Jump to content

DSC açık mı kapalı mı olmalı?

Mücahit
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

21 saat önce, tansu87 :

Edirneden sakaryaya kadar araba yok. Beyaz renk de sevmiyorum. Vazgeçtim :) ama üretim başlayınca sanırım zamlı fiyatlar gelecek. Şu an dream paket otomatik 152 bin. 

ben deneme yapmaya devam edeyim. Belki sorun basittir. En kötü abs tamiri 600 lira. Şu ortamda araba almak zor. Bi yandan arabalar zamlanırken bir yandan ekonomi iyiye gitmeyecek. 

152 bin tl corollaya vercegine git 2016 executive dizel otomatik ikinci el Crv al. Sana buyuk araba lazim iki cocuk var sende kanka 

Hafiza koltuk var komple deri Arka koltuk sirtliklari yatiyor 

Adaftif far var Gece otomatik uzun yakio Öyle amele gibi ugrasmion kendi yakio karsidan araba gelince sonduruyo

9 ileri zf tam otomatik 2 bin devirde 145 le gidiyor uzun yolda  sen dusun

Konforsa hat safada konfor 

Bagaj 600 litre

4x4 sehirici 7 sehir disi 5 yakar mazot

Bakimlari her 80 binde sanziman yagi degisir Her 40 binde mazot filtresi  her 60 da difransiyel yagi degisio

Camlar kalin benim Mazda 3 ün iki kati kalinligi icerde ses yok

Almisken tam borca gir buyuk araba al bence 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Özgür'ünki daha mantıklı. Eğer km düşükse niye olmasın. 

2. eli temiz bulmak sıkıntılı mesele. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

44 dakika önce, Mutlu Tekir :

Özgür'ünki daha mantıklı. Eğer km düşükse niye olmasın. 

2. eli temiz bulmak sıkıntılı mesele. 

2.elden midem bulandı. Tanıdık bildiğim araç hariç ikinci el artık risk. Türlü türlü sahtekarlıklar dönüyor. Kaldı ki @ozgur35’ün dediği arabanın ağır hasarlı 150bin km’de olanı 160bin tl :) 

geçtim artık büyük arabadan. Çok para. Yapacak bir şey yok. 

Toyota Fabrika açılınca Ben de abs sorununu neticelendirince kısmetse bi corolla almak istiyorum artık. Lpg de taktırmam bu durumda. Benzin 4,97.

özgür sizin arabayı 170’a verin alayım :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

41 dakika önce, tansu87 :

2.elden midem bulandı. Tanıdık bildiğim araç hariç ikinci el artık risk. Türlü türlü sahtekarlıklar dönüyor. Kaldı ki @ozgur35’ün dediği arabanın ağır hasarlı 150bin km’de olanı 160bin tl :) 

geçtim artık büyük arabadan. Çok para. Yapacak bir şey yok. 

Toyota Fabrika açılınca Ben de abs sorununu neticelendirince kısmetse bi corolla almak istiyorum artık. Lpg de taktırmam bu durumda. Benzin 4,97.

özgür sizin arabayı 170’a verin alayım :) 

Ben de sırf bu yüzden aldım, mantık evliliği yaptım Mazda sonrası ama yapacak bir şey yok. Güç, iç hacim, motor sesinin azlığı noktasında mutlu ediyor. Yeter daha ne.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

33 dakika önce, ozgur35 :

Corolla guzel ben de seviyom da cocuk var ya ondan dedim mpv bak cmax felan 

Mpv cmax falan dönme şimdi 😂 suv var mı suv 2016 japon dizel otomatik düşük km 160-170 bin liraya. Mümkünse izmirden :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, tansu87 :

Mpv cmax falan dönme şimdi 😂 suv var mı suv 2016 japon dizel otomatik düşük km 160-170 bin liraya. Mümkünse izmirden :) 

Kanka piyasa atess harbiden salla bin mazdaya gerek yok Birsz baktim sahibine 😃

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@quiteguide abi benim şimdi aklıma geldi. Bu hatayı ilk aldığım günden 3 gün önce bujileri değişmiştim. Eskisi bkr5e-11 idi. Yenisi bkr6e-11. 

ilk sorum bujilerle alakası olabilir mi?

ikinci sorun internette bişe okudum. Yabancı siteden. Translate çeviri. Buji değişiminde maf sensörü falan diyor. Soket diyor. Tam anlamadım. Olasılığı nedir? 

