Jump to content

Mazda3

Mücahit
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Honda Civic i bir ara çok ciddi düşünüyordum, bir iki nedenden dolayı soğudum ve iyi ki de öyle olmuş. Gerçekten gün geçtikçe daha da uzaklaşıyorum araçtan. Birtek vites sistemi cezbediyor beni o kadar.

Geçen gün modifiye edilmiş bir yeni Honda Civic gördüm. Bir arabaya modifiye bu kadar mı yakışmaz ?

Özellikle ön kısmın küt inmesinden dolayı çok garip durmuş yapılan değişiklikler..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 63
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

12

• NeBiAnd

11

• Gökhan

8

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Yaw şu ülkelere göre at gücü neden öyle farklı yapmışlar.Bütün gazçılar bizim ülkede bize 105 getirmişler sadece.

Japonya -2.3 = 178 bg.

Amerika  -2.3 = 160 bg.

Avustralya 2.3 = 154 bg./ 2.3 Dısı 255 bg ne oluyor? mps mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest infsphinx

Yaw şu ülkelere göre at gücü neden öyle farklı yapmışlar.Bütün gazçılar bizim ülkede bize 105 getirmişler sadece.

Japonya -2.3 = 178 bg.

Amerika  -2.3 = 160 bg.

Avustralya 2.3 = 154 bg./ 2.3 Dısı 255 bg ne oluyor? mps mi?

TR deki 2000 ve üstü vergi yükünden dolayı ve benzin tüketimi fazla olacağı için bizim millet yanaşmaz diye 1.6 yı getirdiler bence TR ye...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi japonların ıcerısınde ılk kalıte odulune layık gorulen araba mazdadır. mazdanın kalıtesı tartısılamaz kesınlıkle...90 model toyota ıle mazda323ü karsılastırdıgında bıle arada daglar kadar fark var...mazda sadece 90ların sonuna dogru sapıttı sonrada toparladı mazda3 ıle...mesela mazda3ten oncekı kasa benım arabam oluyor ve mazda3te ınanılmaz yukseltmısler kalıteyı muadılı hondaya toyotaya gore...

Honda dedin mi akan sular durur,Civic kesinlikle çok daha kaliteli 3 ten,şekil desen 10 numara,motora laf eden olamaz zaten...şu mekan işi olmasa alıcam bi Type-R,aklımdan çıkmıyo makine  8)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Honda dedin mi akan sular durur,Civic kesinlikle çok daha kaliteli 3 ten,şekil desen 10 numara,motora laf eden olamaz zaten...şu mekan işi olmasa alıcam bi Type-R,aklımdan çıkmıyo makine  8)

Olm Volkan beygir ile işim olmaz diyorsun sonra typ r diyorsun.Al işte r-x 8 havan olur.Typ r gazcı arabası.En azından spor arabada oturduğunu hisedersin. ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Olm Volkan beygir ile işim olmaz diyorsun sonra typ r diyorsun.Al işte r-x 8 havan olur.Typ r gazcı arabası.En azından spor arabada oturduğunu hisedersin. ;)

aynısını dün söledim abi 8:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

civicin kalıtesını olcmek ıcın mazda3un yenı kasasını beklemek lazım. fakat gayet kalıtelı oldugunu kabul edıyorum O0 motor dıyorsun ıste orada duracaksın... test verilerinde 140hplık hondanın 0-100ü 9,3 sn  aynı hacımdekı 115hplık mazdanın verısı 9,6 sn...oyle aman aman ucan bır motor degıl...kaldıkı 1,6 125hplıklerlede herkes dalga gecıyor...sekıl olayına gelınce onu kıyaslayamam herkesın begenısı ayrıdır...type r lara falan bır sey demem onlar standart araclar degıller sonucta...honda fazla abartılıyor maalesf...neymıs efendım 1,6 motor ıle 9,2 sn 0-100  yakıt 5 küsür lıtre falan fılan...yok oyle bı sey...ayda denemısler onlar yercekımsız kalkmıslar anlasılan...mazda3ün lanse edıldıgı 2003 yılındakı hondalarla mazda3 arasında 10 gomlek fark var...emınım mazda3un yenı kasası yıne fark atacaktır

ya Kadir sen kafayı saniyelere takmışsın,motor diyince aklına birtek 0-100 hızlanması mı geliyo senin,Honda Dünya'nın en iyi atmosferik motor üreticisi,var mı bunun ötesi,sen devir kesiciye girdiğinde adam 1.500 devir daha gidiyo...
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

vokan sımdı ıstemem yan cebıme koy hesabı yapıyor beygır hususunda :D

yahu beygirle işim olsa ne diye gidipte Mazda 3 alayım...ha şimdi neden Type-R istiyosun diyecekler olabilir,onu da sırf eklentileri ve kırmızı veya beyaz rengi için istiyorum,duruşu bile farklı normal Civic Hb den  8:)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...