Jump to content

Mazda3 Kasko

goktufan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar, 2.el olarak yeni aldığım aracıma trafik ve kasko sigortası yaptıracağım. Size danışmak istediğim bir konu var.

Benim ikametgahım ankarada ve burada oturuyorum. Aracın plakası istanbul ve ben noterde plakayı değiştirmek istemiyorum dedim.(uğraşmamak içini, öncekinde bezdirmişti işler)

Aracın trafik sigortasında istanbulun mu ücretini öderim.

Kasko için istanbul olması fiyatı çok arttırıyor diyor kaskocular. Benim ikametgah yerime bakmıyorlar mı kasko ve trafik sigortasında.

Bir de noterde ilk başta plaka değiştirmeyeceğim dedim, sonradan istesem değiştirebiliyor muyum?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İnternette aratıyorum ama sanırım plakaymış. Hatta tüketiciler birliği buna itiraz etmiş ikametgah olsun diye. Güzel yurdumun hiç bir zaman tam olmayan işlemlerinden bir tanesi yeni devir sistemi. Plaka değiştirmek istemeyenleri cezalandırıyor :) Abicim uğraşmak istemiyorum, ne farkeder 34 ne farkeder 06. Ama bakacaz kasko+trafik çok farkederse babama satışını verip osmaniye yapacam plakayı :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kasko yapılırken kişinin yaşı ve aracın plakası+ikameti göz önüne alınır.34 plakalı araçlardan yada yaşı genç olanlardan kaskoda diğer illere yada yaşlılara göre kısmi fazla ücret alınır.sebebi ist.trafiğinde kaza ihtimalinin yüksek olması+gençlerin yaşlılara göre kazalara daha yatkın olmaları. ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ayrıca -yine bildiğim kadarıyla- Karayolları Zorunlu Trafik Sigortası için İstanbul ya da Ankara farketmiyor. Plaka ile ilgili olarak istediğin zaman değişiklik yaptırabilirsin.

Yunus Bey kardeşim ben Ankarada ikamet ediyorum bende 2.el aldım mazdamı küçük bir ilden ve 120 TL tuttu bu Ankara ve istanbulda 250-300 TL arası...

Yani özetlersek trafik sigortası için küçük il plakası %50 oranında kar demek...

Kaskoda pek o kadar etkili olmasada etkilediği parametreler var...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Peki arabamı dün aldım, alırken noter plaka değiştirmek istiyor musun diye sordu. Ben de hayır dedim.

Ben bugün ankara ikametgahımla plakamı 06 ya değiştirebiliyor muyum.

Yani aracınızı almış kullanırken, diyelim üstünden zaman geçsin, gidip ben plakayı değiştirmek istiyorum deme hakkımız var mıdır?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Peki arabamı dün aldım, alırken noter plaka değiştirmek istiyor musun diye sordu. Ben de hayır dedim.

Ben bugün ankara ikametgahımla plakamı 06 ya değiştirebiliyor muyum.

Yani aracınızı almış kullanırken, diyelim üstünden zaman geçsin, gidip ben plakayı değiştirmek istiyorum deme hakkımız var mıdır?

satıştan birkaç ay sonra plakasını değiştireni gördüm.dediğn herhalde mümkün.şunuda söyliyim ben diyarbakıra 34 plaka lantis sattım.plakayı değiştirmek istemiyom demişti.oraya gidince noterde mecbursun demişler ve değiştirmiş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 yıl sonra ...

Merhaba, araba almamla beraber farklı kulvarda mücadelem devam ediyor :)

Kasko ve sigorta fiyatı aldım. Sigorta en ucuz 320 lira dendi.

