Jump to content

Yeni Mazda 6 mı ? Sanırım tovbe .

veskes
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaslar 2009 mazda 6 sahıbıyım....aracımla ılgılı yasadıgım sorıunlar ...2010 temmuz...dar bır alana park etmeye calısrken dıreksıyon kılıtlendı ve ıkı elım ıle zor cevırım...servısın yanıtı...bılgısayara bagladık sorun yok...anlayamadılar...

aracın tum aydınlatma lambaları off konumdayken on lanbalar yanıyor....servısın yanıtı Ç:))artık gunduz de genel de lambalar yandıgı ıcın o konumdada yakmıslar... ki auto konumdada aynı fonksıyon var ve arabanın hıc bı sekılde lambaları sonmuyor.....ve sozde yagmur sensoru var..auto konumda ıken aracı calıstırdıgımda yagmur olmadan su olmadan calısyor....servısın yanıtı daha komık off konumdan auto konuma getırdıgnızde calısır..ama karsıdakı zeka  zengini arkadasa bunu bıldıgımı sadece vben aracımı auto konumda kullandıgımı soyluyorum anlamıyor..anlaycanız sorunlarım bunlardı..gorturdugum servısler ankara opan ve 18 ay bakımımı herter ankarada yaptırdım...servıste yaptıkları sadece yagını suyuna bakıp servıs ucretı almak..ha bıde arac garantılı degılmı mazda ıstanbulu aradım..5 gun oldu hala donen yok...ınanılmaz hızmet...yapcam sey bıkac gun daha aranmaz ısem ıhtarname cekıp mahkemeye vercem..ve elıden gelen heryerde yazcammm

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ılave olarak dıreksıyon ıle yasadıgım sorunun ne oşdugunu anlayamdıkları gıbı (( kı kendılerı anlamıyor zaten bılgısayar anlamaya calısyor)) eger yasal hız lımıtlerınde yanı 110 ıle gıderken basıma gelır ıse ne olcagını sordugumda malesef cevap alamıyorum..

sanırım tavsıye edılen mazda kalıtesı yenı nesılde yok...musterı memnunıyetımı  sorgulamak lazım..bu arada amacım mazdaı kotulemek degıl yasadıklarımı paylasmak..cıddı bır sekılde yazdıklarımdn rhatsız olan yonetıcılerı olursa((kı sanmam ..adım adresım plaka numaram aracımın sase numarası )))hepsını verebılırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ayrıca  aracımı 5 gun once 18.ay bakımı ıcın herter ankaraya ve ozellıkle lastık basınclarını hıc kontrol etmedıgımı  edılıp edılmedıgınıde bılmedıgımı soyledım..ozellıkle ılgılnmelerını soyledım..ve dun aracın lastık basıc uryarı ıkaz lambası yandı...

ınanaılmaz servıs anlayısı...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sorunlar için birde Meb Basayere gidin derim birde onlar baksın. İlginç sorunlar yaşamışsınız. İşallah çözülür

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yani herter le ilgili birşey söyleyemem ama ankarada servisi olan bir üyemiz daha vardı servis bilgileri:

Yetkili Bayi:  Meb Başayar Otomotiv San. ve Tic. Ltd. Şti.

Bilgi için:  Celal Uzunboy

Adres:  İstanbul Yolu Şaşmaz Oto Sanayi Sitesi Girişi 6. Cadde No:5 06130 Etimesgut Ankara

Telefon:  +90 (312) 278 78 68

Faks:  +90 (312) 278 78 58

isterseniz birde buraya ugrayın sanırım aracınızdaki arıza (servis daha iyi bilir) elektronik bir arıza ama direksiyon kilitlenmesi ciddi bir problem Allah kimsenin başına vermesin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

merhabalar...

öncelikle foruma hoş geldiniz....

yaşadığınız talihsizliklerin hepsinin birden sizin başınıza gelmesi gerçekten ihtmal ötesi birşey... ayrıca ben sizin bu konularda cevap merciniz değilim ama yine de dilim döndüğünce yardımcı olmaya çalışayım...

