Jump to content

Marşpiyel bu kadar pahalı olur mu?

kakkako
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba, bir süredir görünmüyordum, kötü bir sebep vesile oldu konu açmama, sağ marşpiyeli kaldırıma çarptım, kapıda da hasar var. Kaskom var ama ilk senem, %30 hasarsızlığı kaybetmek istemiyorum.  Resimlerde kaza vee servisin çıkardığı teklif var, autoking ise 400-500 civarında çözeriz diyor. Çözüm önerisi olan var mı? Parça değişimi olmadan tamirat düzgün bir şekilde mümkün olur mu ? Olursa ne kadara mal olur?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yaptır geç kaskoda... %15E düşer. sıfıra düşmez hasarsızlığın. güzelce yapılsın serviste. tamirat değişim gibi olmaz hiçbir zaman...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi değmez bunu kaskoda yaptır bende parçalanma yırtılma falan var sandım bu fiyata bakınca ne yapıyolar öyle o paraya araba alan var, çok geçmiş olsun bnm eski guzuda öyleydi hep öyle binmeye dewam ettiydim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

http://img844.imageshack.us/img844/4221/07012010121.jpg

Buna benzer bir sürtmeyi eşim geçen sene yaptı ,Otoparktan çıkarken kaldırımı kazıyarak gitmiş .Benim de kaskomda %50 Hasarsızlığım vardı ama 400TL civarı tutuyordu bende gittim kaskodan yaptırdım.Zaten kaskoya 700TL veriyordum.Bir daha ki sene %10 artıcak fiyat niye 400-500 TL cebinden veresin hemde git yetkili servise yaptır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Nasıl 2000 lira tutuyor bu? 2007 seat leonumda böyle bir hasar vardı kaskoyu bozmadım Seat yetkili servisinde 330 TL yaptırdım yeni gibi olmuştu marşpiyel değişmemişti...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

fiyat çok saçma geldi bana.zaten işçilik almış götürmüş.benim bildiğim işçilik hiçbir zaman parça fiyatını geçmemeli.bu arada çekiç işi yok sanırım kaporta parçaları komple yeni ama yinede uçmuş

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yan panel yazmışlar..

sadece alt marşbiyel yok. mazda hafif araçlar yapmak için yan panelde ek kullanmıyor zayıflamasın diye.daha kalın ve küçük parçalar yerine tek parça hafif metal kullanıyor...

siz siz olun yan paneli komple değiştirtmeyin. sadece marşbiyeli kessinler onu değiştirsinler. sonra sizin arabanın direğini vs. de boyamak zorunda kalırlar...

sonra demedi demeyin...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Biraz pahalı geldi bana.herşeyi anladım fakat elektrik ve cam işcilğini anlamadım.Bence kaskodan yaptır.Aynı hasarı bende yaşamışdım.Bende marşpiyel yok.400-500 civarı tutmuşdu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence kaskodan yaptır çünkü bu günler için sen para veriyorsun kaskona . Eğer aracını bu şekil kullanırsan bekle bir sonraki seneye kadar başka bir hasar olursa ikisini birlikte yaparsın. Yani bir hasar daha olmasını bekle :) Yada indirimi al sonra yaptır. Kaskonun bitmesine ne kadar bir süre var ?

yaptır geç kaskoda... %15E düşer. sıfıra düşmez hasarsızlığın. güzelce yapılsın serviste. tamirat değişim gibi olmaz hiçbir zaman...

Hocam insanları yanlış bilgilendirme istersen. %15 e düşer diyorsun ama hangi şirket ilk seneden %30 veripde hasar olunca %15 e düşürür  8)  Hangi şirket olduğunu bilmeden o şirketin hasarsızlık kademelerini bilmeden bilgilendirmemen lazım diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Orası iyi bir ustada çekilerek düzelir. Bu hasarda sakına değiştirme yapmayın. Arabanızın değerini gereksiz düşürürsünüz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence kaskodan yaptır çünkü bu günler için sen para veriyorsun kaskona . Eğer aracını bu şekil kullanırsan bekle bir sonraki seneye kadar başka bir hasar olursa ikisini birlikte yaparsın. Yani bir hasar daha olmasını bekle :) Yada indirimi al sonra yaptır. Kaskonun bitmesine ne kadar bir süre var ?

