Jump to content

Lastikleri ön arka olarak değişiyormusunuz?

Mücahit
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

banada çok mantıklı gelmiyor ben hiç yapmadım.arkada yorulan lastikler öne geçip çalışmaya başlayınca sanki çok çabuk erir gibime geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bence yapılması lazım öndeki tekerlerde çekiş lastikleri oldukları için ve sürekli sağa sola döndükleri için arkalardan daha çabuk aşınır gibime geliyo

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu konuyu bir lastikçi arkadaşa sordum değişmek lazım bir zararı yok ama arkadan öne geçen lastik çok hızlı bir şekilde erir arkada 1 yıl daha kullanacagın lastik 6 ay da biter diyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadan öne geçen lastik çok hızlı bir şekilde erir arkada 1 yıl daha kullanacagın lastik 6 ay da biter diyor.

abi nedeni neymiş bunun ya,ben alaka kuramadım  ???
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ön lastiklerin arkalardan daha fazla yıpranması bu işin sonucu değil, sebebi...Ön lastikler daha fazla yıprandığı için bu değişim öneriliyor zaten....

Ama siz diyebilirsiniz ki, ben değiştirmem, önce önleri yenilerim, bir yıl sonra da önleri arkaya alır, iki yeni daha alırım, o da olur.....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi nedeni neymiş bunun ya,ben alaka kuramadım  ???

ustanın açıklaması arkada yorulan lastikler öne geçip çekiş önden olduğu için çalışmaya başlayınca çabuk eskir diyor.ben ustanın dediğini paylaştım tabiki birinin dediğini biri tutmuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

ustanın açıklaması arkada yorulan lastikler öne geçip çekiş önden olduğu için çalışmaya başlayınca çabuk eskir diyor.ben ustanın dediğini paylaştım tabiki birinin dediğini biri tutmuyor.

usta biras sallamışmı ne  8)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ön arka rotasyonun şöyle bir dezavantajı var şöyle ki; fazla aşınmış önleri arkaya taktığınızda; virajlarda arkadan kopma kolaylaşır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ön arka rotasyonun şöyle bir dezavantajı var şöyle ki; fazla aşınmış önleri arkaya taktığınızda; virajlarda arkadan kopma kolaylaşır.

Ben de bunu okumuştum. Onun için ön-arka değişimi yapılacaksa bu zamanında ve fazla süre geçirmeden yapılmalı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

ben 20.000 bakımda önleri arkaya aldırdım..ilk başta tavsiye etmediler..jantlarda yer etmiştir..direksiyon yüksek hızda titrer..rot balansı kaçar arabanın falan dediler..ama sonra ısrarlarıma dayanamayıp denedik..baktık bişey olmadı..

benim sorum aracı rot balansa sokmadım..sizce gerek var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

...jantlarda yer etmiştir..direksiyon yüksek hızda titrer..rot balansı kaçar arabanın falan dediler...

Böyle bişey olacağını hiç sanmıyorum, biçok yumuşak lastikte çapraz değişim yapılıyor, o zaman o arabaların yan yan gitmesi lazım yengeç gibi.

Yeni'dekiler eskiden biraz fazla bilmişti malum şahıstan dolayı, benim de cillop gibi lastiklere laf etmişti aynı adam, sonra Mert Abi'yle teste çıktık hayran kaldı lastiklere.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

düzenli olarak böle bişi yapmıyorum ama sürekli olarak arabam kontrol ediliyor ve gerek görüldüğünde bir kaç kez önlerle arkaların yerini değiştirdiler..ustalarım bunu önerdi ve öle büyük bi zarardan da bahsetmediler..

mesela bir kez kaza yapmıştım; sağ ön ve sağ arka lastik jant gitmişti... :(

picture4374fl.jpg

yerine ikisinin de sıfırı geldi ve ustamın teklifi üzerine yeni gelen lastikler iki sağ yerine iki öne takıldı..hiç bi sorun da yaşanmadı.. ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...