Jump to content

Lpg'siz Lantis......

Guest Japon:)
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

1997 Model 323f Lantis Yakıt tüketimi hakkında bilgi rica edecektim.

1:Km'de sizce kaç kuruş yakması normal.

2:400 / 450 kuruş yakmasını normal karşılamalımıyız?

3:400/450 Kuruş yakan araç sorunlumudur evet ise sorunları ne olabilir....

(Benzinli)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benzinde 400 450 yakması normal.

MazdaTech Bilgi için tşk ederim.Lakin yakıt tüketimi çeşitli satış sitelerinde söylenilenden çok yüksekmiş,

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Sağlıklı çalışan motor ve normal kullanan bir kullanıcı için 40-45 kuruş fazla.

Normal şartlarda ş.içi 30 kuruş civarı yakması gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 litre benzin Lantis için şehir içi normaldir diye düşünmekteyim benzin in 3.66, 3.70 arasında gezdiğini varsayarsak 37 kuruş luk bir yakıt tüketimi çok normaldir. 40 kuruşa da seri kullanım diyebiliriz ama 45 kuruş normal değildir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim 5.20'im de 18" Enkei jantlar vardı onları takınca yakıtım 25 kuruştan 23 kuruşa düşmüştü. LPG ile.

Aracın orjinalleri 215/55/R16 idi, ben onları 225/45/R18 olarak değiştirdim. Fakat takdığım Enkei jantların tanesi 8.4 kg iken 16"lik orjinal BMW jantlarının tanesi 11.2 kg'dı.

Bana kalırsa jant seçimi boyutundan daha önemli.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

karışık 9 a kadar normal..

üstüne çıkıyorsa ya kullananda, yada kullanılanda bir problem vardır...

Sizce kullanılandaki sorun ne olabilir,Motor bitikmidir..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim aracım bile 50 kuruş yakıyor 4100cc, 1.8 bir araç için o değerler fazla değilmi, üstelik enjektörlü. :krrsz:

4100cc ile benzindemi 500 kuruş yakıyorsunuz lpg ilemi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 litre yaksanız normal kullanımda 9x3,6 civarı bir tüketiminiz olur... 10 litrede kabul edilebilir bir rakam olabilir ama 450 gibi bir tüketimde ya araçta yada kullananda hata var demektir... Eski bir "otomatik lantis" sahibi olarak bu rakamın normal olmadığını söyleyebilirim...

450 kuruş tüketimi var sayarsak bu durumda araçtaki en belirgin hata sizce nedir?tşk..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4100cc ile benzindemi 500 kuruş yakıyorsunuz lpg ilemi...

LPG yok, benzin tüketimim 50 kuruş, şehir dışı 40 kuruş civarına düşüyor.  Araç 3 ileri manuel ve yaklaşık 2 ton.

Bu ara belirtmek isterim, çok zorlamadan sadece agresif kullanımla, 1.6 i30'umla'da şehir içi 40-45 kuruş yakardım. 1400 kg ve 122Hp motoru ile.

Eğer sakin kullanıp bu kadar yakıyorsanız o zaman bir acaiplik var demektir, yoksa agresif kullanımda 1.2 arablar bile bu değere ulaşabiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Bujilerden tut da MAF sensörüne kadar pek çok sebep olabilir. Ya hepsini tek seferde ya da deneme yanılma ile önce ateşleme sisteminden başlayarak değiştirebilirsin.

Bu arada; defalarca konusu geçti forumda, familia 1.8 ile lantis 1.8 lerin motorları aynıdır. Ben karma kullanımda 30-32 kuruşdan fazla yakmıyorum benzinde. Uzun yolda 20 kuruşa kadar düştüğünü bilirim. LPG de ise yine karma kullanımda 20-22 kuruş yakıyor, uzun yolda 17-18 kuruşlardan aşağı indiremedim. Bu yüzden 40-45 kuruş bana fazla geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

lantislerin fazla yakıt yakmasının tek nedeni tork'tandır.üretimiyle çizgisiyle çığır açan fakat beygir gücüne göre son devirde verdiği tork oranı düşük olduğu için + motor hacmininde dengesizliği birleşince maalesef fazla yakmaktadır.az çok herkes bilir araçlarda tork oranı yükseldikçe az yakar düştükçe fazla yakar.ve yaktığı yakıta göre insan 240 km'yi görmek ister.ama maalesef yaktığı yakıtın karşılığını performans olarak vermeyen bir araç.normalde karışık 375 krş.yakması lazım.motor bakımlarını eksiksiz yapınca bu limite düşecektir.dip not:avrupadaki  2.0 kfze ve 2.5 klze v6 motorlu lantisler bile fazla yakan fakat gitmeyen araçlardır.üretimine son verilmesinin nedenlerinden biride budur.

bu verdiğim değerler otomatik vites için ve şehir içinde geçerlidir.manuelde 300 kuruşa kadar düşer

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
 Paylaş

• Yeni Oluştur...