Jump to content

Alınık araç önerilerinizi bekliyorum.

dogan_u

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba,

Takip edenleriniz vardır 323 HB aracımı sattım. Şimdi ailece binebileceğimiz 4 kapılı araç arıyorum. Yakıtta tasarruflu olmalı. dizel çok düşünmüyorum ama olabilirde, LPG li ilk tercihim.

fiyatı kendimi çok zorlamadan 10.000 TL lik bir araç almak niyetindeyim. İtalyan ve fransız arabaları tercih etmiyorum. Tofaş mümkansız almam. Öncelik japon olması. Otomatik almayacağım. 323 HB öncelik veririm ama temiz değil tertemiz olmalı. Ben kendi aracımı topladım vs bir daha araç toplamak gibi niyetim yok. Araç için harcadığım zamanı daha faydalı işlerle geçirmek niyetindeyim. Şimdiden herkese teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 175
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt
Guest edarguner

2.el bir dizel kesinlikle tavsiye etmem hele hele Turbolu asla( Milletimiz Turbo aracı kullanmasını bilmediğinden 150.000'ne gelmeden motor bitik oluyor)

Nacizane tavsiyelerim çok dolu olmasını istemiyorsan aşağı yukarı bütcene uygundur.

1. Tabiki 323 Sedan veya Astina :)

2.Aynı platform üzerine oturmuş  Proton, Donanım çok iyi ( Motor hariç 323 Platformu )

3.Mitsubishi Carisma 1.6

4.Hyundai Elantra

Şimdilik bukadar :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazdadan şaşma hocam. En azından neye bindiğini biliyorsundur. Astinaya gelince etrafımdaki herkes çok beğendi. Ne güzel araçmış bu böyle diyorlar. Bagaj çok büyük değil SW olmuyor Küçük değil sıkıntı çekmiyorsun. Araç çok rahat çok geniş yakıtı makul parçası var ve ucuz.

Görüntü yeni olduğu içinde etrafa karşı eski gibi durmuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Alacağın tek aracı söylüyorum bundan başkasınada bakma üzülürsün..

1999 model Mazda 323 Sedan 1.5 alacaksın uzun yolda 17 kuruş yakıyor şehir içi 22 kuruş bundan ekonomik olanını sorun çıkartmayanını ve fiyatı uygun olanını bulamazsın zaten yarın öbür gün satarkende problem yaşamazsın çünkü hoş bir kasaya sahip.. bu fikri değerlendir bence.. ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Alacağın tek aracı söylüyorum bundan başkasınada bakma üzülürsün..

1999 model Mazda 323 Sedan 1.5 alacaksın uzun yolda 17 kuruş yakıyor şehir içi 22 kuruş bundan ekonomik olanını sorun çıkartmayanını ve fiyatı uygun olanını bulamazsın zaten yarın öbür gün satarkende problem yaşamazsın çünkü hoş bir kasaya sahip.. bu fikri değerlendir bence.. ;)

HB lerin ne eksisi var peki ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bir eksisi yok tabii bir HB leride var ayrıca söyleyeyim saol kardeşim uyardığın için aklıma gelmemişti :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ya abi yeni kasa değilde yeni tanımlama tipi diyebilirik :D gitarlarda da vardı bu yıldız kasa şimşek kasa falan tekrar düşününce kulağa hoş geliyo ördek kasa :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda 323 familia yada kia rio - sephia - shuma

Zaten motorlar aynı sayılır.

Klimalı olmasına  dikkat et

Memnun kalırsın

Edit: Site kuralları gereği tamamı büyük harfle yazılmış mesajlarınız tekrar ettiğinde silinecektir. Bilginize.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Japondan şaşmıyoruz yani. 626 üzer mi? 94 ve sonrası? Parçası 323 ler gibi mi fark var mı acaba? Geçen adamın birisi sanayide söve söve motor kulağı arıyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2.el bir dizel kesinlikle tavsiye etmem hele hele Turbolu asla( Milletimiz Turbo aracı kullanmasını bilmediğinden 150.000'ne gelmeden motor bitik oluyor)

Kesinlikle katılıyorum. En güzel örneği 1.3 multijet fiat motorları.

Proton kullanmadım. Piyasası olan bir araç mı acaba? Ve yedek parça? donanım olarak iyi görünüyor ve ortalama 8000 e alınabilir gibi.

Mitsubishi'ler bütçemi aşıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

626 liftback ile ilgili en iyi bilgiyi gökan abi verir otomatik tavsiye etmiyorum zaten ama 626 2.0 motor olanları çok konforlu bir araç ben 323den önce ona bakıyordum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

önerim 200.000 ini geçmemişse 9binTL ye kadar olana bakman birde hb kasa her zaman daha kullanışlıdır ama tabiki tercih sana kalmış

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araçlarda km aramıyorum aslında. Geçmişini bilemiyoruz motoru kaç kere indi kalktı...

Mazda da km durumu biraz daha töleranslı oluyor. Birde fiyatlar bana abartı gibi geldi. Benim arabayı öldüm fiyatına vermişim sanki. Bu nedir ya 90-94 323 lere 7500 den aşağı fiyat yazan yok. İkinci el piyasası tavan yaptı galiba. 11000 den aşağı Lantıs yok. 9500 den aşağı 626 yok. Enteresan :@ HB tercihimdir ama sedan olsada çok değişen birşey olmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

fiyatlara bakma bence.yapılan indirimi değerlendir ciddi alıcıya iyi bi indirim yaparlar heralde :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Uzun süre çevremdeki pek çok kişi için 2. el araba arayışına girdim. Her seferinde de farklı farklı markalara ve bolca Mazda'lara baktım. Çevremde rastladığım tüm Mazda'lara alıcı gözüyle bakıyorum genelde ve sonuç hep negatif. Sanırım benim beklentilerim biraz üst seviyede olduğu için beni tatmin edecek araba göremedim hiç.

Sadece Adem'in dükkanda 1991 model 626 vardı  tane ve resmen dibim düşmüştü arabayı görünce. Bir de yolumun üstünde gri bir familia gt var İzmit'te. Satılık değil ama satılğa çıkartsa 1 gün içinde satılır kesin, o derece temiz görünüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

• Yeni Oluştur...