Jump to content

DSC açık mı kapalı mı olmalı?

Mücahit
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Maslak’ta bi kart tamircisi: pompa arızası olarak verir ama esas sorun beslemededir. Pompa da bir şey yoktur dedi

ikitelli’de beyinci: pompa baskıdır. Sökülüp tamir olmaz. Değişecek. Pompasını değiştiririm dedi. 

hadi bakalım :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bizim abs’nin pompası vidalı değil. Geçme sanırım. Fotolardan öyle gözüküyor. Hem karttan pompayı besleyen devrelere hem de pompaya baktıracaz artık. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@Mutlu Tekir bugün adem ustaya uğradım. 2010’larda çıkıyor bu arıza dedi. Eskiden yurt dışından parça getirtiyordum uygun fiyatlıydı ama şimdi getirtemiyorum dedi. Tamir oluyor mu dedim. Olmuyor dedi. Denedin mi hiç dedim, yani elinde çıkma abs’ler var benimkiyle aynı. Gönderdin mi beyinciye. Yok dedi. Peki yenilenmiş 2011-12-13 mazda abs’leri takılır mı? Risk, denemek lazım dedi. 

benim kuzen amerikada. Orada da fiyat 500-700 dolar civarında. Buraya gelmesi de kışı bulur. 1000 lira civarı tüm hidrolik işlemleri, pompa değişimi ve kart bakımı yapan yer var. Sizce ne yapmalı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

52 dakika önce, tansu87 :

@Mutlu Tekir bugün adem ustaya uğradım. 2010’larda çıkıyor bu arıza dedi. Eskiden yurt dışından parça getirtiyordum uygun fiyatlıydı ama şimdi getirtemiyorum dedi. Tamir oluyor mu dedim. Olmuyor dedi. Denedin mi hiç dedim, yani elinde çıkma abs’ler var benimkiyle aynı. Gönderdin mi beyinciye. Yok dedi. Peki yenilenmiş 2011-12-13 mazda abs’leri takılır mı? Risk, denemek lazım dedi. 

benim kuzen amerikada. Orada da fiyat 500-700 dolar civarında. Buraya gelmesi de kışı bulur. 1000 lira civarı tüm hidrolik işlemleri, pompa değişimi ve kart bakımı yapan yer var. Sizce ne yapmalı?

500 dolara sifirini al bence 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, tansu87 :

Böyle satılır mı yav. Yaptırayım önce :) 

Abi sifir km corolla alcan zaten Bayiye takasa verirsin salla ugrasma 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

35 dakika önce, ozgur35 :

Abi sifir km corolla alcan zaten Bayiye takasa verirsin salla ugrasma 

Bayi almıyor ki. Önerdim. Bayi bile yüzüne bakmıyor mazda’nın :) ama muadilini 90 yazıyorlar sarı sitede. 

az daha dursun. Şu Virüs ortamı geçsin. Amerikada kuzen var. 500 dolara bi abs aldırırım ona. Corolla’nın da makyajlısı çıksın. O zamana belki arabalar ucuzlar az daha büyük bişe bakarım

Bi arabanın ilk kasasını almayacaksın. Makyajlı güncellenmişini alacaksın valla

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, tansu87 :

Bayi almıyor ki. Önerdim. Bayi bile yüzüne bakmıyor mazda’nın :) ama muadilini 90 yazıyorlar sarı sitede. 

az daha dursun. Şu Virüs ortamı geçsin. Amerikada kuzen var. 500 dolara bi abs aldırırım ona. Corolla’nın da makyajlısı çıksın. O zamana belki arabalar ucuzlar az daha büyük bişe bakarım

Bi arabanın ilk kasasını almayacaksın. Makyajlı güncellenmişini alacaksın valla

Civic al civic ici kocaman 1972 den beri civic 

IMG20200331102904.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

35 dakika önce, ozgur35 :

Civic al civic ici kocaman 1972 den beri civic 

IMG20200331102904.jpg

Apaçi arabası alacağıma taksiye binerim :) 

• Haha 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araba fiyatları hiç ucuzlamaz ne zaman gördün ucuzladığınız?
Valla abs siz bin daha iyi 500 dolar nedir? Fordla  kesin ortaktır aslında parçalar. Uyduracak usta bulmak lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15 dakika önce, Mutlu Tekir :

Araba fiyatları hiç ucuzlamaz ne zaman gördün ucuzladığınız?
Valla abs siz bin daha iyi 500 dolar nedir? Fordla  kesin ortaktır aslında parçalar. Uyduracak usta bulmak lazım.

Çıkma buldum. 200 avro. Almanyada. Adam göndereyim dedi. Türkiyede çıkması 2600 lira. Almanyada alman üretimi sıfırı 700avro. Artı 40 avro kargo. Artı gümrük vergisi. Bizdeki 14 bin liradan iyidir. 