13BE06AC-D9F8-408C-A915-D8E07EBC6FF1.jpeg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 saat önce, tansu87 :

@quiteguide abi benim şimdi aklıma geldi. Bu hatayı ilk aldığım günden 3 gün önce bujileri değişmiştim. Eskisi bkr5e-11 idi. Yenisi bkr6e-11. 

ilk sorum bujilerle alakası olabilir mi?

ikinci sorun internette bişe okudum. Yabancı siteden. Translate çeviri. Buji değişiminde maf sensörü falan diyor. Soket diyor. Tam anlamadım. Olasılığı nedir? 

13BE06AC-D9F8-408C-A915-D8E07EBC6FF1.jpeg

Metnin İngilizce ekran görüntüsünü atar mısın? Konuyla alakası yoktur ama içeriğini merak ettim.

Bir saat önce, tansu87 :

Sözlerim geri. Benzinde de yandı. Abs tamire gidecek belli oldu

Üzücü, en azından başka şeylere gereksiz masraf yapmazsın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, quiteguide :

Metnin İngilizce ekran görüntüsünü atar mısın? Konuyla alakası yoktur ama içeriğini merak ettim.

Pc’de. Bulup atıcam hocam

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 saat önce, quiteguide :

direkt siteyi atayım

https://www.audizine.com/forum/showthread.php/689445-Traction-Control-Light-on-After-Spark-Plug-Change

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, quiteguide :

Ok, bizlik bir durum yok. 

Facebook grupta biri benim gibi abs lambasından servise gitmiş daha yeni. Serviste aküyü çıkarıp abs modülünü çıkarıp soketleri temizlemişler. Sonra bosch hidrolik koyup aracı test etmişler. İleri ve geri giderken abs’yi devreye sokturmuşlar. 10 gündür abs lambası yanmıyor dedi. Sanırım çözüldü sorun dedi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Konu sahibi nemli bir yerde yaşıyorsa & senin aldığın o 2 kodu birden almışsa, yaraya pansuman yapmış olabilirler.

Yine de, mantıksız gelmiyor sende bir dene.

Geri geri giderken ABS'yi devreye sokmak da, farklı bir fantezi olsa gerek :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

36 dakika önce, quiteguide :

Konu sahibi nemli bir yerde yaşıyorsa & senin aldığın o 2 kodu birden almışsa, yaraya pansuman yapmış olabilirler.

Yine de, mantıksız gelmiyor sende bir dene.

Geri geri giderken ABS'yi devreye sokmak da, farklı bir fantezi olsa gerek :)

O konuyu 2 kere sordum özellikle. Evet dedi. Bunu servis yaptı dedi. Hangi servis deyip bilmek istemediğim için sormadım :) 

aynı kodları almış evet. Özellikle c0020 pompa arıza kodu. Bi deneyeyim. Hatta ate dot 4 koyacam hidrolik olarak. Bakalım nolur. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Adam çok güzel abs ve fren merkezini söküp temizlemiş. Böylece pompayı gördüm. Pompa dediğimiz şey bi elektrik motoruymuş meğer. Kömür ve karbon fırçalar falan varmış. Yani bu bozuksa (her zaman değil zaman zaman bozuk) bu yapılır ki. O kadar zor olmasa gerek yaa. Bu tamir edilmez mi ki? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Senin uyarı da motorla ilgili. Motor kısmı ayrı, pompaların ve kartın olduğu kısım ayrı. Motor bölümü diğer riskli kısımlara dokunulmadan sökülüp kontrol ve fırça/kollektör bakım ve değişimi yapılabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 dakika önce, ibrasoft :

Senin uyarı da motorla ilgili. Motor kısmı ayrı, pompaların ve kartın olduğu kısım ayrı. Motor bölümü diğer riskli kısımlara dokunulmadan sökülüp kontrol ve fırça/kollektör bakım ve değişimi yapılabilir.

Aynen. Ben de öyle düşündüm. O zaman söktüreyim. Baktırayım beyinciye. Elektrik motorunu tamir etsin. O sırada fren hidroliği de değişmiş olur. Çok ilgili olduğunu sanmıyorum gerçi hidrolikle ama değişsin. 2 sene olacak. Bir de soketleri temizleteyim. Artık bundan sonrası kısmet. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bi kitap buldum. Burada 2010 model s-max mondro gibi ortak üretim araçların abs pompa fırçasının hatalı olduğu bununla ilgili geri çağrılma yapıldığı belirtilmiş. 156. Sayfa

https://books.google.com/books/about/Global_Supply_Chain_Quality_Management.html?hl=tr&id=qy_NBQAAQBAJ

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...