Jump to content

RX-8 için KN CAI

mozhan79
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Gerçekten başarılı ve yerinde bi karar olmuş.

Karakter olarak rx-8 in güzel bi filtre sesi var.Zatem K&n rx-8 için kit yapınca almamakta olmaz.

Mutlaka edinmeliyim piyasada AEM var senin de sölediğin gibi Birlas sağolsun bir kiti getirmekten aciz

kutu içlerini yığmıştır.Her araba için satıyodur kafasına göre :kafa:

Ahh ahh eskiden bölemiydi Laser le gelirken Türkiye'ye

Bu filtreyi temin etmek için ne yapmam gerektiğini gerçekten bilmiyorum artık yurtdışından gelenlerden filtre isteyemiyorumki  :) eğer bana bu konuda fikir verebilirseniz çok sevinirim  :D

kardeş ben öncelikle birlas harici nasıl gelir bilmiyorum ama araştırırım.

ayrıca K&N harici alma. kesinlikle alma. bursa'ya geldim şu an. imkanım olsa da sana dinletsem sesini. video da duyduğundan çok farklı. muhteşem bir sesi var. ayrıca motorun üstündeki plastik parça çıkarılmadan kullanıyorsun aracın estetiğini de bozmuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yanıt 40
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• mozhan79

13

• Onur7

10

• Kiper Ayıran

6

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

bende de Aem in kiti var. Motor sesi gerçekten çok güzel. Bastığınız zaman selektör yapmanıza gerek kalmadan önünüzdeki araçlar sağ şeride geçiyor :) k&n in de sesini merak ettim açıkcası....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende de Aem in kiti var. Motor sesi gerçekten çok güzel. Bastığınız zaman selektör yapmanıza gerek kalmadan önünüzdeki araçlar sağ şeride geçiyor :) k&n in de sesini merak ettim açıkcası....

AEM kötü demiyorum ama K&N ayrı bi şey... zaten K&N alamasaydım ben de AEM alacaktım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sesler hemen hemen aynıdır çok belli etmez farklılığı kulakta.

Ama desibel (ses şiddeti) olarak tartışılırsa. Aem daha çok.

Benim kararım Aem'den yana çünkü kendini kanıtlamış çok iyi bir firma...

Aem olmasaydı karardım İnjen'den yana olcaktı...

K&N'yi kötülemeyiorum yanlış anlaşılma olmasın sakın...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

desibel olarak aem daha iyi mi ? diyorsun yani daha güclü bir ses mi cıkıyor ? zaten bildigim kadarıylada aem hava filtresi cold air oldugundan daha cok performans veriyor doğru mu ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Performans konusunda da iddalı...

performans olarak ne kadar etklieyebilir aceba CAİ? merak ediyorum aslında ama kullanımda hissedilecek kadar bir fark yaratır mı ki? ben pek bi şey hissetmedim, hissiyatsız mıyım aceba :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

desibel olarak aem daha iyi mi ? diyorsun yani daha güclü bir ses mi cıkıyor ? zaten bildigim kadarıylada aem hava filtresi cold air oldugundan daha cok performans veriyor doğru mu ?

K&N de cold air aslında ama ikisi ne kadar farklı aceba ??

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

cai'siz bi rx-8 ile rolling yap, anlaşılır o zaman aracının nası gittiği ;)

aem cai tamponun arkasında filtresi. Direk süzüp alıyo motora havayı.

k&n ise havayı alıyo, motora gelmeden süzüyo.

Yanlış mı biliyorum k&n konusunda?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evt aem kesinlikle söylendiği gibi filtresi tamponun arkasında bulunmakta yere yakın bir bölümde bu nedenle de hem temiz hemde daha net bir soğuk hava çekerek performansda daha etkili olduğunu biliyorum ancak son zamanlarda k&n intakeleri de duyar oldum seslerini birebir canlı olarak duymadım ama video sesi dinlememe göre k&n dah kalın aem daha ince bir sesi var ve arkadasımın dediğine göre aemin sesi daha fazlaymış ve gerçekten de şaşırdım ama kişisel görüşüm k&n'i tam bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla aem daha fazla soğuk hava etkisi sağladığından daha fazla performans verir vereceği de ztn araların 3,4 hp olsun çok fazla fark olamaz düşüncesindeim.. yani aemin en büyük artsı tamponun arkasında oluşu ancak aslında bu aracı sürekli kullananlar içinde bir dezavantaj yaratır çünkü yağmurlu havada kullanmak iyi sonuç doğurmaz  :o

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ön tarafı su birikintisine sokmadıktan, dikkatli olduktan sonra çok fazla bir sıkıntı yaratacağını sanmıyorum yağmurlu havada.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

açık filtreler için şöyle bir gerçek var ki beni vazgeçirdi açıkçası takmaktan...

Orjinal filtreye göre yüzey alanı çok küçük olduğu için üzerindeki delikler de daha büyük ki aynı miktarda hava geçebilsin. Dolayısıyla daha büyük partikülleri de motora geçiriyor, yani filtreleme görevini tam göremiyor. Hp olarak da rxclubda yazılanlara göre 1 hp alırsın almazsın, iyi yalıtım yapmazsan da negatif etkisi olur demişler, ki dogru. Çöpe giden para. Aşırı beslemesiz tek güç veren mod olarak cat iptali bizim arabalar için. Güç arttırmak yerine hafif volan gibi gücü yere daha iyi aktarmak için yapılacak modifikasyonlar daha mantıklı...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bana soruyorsanız standart egzoz.

evet size sormuştum. zevkler renkler meselesi tabii :) ama cai ise zaten çok büyük bir fark olduğunu düşünmüyorum aralarında

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet size sormuştum. zevkler renkler meselesi tabii :) ama cai ise zaten çok büyük bir fark olduğunu düşünmüyorum aralarında

fark varsa da olsun önemli değil... makinemi seviyorum ben :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ön tarafı su birikintisine sokmadıktan, dikkatli olduktan sonra çok fazla bir sıkıntı yaratacağını sanmıyorum yağmurlu havada.

benim gibi senin de aracın yere çok yakınsa işte ister istemez dikkat etsen de sorun yaratır..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim gibi senin de aracın yere çok yakınsa işte ister istemez dikkat etsen de sorun yaratır..

3cm - 5cm çok fazla fark edeceğini zannetmiyorum araçlar aynı sonuçta. ülkemizdeki yol şartlarından dolayı sıkıntı olabilir ama hepimizin filtrelerden su eksik olsun :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...