Tam kaskolar genel olarak 1500 lira civarında çıktı. Axa'da yetkili servis yerine anlaşmalı özel servisi seçtiğimiz zaman 300 lira civarında bir indirim oldu. Bir de deprem-sel seçeğinde yüzde 20 muafiyet uyguladığımız zaman 1150 civarına düştü işin ilginç tarafı bundan sonra başlıyor Axa'da başka bir sigortacıdan fiyat aldık mavi kasko en dolusu dedi hiçbir muafiyet uygulamadan 1080 dedi anlaşmalı özel servisi seçince 785 lira fiyat verdi. Ama diğer axa deprem seçeneğinde muafiyet yaparak fiyatı biraz daha düşürmüştü bunlar daha fazla bir şey yapılmıyor dedi.

Acaba her şeyi muafiyetli olarak mı fiyat verdi 785 diye. Çıkamadım işin içinden primleri de 50-50 -50 bin şeklinde girdim dedi.

Anlaşmalı özel servis mi yetkili servis mi karar veremedik. Yetkili servis 300 km uzakta.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba, araba almamla beraber farklı kulvarda mücadelem devam ediyor :)

Kasko ve sigorta fiyatı aldım. Sigorta en ucuz 320 lira dendi.

Tam kaskolar genel olarak 1500 lira civarında çıktı. Axa'da yetkili servis yerine anlaşmalı özel servisi seçtiğimiz zaman 300 lira civarında bir indirim oldu. Bir de deprem-sel seçeğinde yüzde 20 muafiyet uyguladığımız zaman 1150 civarına düştü işin ilginç tarafı bundan sonra başlıyor Axa'da başka bir sigortacıdan fiyat aldık mavi kasko en dolusu dedi hiçbir muafiyet uygulamadan 1080 dedi anlaşmalı özel servisi seçince 785 lira fiyat verdi. Ama diğer axa deprem seçeneğinde muafiyet yaparak fiyatı biraz daha düşürmüştü bunlar daha fazla bir şey yapılmıyor dedi.

Acaba her şeyi muafiyetli olarak mı fiyat verdi 785 diye. Çıkamadım işin içinden primleri de 50-50 -50 bin şeklinde girdim dedi.

Anlaşmalı özel servis mi yetkili servis mi karar veremedik. Yetkili servis 300 km uzakta.

Abi öncelikle sigortan yüksek çıkmış gibi. Yalova için sigorta fiyatı yüksek değilmi?

Kasko olayına gelince 94 model bir araca kasko yapıyorlarmı?.

Bugün burda bir arkadaşın kaskosu bitmiş yenilemek için aradılar 460 TL'ye yeniletti. Ben telefonla konuşurken lafa girdim; kendi aracıma kasko yapılıyomu yapılıyorsa kaça yapılıyor diye meraktan sordum. Kasko şirketi cevaben; 10 yaşını geçen araçlara kasko yapmıyoruz ancak; 5 yıllık müşterimiz iseniz araç yaşı farketmiyor dedi.

Son olarak bizim gibi araçlara kasko yaptırmaya değermi zaten kaç paralık araba  :). Aynı soruyu burdaki arkadaşa da sordum. Abi bu araca kasko yaptırmaya değermi dedim; neredeyse kavga ediyorduk  :) Sende bana kızma hee  :)

Not: Arkadaşım aracı 1.2 1998 model Opel Corsa. Niye yaptırıyorsun demekle ayıp mı ettim acaba?  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fiyatları ane şekilde düzenlediği konusunda bilgim yok ama ben olsam yetkili servis tercih ederdim.ama arabanın yaşı dolayısıyla özel servis tercih edenler de olabilir tabi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi öncelikle sigortan yüksek çıkmış gibi. Yalova için sigorta fiyatı yüksek değilmi?

Kasko olayına gelince 94 model bir araca kasko yapıyorlarmı?.

Bugün burda bir arkadaşın kaskosu bitmiş yenilemek için aradılar 460 TL'ye yeniletti. Ben telefonla konuşurken lafa girdim; kendi aracıma kasko yapılıyomu yapılıyorsa kaça yapılıyor diye meraktan sordum. Kasko şirketi cevaben; 10 yaşını geçen araçlara kasko yapmıyoruz ancak; 5 yıllık müşterimiz iseniz araç yaşı farketmiyor dedi.