öncelikle aracınızın ilk sahibi misiniz diye sormadan edemeyeceğim. çünkü piayasada pert olmuş ve parça değiştirilmeden yapılmış onlarca mazda6 var...

direksiyon konusunda burdan birşey söylemek zor. ama elektrikli direksiyonlarda aşırı manevra durumunda elektrik motorunun ısınma sebebiyle yanmaması için kapandığını duymuştum. ama bunun mazda da başınıza gelebileceğini sanmıyordum. detaylı bir şekilde incelemek lazım... tabi 110la giderken başınıza bunun gelmesi manevra yaparken olması ihtimaliyle bir değil. ama yine de Allah korusun...

bir diğer ihtimal ise direksiyon kutusu ses yapma probleminden dolayı işinin ehli olmayan kişilerce direksiyon kutusunun ayarının sıkılmış olması ve motorun aşırı ısıdan yada sıkışıklıktan dolayı kapatmasıdır. dediğimi gibi incelemek lazım...

yağmur sensörüyle ilgili olarak hassasiyet problemi veya camda leke olabilir diye düşünüyorum... hassasiyetini azaltıp izlemeye devam etmenizi öneririm...

sizin aracınız gündüz farlı mazda6 serisinden olduğunu anlıyorum. bu farların gündüz yanmasını engellemek için 300-400tl lik bir parçanın değişmesi gerekiyor. yada işinin ehli bir elektrikçinin el atıp, birkaç röleyle gündüz farlarını devreden çıkartması daha uygun olabilir... maliyeti 50tl yi geçmez...

servisten sonra lastik basınç lambasının yanması dediğiniz gibi bir ihmal olabileceği gibi gerçekten servisten spnra lastik basıncının düşmüş olmasından kaynaklanıyor da olabilir. böyle basit bir ihmalin yetkili servisce yapılması komik olurdu. o yüzden sanmıyorum. ben başıma geleni anlatayım. lastik basınç sensörüne çok rağbet etmiyordum. lastik basınç sensörü yanıyordu. hava bastım söndü. öğleden sonra bir daha yandı. hava bastım söndü. 1 hafta yanmadı, sonra yine yandı. böyle 1 ay kadar devam etti yanmalar sönmeler. sonra bir baktık lastiklerden birinde çivi var. sanki araba lastikte çivi olduğunu mu anlıyor dedim kendi kendime... (tabi bu teknoloji yok araçlarımızda. :D ) demekki sistem çalışıyormuş dedim sonra...

sonuçta mazda6 gibi bir araçta çok fazla problemle karşılaşmıyoruz ama nadiren de olsa olabiliyor. sizin aracınızın garantisi var. ne problemi varsa giderilmek durumunda. keşke buralarda olsanız da yapsaydık...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla Tolga (MEB Başayar Mazda) bu işi çözerdi ama Herserde ısrarlısınız anlaşılan.

Geçmiş olsun Serdal.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ılgınıze ve mesajlarını ıcın tesekkurler..oncelıkle aracın ılk sahıbıyım..meb basayr a ugramadım hafta sıonu onada gotururum.. okko farlar ıle ılgılı sorunum..orda bılyorsunuzdur bıkac mod var..auto ..off ve bıkac mod daha bu arabadakı sorun...auto ve off modları aynı  calısyor  ıkısındede calısyor...

malesef yagmur sensorunun ayarını degıstırmem cok ıse yaramıyor...en dusuk ayardada susuz yagmursuz calısyor:)

ayrıca lastık basınc sensorlerını  genede problemlı oldugunu duymustum ama sııkıntım su..ya arkadas  ılk defa basnıclara bakın dıyorum 5 gun sonra lambası yanıyor..ee servısclılık sadece yag sumu degısımı..ee bısey yapın o kısım yok..yanı garantının ıslevını gormedım dıyemıycem sadece bı yerde gordum 1 cm lık plastık bır parcada ..ee bunun ıcın ıse garantılerı  ee el  ınsaf vede yazık..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

far sensörü aslında off ve auto konumları farklı. gündüz aynı gibi görünüyor.

off da iken sadece farlar açıktır. iç konsol yanmaz...

