Jump to content

Mazda 323 Bağaj Kapağı Hakkında

ilker54
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2 Günden beri bagaj kapağını içerideki,koltuğun yanındaki koldan açamıyorum. Kolu çektiğimde arkadaki tel haraket edyor yani telde falan bir sorun yok kapağa bağlı olan ve bagajın koldan açılmamasını sadece anahtarla açılmasını sağlayan,kilide bağlı küçük kola da baktım aşağıda da,yukarıda da bir şey değişmiyor.Ne olabilir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

telin ucunda bir topuz var, telin kilit mekanizmasını hareket ettirmesini sağlayan. hatta aynı mantıkla bisikletlerin fren tellerinde vardır o kurşun topuzdan. o kopmuştur büyük ihtimalle.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

telin ucunda bir topuz var, telin kilit mekanizmasını hareket ettirmesini sağlayan. hatta aynı mantıkla bisikletlerin fren tellerinde vardır o kurşun topuzdan. o kopmuştur büyük ihtimalle.

Abi dediğin topuz yerinde.

benm kaput telide aynı oldu, tel birbirine dolanmış tel ve zamanla etrafındakiler kopuyor tek bir tel tutyor sanırım sizdede aynısı olmuş

Olabilir.Gözüken bir şey yok ama.

hazır açılmıyoken bi tane marş otomatiği biraz kablo ve bi dğüme ile telli değilde elektrikli basmalı yapabilirsiniz aslında bagajı :)

(: Güzel fikir aslında :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yeni mazda3 ve mazda2 lerde kendinden olmadıgı için bi yetkili servisimiz kendi isteyenlere ücreti tekbulunde yapıyordu, herhangi bir oto elektrikçisi bile yapabilir, bu arada bi an önce yaptırın bagajı anahtarla açmak anahtarı zamanla büküyor kırılabilir... !!!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Eski bir konu fakat ,familia'da yinede içeriden bagaj kapağını açamayan arkadaşımız olur belki diye yazıyorum , tel sağlam herşey normal ancak içeriden açamıyorsanız ,anahtar ile bagaj kapağını açın ,kilitte siyah plastik bir uç parçası var ,arka kapı çocuk kilidi gibi çalışan bu parça aşşağı yukarı hareket eder ,işlevi : sizin izniniz olmadan bagaj kapağını açan olmasın diyedir ,istemezseniz açık bırakırsınız herşey normale döner ,kısacası ,anahtar kimde bagaj onda.  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

Arkadaşın sorununun aynısı bendede mevcut sadece anahtarla açılıyor bagaj çogu zaman arabayı durdurmam gerekiyor :krrsz: dediğiniz kilit kısmındaki anahtarı biliyorum fakat o işe yaramıyor kablo sağlam gibi ama koltugun yanındaki kol sanki boştaymış gibi sanki

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar 2000 model 323 bagaj kapağı anahtar olmadan açılmıyor normalmidir içeriden açma kolu da yok

Normal değil. Elektrikli zaten.Benim aracımda bagaj kapağındaki anahtar düğmesine basınca açılıyor.

Bagaj kapağının kilit bölümünün arkasında bir aparat var. Oradaki düğmeyi kullanarak seçim yapmalısınız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşın sorununun aynısı bendede mevcut sadece anahtarla açılıyor bagaj çogu zaman arabayı durdurmam gerekiyor :krrsz: dediğiniz kilit kısmındaki anahtarı biliyorum fakat o işe yaramıyor kablo sağlam gibi ama koltugun yanındaki kol sanki boştaymış gibi sanki

selamlar.

Aynı aracın 98 modeli, bende de vardı. bagajı açın, içerideki açma kolundan gelen teli takip edin, kilit kısmında ileri/geri, sağa/sola oynayan bir parça var, onun konumuna göre sağa/ sola, ileri/geri ittiğinizde sistem devreye giriyor diye hatırlıyorum, sonrasında içerideki koldan kontrol edebiliyorsunuz bagaj açmayı. kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...