Jump to content

Mini Cooper S Cabrio mu Mazda RX-8 mi?

Guest akan62
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba Arkadaşlar;

2005 model cooper s cabrio sahibiyim. rx8 almayı düşünüyorum. sizce almalımıyım yoksa cooper ile devam etmelimiyim. sizce 2 aracı artıları ve eksileri nelerdir. beni yönlendirirseniz sevinirim.

teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 40
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• okkko

4

• S.Halilduru

3

• grk41

7

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

rx-8 daha uzun vergisi daha düşük kaba taslak da performans olarak daha güçlü olması gerektiği kanaatindeyim neden alamalısın biliyo musun o kırmızı rengine herkez hasta :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kullanmadim ama bindim. yolcu koltugunda oturan biri olarak mini cooperdan daha agresif bir yapisi var arabanin performans olarak. ama yol tutusu bana mini kadar guven vermedi. ama kullanmadigim icin tabii tam olarak kestiremeyebilirim bunu. test surusu yapmadan alma dememin sebebi , minici olmak biraz ilginctir. gercekten hastasının tercih ettigi bir arac ve cok farkli bir surus keyfi var. ayni tatmini yakalamak icin test surusu yapmak gerek diye dusunuyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aslında doğru test sürüşü olmadan biraz zor verilicek bir karar, mini önden çekiş sanırım belki o yüzden size farklı gelmiştir yol tutuşu agrasif aslında daha cesaret veren bir yapıya sahip hızlanması için ama tabiki dkkatli olmak gerek :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet dediginiz gibi kisa aks mesafesi ve alcak agirlik merkeziyle verdigi "gokart" hissi kullanıcıya farkli bi guven sagliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

:) arkadan itişli oldugu için virajlardaki sapma miktarı rx lerde daha düşük cooper a göre bunuda göz önünde bulundurmak gerekli :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

rx8 kesinlikle cok ozel bir arac. hatta bircok insan "mini cooper" ne ya bile der rx8 varken  :) haklidirlarda  :) ama ben mini kullanicilarinin hislerini bildigim icin arkadasa yardımcı olmak istedim  :) yok ben mini kullaniyorum ama cokda hastasi degilim diyosa. test surusune falan da gerek yok. direk git al  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

evet dediginiz gibi kisa aks mesafesi ve alcak agirlik merkeziyle verdigi "gokart" hissi kullanıcıya farkli bi guven sagliyor.

Yolu bildiğin için örnek vereyim hemen;

Kandıra yolunda Çayırköy sapağının oradaki köfteci Mini Köşk'ü bilirsin kesin. Orayı Kandıra istikametine doğru geçtikten sonraki ilk sola viraja 190 la girip 160 la çıkabilecek kadar iyi bir yol tutuşu var RX-8 in. Şahsen girdim ve çıktım :D

Edit: Çayırköy yazacağıma çayırova yazmışım :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aman abi canına mı susadin  :D :D rx8e laf yok zaten ya benim demek istedigim sey farkli  :)

Her iki aracı da kullanmasam da ben anlıyorum ne anlatmak istediğini ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

aman abi canına mı susadin  :D :D rx8e laf yok zaten ya benim demek istedigim sey farkli  :)

Yok yahu, neden canıma susayayım. 2 tane meleğim var evde akşamları beni bekleyen :)

Tamamen kendimi kaptırmışım, viraja kaçla girdiğimin farkında değildim :D

Konuya geri dönecek olursak;

1- dediğin gibi test sürüşü yapılmadan alınmamalı.

2- rx hakkında doğru ve yeterince bilgi sahibi olmadan alınmamalı çünkü bilindik pistonlu motorlardan farklı yanları var bakım ve işletim olarak. sonrasında aaa bunun motoru gitti dememek için bu şart.

3- mini hayranlığı veya fanatikliği varsa kesinlikle mini alınmalı. çünkü her durumda akıl minide kalacağı için rx den zevk alınamayabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslında mini gerçekten yol tutuşu ve motor olarak iyi bir araç. ama ben arkadan çekişli arabayı daha çok seviyorum. Size sorum rx8'de dsc var mı? istediğimiz zaman kayması için bir düğmeyle devre dışı bırakabilir miyiz? birde test sürüşü için nereden randevu almalıyım. şu anda test sürüşü yaptıran bayi var mı istanbul'da?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

evet o düğme var. istediğin zaman yanlayabilirsin.

şu sıralar Mazda Roadshow etkinlikleri devam ediyor İstanbul'da. RX haricinde Maz3 MPS, CX-9 ve MX-5 modellerini de test etme şansına sahipsin.

Ayrıntılar:

http://www.mazda-tr.com/about_mazda/mazda_news/mazda_corporate/efsane-modeller-mazda-roadshow2de/?TeaserID=Teaser_bottom_middle

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hmmm  sanırım RX-8 kaza geçirdiği için testlerde yer almıyor. Mazda EVO dan bilgi alabilirsin.. Bugün onlarda başlayacaktı test sürüşü

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ya şimdi nasıl bir tercihtir bu... elmayla armut???

hızlı gidip çabuk durmaksa rx8 tabiki. mukayese edenin aklına şaşarım. (sözüm meclisten dışarı..)ama konfor donanım derseniz mini 1 adım öne geçebilir. bu araçlar dünyanın hiçbiryerinde emsal değildir zaten. rx8 spor otomobil olarak tasarlanıp, baştan aşağıya hafif spor otomobil olarak üretilmiş bir araçtır. gayesi budur.

mini ise prestijli ufak segment olarak üretilmiş ve değişik motor ve şanzuman konfigürasyonlarıyla satılan B segmenti bir araçtır. şehir içinde pratik, kaliteli bir araç isteyipte parası olanların tercihi olabilir. ama rx8 yaktığı yakıtın son damlasına kadar hakkını vermek, girdiği virajdan çıkabilir miyim diye düşünmemek, fren basınca nerde duracağını bilmek isteyen agresif arkadaşların bu fiyata alabileceği en uygun araçtır... fiyatlarının yakın olması sizi yanıltmasın, rx8 ingilterede boxter fiyatına satılan bir araçtır. türkiye de bu denli ucuz olması vergi sistemimizde kendisine bir açık bulmuş oluşudur...

bilmem anlatabildim mi?

ihtiyaç, imkan ve talebinize göre araç almalısınız... birisi hafif spor, birisi B segmenti cabrio. alakasız bir karşılaştırma bu. istediğiniz cabrio ise rx8e bakmayın. istediğiniz süratli bir spor araç ise orjinali B segmenti olan bir ufak araç tercih etmeyin.

yine de tercih sizindir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Farklı araçlar rx-8 bir adım önde performans olarak ama türkiye şartlarında mini' ye daha rahat yüklenirsin motor kısmına tercihim rx-8 olur. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mustafa abi gayet güzel söylemiş.test sürüşünden ziyade motor rotary olduğu için ayrı bir deneyime ihtiyaç var.ama tasarımı,motoru,vergisi,efsaneliği düşünürsek sanırım rx8 daha önde :)

ayrıca rx8 kendi sınıfında coupe havası olan sedan tarzı farklı bi araç.cabrio ise tamamen farklı.her ikisininde artıları var

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Her iki aracı da kullanmasam da ben anlıyorum ne anlatmak istediğini ;)

Mini kız arabası,  RX-8 eğlence arabası

o kadar :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar;

test sürüşü için mazda evoyu aradım. araç ne yazıkki kaza yapmış. kaportasının bitmesini bekliyorlarmış. test edemiyecem yani uzun bir süre. öyle gözüküyor. şanssızlık işte:(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...