auto da ise, gündüz farlar yanar, iç konsol yanmaz. akşam olunca iç konsol da yanar... yani far sensörü değilde, konsol aydınlatma sensörü desek daha doğru olacak :D

ayrıca direksiyon dışındakiler rahatlıkla çözülebilecek şeyler... aracınızın garantisi var. olması kökten direksiyon ve beyni değişir gider...

garanti bu günler için...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

far sensörü aslında off ve auto konumları farklı. gündüz aynı gibi görünüyor.

off da iken sadece farlar açıktır. iç konsol yanmaz...

auto da ise, gündüz farlar yanar, iç konsol yanmaz. akşam olunca iç konsol da yanar... yani far sensörü değilde, konsol aydınlatma sensörü desek daha doğru olacak :D

ayrıca direksiyon dışındakiler rahatlıkla çözülebilecek şeyler... aracınızın garantisi var. olması kökten direksiyon ve beyni değişir gider...

garanti bu günler için...

Okan ne karışık işler yahu? Ben kullanamam böyle araba.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

e benımde asıl sıkıntım ve de endıselendıgım dıreksıyondakı olay..dıgerlerı malesef tuzu bıberı oldu..ama aracı goturdugum ıkı servıstende cozumsel bır yaklasım olmadı sadece anlamaya calısyorlar ve malesef  anlayamıyorlar..bahsettıgınız sekılde bır yaklasım gormedım..

bır ankarada gıtmedıdgım meb basayar var onada goturcem..

kı uzucu olan mazda merkezden hala aranmamıs olmam ve ılgılenılmemesı...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

malesef oyle gokhan..okko nun dedıgı gıbı ne bır cozum onerısınde veya tesbıtınde bulundular..nede bulunacaklarını sanıyorum..elımden geen bır 3. sevıs kaldı ona goturmek  ondanda aynı cevabı veya servıs kagıdını aldıktan sonra..avukatıma belgerlı verıp..yasal ısleme baslatmak..

tekrar arkadaslar cevaplarınız ıcın  tesekkur edıyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba,

Gordugum kadari ile siz elinizden geleni yapmissiniz.

Normalde tercih edilen de bu, yani sizin danisma hattini aramaniz ve size ulasilmasi ama belki surecte bir sIkIntI olmustur diyerek bana ozel mesaj ile arac ve kisisel bilgilerinizi, tahmini hangu gun ve saatte Mazda yi aradiginizi yazarsaniz Mazda ya durumu iletmeye calisayim.

Bakarsiniz size bir faydamiz dokunur :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Okan ne karışık işler yahu? Ben kullanamam böyle araba.

valla abi meydan laurosse gibi kullanma kılavuzu var.

aboo çok fenayım bu akşam ben yahu...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

öncelikle çok geçmiş olsun bunların gerçekten sizin başınıza gelmesi büyük talihsizlik, mazda nın sizi aramaması ilgisizlik, servislerin hiç birşey anlamaması ilginçlik... zaten herter hakkında artık hiç iyi bir söz duyulmuyor bizim de başımızı 2004 te filan baya ağrıtmışlardı müşteriye yönelik çalışan bir servis değil ama MEB Başayar a bir uğrayın oranın hakkında çok olumlu şeyler söyleniyor geçen hafta test sürüşüne gittiğimde servislerine arabayı soktuk gayet düzenli ve cana yakın çalışanları var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mefuhan

Geçmiş olsun kardeşim,herkesin böyle şeyler başına gelebiliyor tabi benimde geldi.. Ben şunu bilirim...Herşey malı satana kadarrrrrr.gerisi yalan. müşteri memnuniyetiymiş falan hikaye ismi lazım değil bir serviste derdimi anlatıyorum araba şöyle böyle...usta karşımda sakız çiğneyerek beni dinliyorr pekte tınmıyor.. baktım umursamaz ve ukala üstüne yürüdüm.önce ağzındakini çıkar sonra adam gibi dinle diye.müdürü geldi.sizin anlayışınız bu dedim.böyle saygısızları alırsanız bizi dinlemez kendi bildiğini yapar dedim ve istanbul genel merkeze şikayet ettim.bir özür mektubu geldi... Ha içinde iyi servisler yokmu elbette var ama istisna zaten tavsiye ve referanslarını duyarsınız...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
 Paylaş

• Yeni Oluştur...