Jump to content

Mazda 6 Problem Hakkında

chuey
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaslar benim mazda 6'da sorun var, son zamanlarda araba'da cok titremeler var ve araba sicakken rölanti cok düsük calisiyor, benim egzoz sanki tikanmis gibi sesler cikariyor acaba neden olabilir?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arac: Mazda 6

Motor: 2.0

Km: 198.000

Sanzuman: Manuel 5 vites

Buji, buji kablolari, 5w-30 castrol edge yag, yag filtresi, pollenfiltresi, havafiltresi ve debriyaj yeni degisdi....

Son zamanlarda araba'dan benzin kokusu gelmeye basladi, düsük devirde iyi cekmiyor, yakisi biraz artti, egzoz'dan pir pir sesler geliyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim rölanti 700-750 civarında ve servis normal demişti. Seninki kaçlara kadar düşüyor ?

Katalitik konvertör veya oksijen sensörüne bakıldı mı ? Motor arıza ışığı yandı mı hiç ?

Okan'ın dediği gibi bir servise gitmekte fayda var zira değiştirilebilecek herşeyi değiştirmişsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim rölanti sicakken 600-650 civarina düsüyor ve cok titreme yapiyor, motor ariza lambasi yanmiyor, katalik konvertör kontrol edildi sorun yokmus

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Egzostta patırdama ve çiğ benzin kokusu varsa ateşleme ya da oksijen sensöründe sıkıntı olabilir. Ateşlemede bir bobin kalmış değişmeyen. Birde oksijen sensörünün değerlerine obd cihazı varsa bir bakın derim. Aynı zamanda kısa yakıt düzeltme ve uzun yakıt düzeltmeyede bir bakın derim. Canlı değerlere bakmak lazım.

Tabiki bunlar muhtemel sebepler ancak kesinlikle servise uğrayın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...