Jump to content

Gençler için En Güvenli Araç Mazda 3 ve Accord !!

Mazda_Ozan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Amerika'da yapılan bir araştırmaya göre Mazda 3 ve Accord un gençler için en güvenli araç olduğu belirlenmiş ve Dinamik Stabilite kontrol ün en iyi teknoloji oldugu belirtiliyor, konuyla ilgili link aşağıdadır.. paylaşmak istedim..

http://www.huffingtonpost.com/2010/08/04/the-safest-cars-for-teens_n_670346.html

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Necip sağolasın paylaşım için. Accord yerine 6 deselermiş tam takım olacakmış.:D

bencede ama burada mazda 3 ün bile bu ödüle yada bu değerlendirmedeki 1.liği bence önemli zaten ABS+EBD+MBA+TCS+DSC+8 AIRBAG çok iyi bir güvenlik donanımı
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

20-25000 tl gibi bir parayla bu donanımlı bir araca biniyos.daha ne olsun.bilmeyen herkesi mazdaya davet ediyorum. :clap:  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Test yapılan yerdeki mazda 3 ile Türkiye'deki mazda 3 ler aynı donanıma veya özelliklere de sahip mi tabi bunu da bilmek gerekir :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Güvenlik donanımları aynı. Diğer konfor donanımları farklılık gösterebilir.

en fazla motor farklıdır .. zaten ödülde bahsedilen teknoloji buradaki araçlarda mevcut (DSC) ;)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

S ve D harfleri farklı mesela :D nalet olmasın spec ile karıştırmışım, işte ingilizceyi anadili gibi konuşunca böyle oluyor  :2funny::tey:

Yine gözüme batmaya başladın, dikkatli ol  :sopa:

Ne yapsak yaranamayız sana Kadir abi.Yanlış yazmışsın düzelt diye işaret ediyoruz ama göze batıyoruz :D  Sayın mod komşularım lütfen bu arkadaşı dışarı çıkarır mısınız ya da mesajlarını silin gitsin :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eski kasa Mazda 3 Euro Ncap'tan 4 yıldız mı almıştı?

Euroncap fazla kafaya takılacak bir sınıflama değil, bir zamanlar iyice derinliğine incelemiştim, daha çok fransız ve alman arabalarına pazar yaratmak için kurulmuş ama her nasılsa meşhur oldu...

Eski kasanın 4 yıldız almasına gelince, puanlara dikkat etmek lazım, 1 puanla 5 yıldız alamamıştı, onun sebebi de yolcu koltuğu ve arka koltuklar için kemer uyarısının olmaması, makyajda eklediler 2007 de.....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Otomobil dergilerinin yıllaraca Alman ve Fransız araçlarına pazar yaratmak için türlü türlü testlerde her zaman birincilik vermeye çalıştığı ne kadar dorğuysa, EuroNCAP'in de bunu desteklemek adına güzel(!) işler yaptığı da o kadar doğrudur. Nitekim son zamanlarda EuroNCAP'in de güvenilirliği ve testlerden hep 5 yıldız çıkması sorgulanır oldu. Eğer kaza testleri ile ilgili güvenilir kurumlar istiyorsanız Amerikaya bakmanız gerekiyor. Mesela National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) (Ulusal Otoyol Güvenliği İdaresi - http://www.nhtsa.gov/ ) ya da Insurance Institute for Highway Safety (Otoyol Güvenliği Sigorta Enstitüsü - http://www.iihs.org/ ). Bunlar tamamen bağımsız devlet kurumları.

gerçeği

Almanı takip etmedim ama fransız arabalarının ncap yıldızları çakma o kesin.. tamamen lobi
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Euro ncap in ve auto bild grubu dergilerin hiçbir testine inanmıyorum. 'EURO' Ncap zaten. Adına yakışanı yapıyor hep..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest Murat KIRBOĞA

Elbette.

Bu, car of the year, van of the year, red dot falan bunlar hep kulis ve parayla dönen, müşteriyi aldatmaya yönelik hareketler.

Bak adam memnuniyet anketi yapmış, 1. Mazda çıkmış...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...