Son olarak bizim gibi araçlara kasko yaptırmaya değermi zaten kaç paralık araba  :). Aynı soruyu burdaki arkadaşa da sordum. Abi bu araca kasko yaptırmaya değermi dedim; neredeyse kavga ediyorduk  :) Sende bana kızma hee  :)

Not: Arkadaşım aracı 1.2 1998 model Opel Corsa. Niye yaptırıyorsun demekle ayıp mı ettim acaba?  :)

Ne Yalova'sı, ne 94 modeli Hakan ?? :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ne Yalova'sı, ne 94 modeli Hakan ?? :D

Amanınnnnnn

Abi ben nickte 77 görünce valla Abdulkadir abi sandım ya :D :D

Onun araba 94 ve Yalova'da ya onu zannettim. Napayım ben şimdi  :P

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fiyatları ane şekilde düzenlediği konusunda bilgim yok ama ben olsam yetkili servis tercih ederdim.ama arabanın yaşı dolayısıyla özel servis tercih edenler de olabilir tabi

Aracın garantisi bitti zaten özel servis orijinal parça mantıklı geldi bana. 
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla fiyatlar çok gelmedi bana geçen sene asx aracıma 2100 tlden ucuz bulamadım.Biraderin mazda 3 üne 1800 tl aldık.Sizin aldığınız fiyatlar uygun ayrıca kaskoda sağından solundan kırpmaya bence hiç gerek yok.Sonuçta kaskoyu  ihtimaller üzerine yaptırıyoruz.İhtimale dayalı her türlü muafiyete karşıyım 8:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Özel servis orijinal parçayı nereden bulacak?? ;)

Abi zaten çok düşünüyorum biliyosun onu da artık onlar düşünsün :) orijinal getirtip takıyorlar dedi. Poliçede böyle bir ibare varmış ilk kaskom olacak her şeye yabancıyım bilemiyorum.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla fiyatlar çok gelmedi bana geçen sene asx aracıma 2100 tlden ucuz bulamadım.Biraderin mazda 3 üne 1800 tl aldık.Sizin aldığınız fiyatlar uygun ayrıca kaskoda sağından solundan kırpmaya bence hiç gerek yok.Sonuçta kaskoyu  ihtimaller üzerine yaptırıyoruz.İhtimale dayalı her türlü muafiyete karşıyım 8:)

Fiyatlar için pahalı diyemem de aradaki farkın sebebini anlamaya çalışıyorum.Acaba nerede  kelime oyunu yapıyorlar onu öğrenecem. 1500 leri gözden çıkarmışken 800 civarındaki fiyat incelemeye değer geldi en azından yanında sigortayı da çıkarmış olurum :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fiyatlar için pahalı diyemem de aradaki farkın sebebini anlamaya çalışıyorum.Acaba nerede  kelime oyunu yapıyorlar onu öğrenecem. 1500 leri gözden çıkarmışken 800 civarındaki fiyat incelemeye değer geldi en azından yanında sigortayı da çıkarmış olurum :)

Bana ilk teklif 2500 Tl olarak geldi sonra araştırdıkça sağolsun sigortacım 750 tlye buldu... Tek tek poliçe şartlarını inceledim, ikame araç süresi dışında fark yoktu...

Kör tuttuğunu öper hesabı bence... :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

pirimlerden-servis muafiyetlerinden-aracı kullanabilecek kişilerden-mini onarım bedeli gibi kısabilecekleri birçok madde var.Poliçeyi madde madde okumakta anlamadığınız yerleri acenteye sormanızda fayda var.Örnek verecek olursam x firmasından hem uygun fiyata hem full diye satın aldığım kasko hizmeti lastiğimin yırtılması sonucu ilk defa devreye girmiş sadece çekici hizmeti kullanılmış ama kaskoda delinmiş oldu:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...