Hocam insanları yanlış bilgilendirme istersen. %15 e düşer diyorsun ama hangi şirket ilk seneden %30 veripde hasar olunca %15 e düşürür  8)  Hangi şirket olduğunu bilmeden o şirketin hasarsızlık kademelerini bilmeden bilgilendirmemen lazım diye düşünüyorum.

ilk sene %30 veren sigorta firmalarının hepsi ilk hasarda %15e düşürür hasarsızlığı... ama poliçesine de baksın tabi... hasarsızlık kademeleri tüm şirketlerde hemen hemen aynıdır.

2. hasar olmasını bekleyip yaptırırsa ve alakasız hasarlarsa (farklı bir yer) zaten 2 farklı hasar sayılıp, 2 farklı dosya açmak gerekir, 2 basamak işlem yapılır. beklemenin faydası olmaz...

hasarsızlık alıp poliçeni yeniler ve beklemeden eski beyan veya tutanaklarınla hasarını yaptırmaya kalkarsan hasarsızlığınız iptal edilir. en az 45 gün bekleyip öyle tamirat yaptırmanız gerekir vs.vs...

neyse ya... önemli birşey yok zaten, akıl verende kabahat...

hasar küçük veya büyük demeden kaskonuz varsa hasarınızı kaskodan talep edin. hasarsızlık esprisi %50 %60lara varmadan pek bişey ifade etmiyor zaten.%30dediğimiz hasarsızlık mazda3 gibi bir araçta 150-250tl farkeder. adamın hasarı 1500-2000tl. neyi düşünüyorsunuz? 500tl olsa bile alınır kaskodan.

Orası iyi bir ustada çekilerek düzelir. Bu hasarda sakına değiştirme yapmayın. Arabanızın değerini gereksiz düşürürsünüz.

ömer haksız sayılmaz ama orayı çektirmeyle düzeltip en az 1mm macun attın mı, taş falan gelince macunun dökülmeyeceğinin garantisi yok. yedek parça yan panelden sadece marşbiyeli keserek çıkartırlar ve değiştirirlerse değer kaybı olacağını sanmıyorum. hem de düzgün iş çıkar.

işi masrafsızca nasıl olursa olsun diye yaptıracaksanız, çektirtin. ama kaskodan yaptıracaksanız, değiştirtin(sadece marşbiyeli)

yeni konu açacam yakında bu konuya kardeş; marşbiyel bu kadar meşgul edebilir mi? diye... :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

AutoKing hem işini iyi yapmayan, hem de piyasanın üzerinde fiyat çıkaran bir firma benim gözümde. Servisinizden şaşmayın derim. Servis tek kelimeyle mükemmel iş çıkarırken, AutoKing eline yüzüne bulaştırmıştı benim aracı. Tabi her servis aynı mı bilemem. Koşuyolu Merser benim servis. İstanbul'a yolunuz düşerse beraber gideriz.

Geçmiş olsun bu arada, böyle şeyleri kafanıza hiç takmayın rahat olun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İyide servis'e verilecek sonra exper gelip şunları şunları ben AutoKing'e yaptırtacam diyecek.

Benim bir hasarımda öyle oldu.Arka tampon kazada kırıldı.servis'e verdim.Değiştirme yerine AutoKing'de tamir oldu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ilk sene %30 veren sigorta firmalarının hepsi ilk hasarda %15e düşürür hasarsızlığı... ama poliçesine de baksın tabi... hasarsızlık kademeleri tüm şirketlerde hemen hemen aynıdır.

Hocam hangi şirketmiş o ilk hasarda %15 düşüren. Bir söyleyiverde ben o şirketin acenteliğini alayım. Poliçeyi görmeden böyle dersen yanılmış olursun. Senin bahsettiğin konu hasarsızlık koruma olmasın sakın. Ki ondada 1 hasarda koruma 2 hasarda koruma veya şu limite kadar koruma diye belirtilir.

2. hasar olmasını bekleyip yaptırırsa ve alakasız hasarlarsa (farklı bir yer) zaten 2 farklı hasar sayılıp, 2 farklı dosya açmak gerekir, 2 basamak işlem yapılır. beklemenin faydası olmaz...

