Jump to content

RX-8 vs Clio RS

mozhan79
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

dün gece ailece doluşup forum ankara'dan dönerken kısa süreli bir kapışma yaşadık :) rakip clio RS(boş sadece sürücü var)... fakat ben 3. vitesten yüklendim başka da vites atamadım, yol bitti. vites sonlarına doğru yanıma gelebildi, tekrar yüklenemdik. malum araba doluydu benim. ayrıca amaç kapışma değildi ama sadece merak ettim tekrarında ne olurdu?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 48
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• EMR

14

• mozhan79

10

• DarkMagic

5

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Rs kaçlık? Stok rs sizi geçemez. Ancak chipli headerslı egzostlu filtreli bir rs size rakip olabilir. Ayrıca sizin kilo dezavantajınız var. Siz de tek olsanız rahat geçersin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Rs kaçlık? Stok rs sizi geçemez. Ancak chipli headerslı egzostlu filtreli bir rs size rakip olabilir. Ayrıca sizin kilo dezavantajınız var. Siz de tek olsanız rahat geçersin.

RS stok değildi zaten... chip filan bilmem de egzost filan komple sistemdi. ayrıca filtre de var. bence de rakiplik bir yanı yok gibi geliyor... zaten ben vites düşme bile gereği duymadım ve aceba ne yapabilecek RX göreyim dedim:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

cok sacma baba yaw rx8 o kdr dustu mu ki clio rs le karsılastırılsın bnce harcadıgın bnzine yazık oldu.. bir s2000 falan gelse anlarım da clio rs klasman dısı  :nea:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

malesef ama bazı yabancı araç karşılaştırma yapan otomobil dergi tv programı firmaları bunu yapıyor hatta bir videoda bi grup tek kapı clio honda nissan gibi arabaların içinde rx-8 koymuşlar ki diğer araçlar önden çekiş virajda rahat rx ise virajda atıyordu..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

cok sacma baba yaw rx8 o kdr dustu mu ki clio rs le karsılastırılsın bnce harcadıgın bnzine yazık oldu.. bir s2000 falan gelse anlarım da clio rs klasman dısı  :nea:

yok ben karşılaştırma yapmak istemedim. zaten kızım da vardı arabada, kapışma manasında bir durum tam oluşmadı. vites düşüp yüklenmedim bile. olan vitesle yüklendim.

ama S2000 karşılaşmasını merak etmiyor değilim. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

rs hiçte yavaş değil. 182 likler 6.5 sn 0-100 var. Hızlı bir araç. Çok aracı cebinden çıkarır.

biraz da yüklenmiş bir rs ile çok rahat sti tokat manyağı yapabiliyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

s2000 vtec motor ve motora göre kasa çok hafif virajlarda rx üstün s2000 ilk ani manevrada götü ile başı ayrı ayrı oynatıyor düz yol arabası virajda hep izlediğim videolarda (s2000 içi) yavaşlıyorlar yada kontrolu kaybetmemek için arabayı yogduruyorlardı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şu bir gerçek RX gerçekten kullandığım en dengeli araç ... virajda kayma, savurma, kıç baş oynaması gibi bir durum yok. ama ne zaman ailece gezmeye karar versem birisi musallat oluyor.. ah be tek iken musallat olsalar :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

rs hiçte yavaş değil. 182 likler 6.5 sn 0-100 var. Hızlı bir araç. Çok aracı cebinden çıkarır.

ben kendi adıma konusaım ztn bn clio rs yavas arabadır demedim ancak rx8 in yanında mukayese bile edilemez :boks:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Rx-8 mi? Rs mi? Şaka mı?

Ankarada bende çok denk geldim bi RS tayfası var pek çoğuda yüklü ama ateş olsalar düştükleri yeri yakarlar ;)

Not : 0-100 ü 6,5 da bitirebilen stock bir Rs varsa gözümün önünde yapsın,1 depo benzini benden.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Rx-8 mi? Rs mi? Şaka mı?

Ankarada bende çok denk geldim bi RS tayfası var pek çoğuda yüklü ama ateş olsalar düştükleri yeri yakarlar ;)

yaw zaten tek denk gelmiyorum hep araç dolu iken karşılaşıyorum. aslında zevkli de oluyor ... ankara'da da güzel yollar varmış ben bu kadar geniş, boş, temiz yol var mı diye düşünüyordum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Rx-8 mi? Rs mi? Şaka mı?

Not : 0-100 ü 6,5 da bitirebilen stock bir Rs varsa gözümün önünde yapsın,1 depo benzini benden.

2 depo benzinde benden :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Rx8 le clio rs kıyaslanılcak bir araba değil bence ama opel gt yle kıyaslanılsa sonuç ne olurdu merak ediyorum..:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Rx8 le clio rs kıyaslanılcak bir araba değil bence ama opel gt yle kıyaslanılsa sonuç ne olurdu merak ediyorum..:)

Opelin yaptığı hiçbir otomobil safkan spor otomobil felsefesi ile üretilmediğinden GT de olsa,hatta daha hızlı bile olsa hiçbir zaman bir RX serisinin yerini tutmaz. Dayanıksız diye ortalığa laf atanlara 24h endurance yarışlarında elde ettiği başarılarla cevap vermiş bir modeldir Rx-8. Bu tip bi olayı becerebilen herhangi bir Opel modeli var mı? Yok. Ve asla olmayacak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Opelin yaptığı hiçbir otomobil safkan spor otomobil felsefesi ile üretilmediğinden GT de olsa,hatta daha hızlı bile olsa hiçbir zaman bir RX serisinin yerini tutmaz. Dayanıksız diye ortalığa laf atanlara 24h endurance yarışlarında elde ettiği başarılarla cevap vermiş bir modeldir Rx-8. Bu tip bi olayı becerebilen herhangi bir Opel modeli var mı? Yok. Ve asla olmayacak.

Amerikan yapımı lotusla beraber yapıldı..

Rx-8 turbosuz olduğu için dezavantajı olan bir araç, o araca rakip olacak olan 239hplik rx-7dir... Bildiğim kadarıyla lotus ile braber geliştirildi opel GT serisi, muhtemelen Rxten çok çok daha hafiftir. Söylediğiniz araç aşağıdaki ise 930kg ve 220hp turbolu bir motora sahip. rx 231 hp turbosuz ve 1400 kgcivarı olmalı...

Evet aynen öyle lotus işbirliğiyle yapıldı..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...