Jump to content

Mazda Türkiye Neden Reklam Yapmaz?

saitözyurt
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Çok basit bir sebebi olduğunu düşünüyorum... Bütçesini aşmamak için .

Hiç reklam yapmıyor değil ama bizim beklediğimiz türde reklam yapmıyor sanırım ( TV, prime time v.s.)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yahu Yunus,Mazdanın bir hayır derneği olduğunu bilmiyordum. :D

Saydığın mazeretler ilginç geldi. Şakası bir yana Sait bey bizlerde burada yıllardır bu soruyu sorduk hep. Ama cevap alamdık hiç.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok basit bir sebebi olduğunu düşünüyorum... Bütçesini aşmamak için .

Hiç reklam yapmıyor değil ama bizim beklediğimiz türde reklam yapmıyor sanırım ( TV, prime time v.s.)

Evet yönetimin verdiği cevap bu Toros bey ve arkadaşları bütçenin yetmezliğinden şikayet ediyorlar.. sahibinden.com arabam.com a reklam veriyorlar
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest gs_aykut

Kesinlikle katılıyorum. Mazda bu kadar harika araçlar sorunsuz araçlar üretmesine rağmen marka bilinirliği gerçekten çok az. Hal böyle olunca kimse kıymetini bilmiyor. Adama mazda var çok iyi bak kullan test et diyosun adam olurmu megane var tas gibi diyor :) su meganın ülkemizde satıs rekorları kırdıgını gördükçe zaten piskolojim bozuluyor  :kafa:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim de yaptığım konuşmalarda aldığım bilgi bu yönde . Onlar da var olan bütçeyi daha verimli kullanmaya çalışıyorlar. Genelde de bu internet, billboard veya aktivite şeklinde oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

....adam olurmu megane var tas gibi diyor :) su meganın ülkemizde satıs rekorları kırdıgını gördükçe zaten piskolojim bozuluyor  :kafa:

Niye adam doğru demiş, "taş" gibi araba. :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O zaman bu demektir ki Mazda Türkiye, Türkiye'deki potansiyeli Japonya'ya yeterince iyi anlatamıyor. Burdaki satış potansiyelini iyice aktarabilseler, Japonya mutlaka kesenin ağzını açacaktır. Japonlar aklı başında insanlar, kaz gelecek yerden tavuk esirgemezler.

Mazda Türkiye, Avrupa ya bağlı :) .

Ben Türkiye de böyle bir potansiyel olduğunu da çok düşünmüyorum. O kadar güvenlik diyorsun, yedek parçada sorun yok diyorsun, dayanıklı diyorsun adam gidip aracı ne ile karşılaştırıyor.

Benim şahsi düşüncem 2011 den itibaren üretilecek olan yeni şanzıman ve motorlar ile Mazda iyi bir ivme yakalayabilir.

Eğer beklentileri karşılayacak şekilde düşük tüketimli, yüksek güçlü motorlar, verimli şanzımanlar üretirse Mazda işte o zaman agresif bir reklam politikası ciddi bir zıplama oluşturabilir.

Bence şu anda yapılacak bir reklam çok da istenilen sonucu vermez. Bir nevi ısraf olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yav boşverin böyle güzel. Ne güzel yepyeni arabalara biniyorsunuz. Millet doğan şahine binsin. Sizde ayrıcalıklı olmanın zevkini yaşayın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda Türkiye, Avrupa ya bağlı :) .

Ben Türkiye de böyle bir potansiyel olduğunu da çok düşünmüyorum. O kadar güvenlik diyorsun, yedek parçada sorun yok diyorsun, dayanıklı diyorsun adam gidip aracı ne ile karşılaştırıyor.

Benim şahsi düşüncem 2011 den itibaren üretilecek olan yeni şanzıman ve motorlar ile Mazda iyi bir ivme yakalayabilir.

Eğer beklentileri karşılayacak şekilde düşük tüketimli, yüksek güçlü motorlar, verimli şanzımanlar üretirse Mazda işte o zaman agresif bir reklam politikası ciddi bir zıplama oluşturabilir.

Bence şu anda yapılacak bir reklam çok da istenilen sonucu vermez. Bir nevi ısraf olur.

evet yeni modellerde etkili olabilir çünkü artık yeni mazda 3  yaşında mazda 2 4 yaşında diğerleride keza öyle.. yada kampanya falan olursa artık ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu sabah taksim de reklam panosunda 90. yıl serisinin reklamı vardı..

yaptılar mı da tam yapıyorlar reklamı :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selim de geçen gün Barbaros Bulvarından geçerken baba kayan şeylerde Mazda3 vardı diyordu ( billboardları kasdederek) :D Geleceğin Admini yetişiyor :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selim de geçen gün Barbaros Bulvarından geçerken baba kayan şeylerde Mazda3 vardı diyordu ( billboardları kasdederek) :D Geleceğin Admini yetişiyor :D

dün onu bende gördüm evet :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence satış rakamlarıyla alakalı. Bugün Toyota tvde yüzlerce reklam veriyor, çünkü satış rakamları iyi, ayrıca Türkiye'ye güvenmiş Sakarya'da fabrika kurmuş, ihracat yaparak ülkemize de katkıda bulunuyor, istihdam yaratıyor, yan sanayi kuvvetlendiriyor.

Mazda çok kaliteli ama Türkiyede son kullanıcı cahil hemde aşırı cahil. Geely denen araç Chery denen araç nerdeyse Mazda kadar satıyorsa bu pazarda Mazda ne yapsın.

Mazda 6 ayda 1000 küsür araç satmış koca 70 milyonluk ülkede?

Amerikada ise ayda 17-18 bin tane satıyor. Şimdi sizce yıllık 220 bin sattığı ülkeyemi önem verir?

Yoksa yılda 2 bin araç satılan ülkeyemi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla reklam yapmazsa kim niye alsın bilmediği arabayı. İnternet denen meret olmasaydı, ben de burayı bilmez, araştırıp almazdım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

o zaman iş biraz da biz kullananlara düşüyor. son kullanıcılar cahil demişsiniz, cahil demeyelim de çok ve iyi araştırma yapmadıklarından ve sağda solda duyduklarına daha çok rağbet ettiklerinden dolayı bilgi eksikliği diyelim. Eğitelim bu kişileri :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mefuhan

o zaman iş biraz da biz kullananlara düşüyor. son kullanıcılar cahil demişsiniz, cahil demeyelim de çok ve iyi araştırma yapmadıklarından ve sağda solda duyduklarına daha çok rağbet ettiklerinden dolayı bilgi eksikliği diyelim. Eğitelim bu kişileri :)

Eğitim şart :) ama reklamın iyisi kötüsü olmaz en azından sponsorluklara önem verseler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu cahil kişiler sanırım araba alırken arabada boya var mı yokmu diye bakıp ondan daha önemli olan şey yani motoruna ve yürür aksamına bakmayan kişiler oluyor sanırım .. :) zaten bu potansiyelden de arabadan anlaması beklenilmez reanult da dacia da fiat da opel de ölene kadar ucuz diye satar :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...