İlk yıl iki hasar olması ve 1 hasar olması farketmez.  En azından zaten kaskosu bozulmuş olacağı için sıkıntı olmaz

hasarsızlık alıp poliçeni yeniler ve beklemeden eski beyan veya tutanaklarınla hasarını yaptırmaya kalkarsan hasarsızlığınız iptal edilir. en az 45 gün bekleyip öyle tamirat yaptırmanız gerekir vs.vs...

neyse ya... önemli birşey yok zaten, akıl verende kabahat...

Hasar tarihi yenileme sonrası bir tarih olarak belirtirse hiç bir hasarsızlık iptal edilmez. Ayrıca akıl verebilirsin fakat kesin emin olduğun konularda verirsen kimse zarar görmez

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Başta Yapı Kredi Sigorta olmak üzere bazı sigortalar artık ufak tefek tamiratları serviste değil de, anlaşmalı oldukları Auto King'lerde yaptırıyor. Hatta belli oranlarda olan çizik, vuruk, göçük, koltuk yırtığı, sigara yanığı, cam çatlağı falan Auto King'te kaskodan yapılınca hasarsızlık bozulmuyor. Tabii bu hasar için geçerli olacağını sanmıyorum. Fakat bi sormakta da fayda var.

Bu hasar mini onarım kapsamına girmez

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam hangi şirketmiş o ilk hasarda %15 düşüren. Bir söyleyiverde ben o şirketin acenteliğini alayım. Poliçeyi görmeden böyle dersen yanılmış olursun. Senin bahsettiğin konu hasarsızlık koruma olmasın sakın. Ki ondada 1 hasarda koruma 2 hasarda koruma veya şu limite kadar koruma diye belirtilir.

İlk yıl iki hasar olması ve 1 hasar olması farketmez.  En azından zaten kaskosu bozulmuş olacağı için sıkıntı olmaz

Hasar tarihi yenileme sonrası bir tarih olarak belirtirse hiç bir hasarsızlık iptal edilmez. Ayrıca akıl verebilirsin fakat kesin emin olduğun konularda verirsen kimse zarar görmez

birşey bildiğimden değil, tamamen sallıyorum ben burda, işkembeden...  :nea:

Aksigorta'da ilk hasarda hasarsızlığınız %30'dan %15e düşürülüyor. ikinci bir hasar varsa %0a düşürülüyor.vs.vs.

yani bu sene yaptığın poliçeyi seneye 2 katına yaptırsan dahi yine bu hasar için kaskodan karşılatmak en doğrusu. hasarsızlığı hertürlü bozduğuna değer mi, değmez mi? mevzuu bu. bence değer...

Diğer bir konu;

ayrıca sen eylül'de hasar yapıp, ekim'de poliçeyi yeniler, eylül'deki hasarı ekim'de yenileme yaptıktan sonra olmuş gibi yeni poliçeden yaptırmaya kalkarsan 2000TL'ye tamah edip, ağır ceza mahkemesinde yargılanmayı göz alman gerekir. herkes yapıyor diye bir savunması da olamaz bunu. bırak 2000TL için 200.000TL için bile bu işe o açıdan bakmam. bende eğri iş yok... zaman aşımının 10yıl olduğunu da düşünürseniz, bence değmez...

benim dediğim gibi yaparsa en fazla hasarsızlığını kaybeder, yenilemede 200TL fazla öder, aracını en güzel şekilde yaptırır,

sizin dediğiniz gibi yaparsa, yarın hıyarın birisi çıkar ihbar eder, adamcağız 2000TL için mahkemelerde sigorta dolandırıcılığı suçuyla sürünür.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar merhaba, bir süredir görünmüyordum, kötü bir sebep vesile oldu konu açmama, sağ marşpiyeli kaldırıma çarptım, kapıda da hasar var. Kaskom var ama ilk senem, %30 hasarsızlığı kaybetmek istemiyorum.  Resimlerde kaza vee servisin çıkardığı teklif var, autoking ise 400-500 civarında çözeriz diyor. Çözüm önerisi olan var mı? Parça değişimi olmadan tamirat düzgün bir şekilde mümkün olur mu ? Olursa ne kadara mal olur?

Üstad bu kaskoyu neden yaptırdın?Neden para ödedin? Sonuçta aracı teminat altına aldın, kaskoya ödedigin para hasar durumunda cebinden cıkmasın diye ödedin.

Bence kaskodan yaptırman daha mantıklı. Yok kaskodan yaptırmıyorsan neden kasko yaptırıyorsun boşuna para ödüyorsun

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...