İllaki aynıdır ama yazılım farklı olabilir. Her aracın ağırlığı, tekeri, aksı bilmem neyi farklı. Ona göre abs kodlanmış olabilir. O yüzden riske girmek istemiyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, tansu87 :

Çıkma buldum. 200 avro. Almanyada. Adam göndereyim dedi. Türkiyede çıkması 2600 lira. Almanyada alman üretimi sıfırı 700avro. Artı 40 avro kargo. Artı gümrük vergisi. Bizdeki 14 bin liradan iyidir. 

İllaki aynıdır ama yazılım farklı olabilir. Her aracın ağırlığı, tekeri, aksı bilmem neyi farklı. Ona göre abs kodlanmış olabilir. O yüzden riske girmek istemiyorum. 

Almanya'daki çıkma daha mantıklı. Doktorayı bitirip konferans falan gitseydim araçla, alır gelirdim yazın, ama bu sene imkansız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Mutlu Tekir :

Almanya'daki çıkma daha mantıklı. Doktorayı bitirip konferans falan gitseydim araçla, alır gelirdim yazın, ama bu sene imkansız.

Teşekkürler mutlu. Ama Çıkmaya da güvenemiyorum ki. Yine eh işte denilecek bir kargo ücretiyle gönderir.  Ama çıkma da bozulabilir. Ya da olası bir aksilik durumunda kim uğraşacak geri göndermeyle vs. Nedense çıkma olayına sıcak bakamıyorum kronik sıkıntılı bi üründe. Yanlış mıyım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, tansu87 :

Teşekkürler mutlu. Ama Çıkmaya da güvenemiyorum ki. Yine eh işte denilecek bir kargo ücretiyle gönderir.  Ama çıkma da bozulabilir. Ya da olası bir aksilik durumunda kim uğraşacak geri göndermeyle vs. Nedense çıkma olayına sıcak bakamıyorum kronik sıkıntılı bi üründe. Yanlış mıyım

Doğru haklısın. Nasılsa bu süreçte araç fiyatları arttı. Yaptığın masrafı buna sayarsın artık napacan. Ya da satarken böyle satacan. Ben sana dedim fazla uğraşma diye. Ben hala fazla uğraşmayıp abs yi çok devreye sokturmadan kullanmandan yanayım. ABS beynine giren çıkan tüm soketleri çıkarıp balata spreyiyle temizleyip takıp öyle kullan gitsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Mutlu Tekir :

Doğru haklısın. Nasılsa bu süreçte araç fiyatları arttı. Yaptığın masrafı buna sayarsın artık napacan. Ya da satarken böyle satacan. Ben sana dedim fazla uğraşma diye. Ben hala fazla uğraşmayıp abs yi çok devreye sokturmadan kullanmandan yanayım. ABS beynine giren çıkan tüm soketleri çıkarıp balata spreyiyle temizleyip takıp öyle kullan gitsin.

Zaten sakin kullanmada arıza lambası yanmıyor. Hatta olası bi panik durumunda abs dsc çalışıyor. Bu tehlikeyi ortadan kaldırıyor. Ne zaman devre dışı kalıyor? Dik Rampa tırmanırken bazen lamba yanıyor. Çoğu zaman yanmıyor. Biraz bekleyeceğim. İzleyeceğim. Yaza kadar bakalım nolur. Durumlar kritik. Kredi çekip araba da almak istemiyorum şu sıra. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ankarada ostimde veya istanbulda, hatta izmir, muğla, antalya da kaza yapmış, pert olmuş, çıkmacıları bir araştırın. Mutlaka orjinal parçaya ulaşırsınız. ankara ostim çıkmacıların internet siteleri var, japoncu birini ara, araştırır sana bilgi verir, bildiğim garantili satıyorlar, aramakta ısrar et. inşallah bulursunuz. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 saat önce, Renegade :

ankarada ostimde veya istanbulda, hatta izmir, muğla, antalya da kaza yapmış, pert olmuş, çıkmacıları bir araştırın. Mutlaka orjinal parçaya ulaşırsınız. ankara ostim çıkmacıların internet siteleri var, japoncu birini ara, araştırır sana bilgi verir, bildiğim garantili satıyorlar, aramakta ısrar et. inşallah bulursunuz. 

Çıkma var zaten. Aynı sorunu verme ihtimali olan parçaya o kadar para vermek istemiyorum ama.  

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ikinci el parça (çıkma) satanlar garanti veriyorlar, bir çok arkadaşım ank. çıkmacılardan alırken garantili alıyorlar. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

57 dakika önce, Renegade :

ikinci el parça (çıkma) satanlar garanti veriyorlar, bir çok arkadaşım ank. çıkmacılardan alırken garantili alıyorlar. 

Şöyle yani, aldım, 7 ay sonra yine pompa arızası verdi. Parçayı satan gel kardeş başka çıkma vereyim demez ki. Bunlarda bu arıza oluyor, şans der 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...