetse.

herter e ulaşamadım.

başayar :190 TL

opan: 230 TL fiyat verdi.

başayara gitmeyi düşünüyorum ama check-up ve %20 indirim hakkında kestitip atıyolar, zaten indirimli fiyat bunlar diyolar..

balatanın çiftine 160 TL dediler. bana pahalı geldi şahsen.

başayardan memnun kalanların yorumlarını okudum ama fikir almak isterim sizlerden..

internet sitesinde yazan kontrolleri yapan servis varmı, bunları yaptırabilen varmı acaba..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

herter e ulaşamadım.

başayara gitmeyi düşünüyorum ama check-up ve %20 indirim hakkında kestitip atıyolar, zaten indirimli fiyat bunlar diyolar..

başayardan memnun kalanların yorumlarını okudum ama fikir almak isterim sizlerden..

internet sitesinde yazan kontrolleri yapan servis varmı, bunları yaptırabilen varmı acaba..

Ben Mazda Kocaeli Haldızlar'a gittiğimde baştan aşağıya her türlü kontrolü ücretsiz yaptılar, güleryüzlü olarak her soruma itina ile cevap verdiler...

Yani; yapan yer var.

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Soruna cevap olmayacak ama bendede 2010 mazda 3 var ve 30bin bakimini bu hafta yaptircam. Konya yolu Opani aradim, indirimle birlikte 226TL dediler. Baska yere sormadim. Fiyat makul geldi ve opan evime cook yakin.

Ama baska servis tavsiye edecek olursa, degerlendiririm elbet.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

herter e ulaşamadım.

Basayar size 190 mu dedi??

Ben aradim biraz once 300 kusur dediler, aracim 2010 otomatik sedan..

Opan daha once 226 demisti.

Ama sabahdan beri 2 saat boyunca telefon ettigim servislerden sadece basayarA ulasabildim baska telefonu acan yok

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben servis sebebiyle aracimi satiyorum. Opanmi asla onunden gecmeyin yazsam roman olur. yine aralarinda en iyisi basayerdir. kesinlikle opana heleki cayyolu opana gitmeyin. benden size tavsiye.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...