Jump to content

DSC açık mı kapalı mı olmalı?

Mücahit
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

yağmurlu havalarda biraz yanlış çalıştığı hakkında duyumlar var benimde başıma geldi ıslak zeminden yüksek hızlı geçiyoken sağ sol yaptı gereksiz yere ama diğer havalarda kesinlikle açık kalması konusunda herkez hemfikir heralde

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ya ben karıştırdım galiba sürücüden bağımsız kayma anında firen yapan sistem dsc değilmiydi? bide tsc mi vardı yoksa??

ikisi de aynı düğmeden kontrol ediliyo zaten Ahmet,birini kapatınca öbürü de kapanıyo  ;)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kapalı olduğunda göstergede off yazısı çıkıyor.açık olunca neden on yazmıyorki

abi on yazmıyo ama devreye girdiğini gösteren işaret çıkıyo  ;) hani şu sarı kaygan yol işareti olan  :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi on yazmıyo ama devreye girdiğini gösteren işaret çıkıyo  ;) hani şu sarı kaygan yol işareti olan  :D

ben görmedim dikkatmi etmedim acaba sürekli ekrandamı o işaret ne zaman görmem lazım ???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben görmedim dikkatmi etmedim acaba sürekli ekrandamı o işaret ne zaman görmem lazım ???

abi ani kalkış yap,önce bi patinaja sarar gibi oluyo sonra TCS devreye giriyo patinajı önlüyo ve ekranda o sarı uyarı ışığı yanıyo  ;)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi ani kalkış yap,önce bi patinaja sarar gibi oluyo sonra TCS devreye giriyo patinajı önlüyo ve ekranda o sarı uyarı ışığı yanıyo  ;)

anladımm ben onu hiç yapmadım yarın sökeyim şu asvaltları  ;D ;D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yağmurlu havalarda biraz yanlış çalıştığı hakkında duyumlar var benimde başıma geldi ıslak zeminden yüksek hızlı geçiyoken sağ sol yaptı gereksiz yere ama diğer havalarda kesinlikle açık kalması konusunda herkez hemfikir heralde

Benim bildiğim ıslak zeminlerde işe yarıyor.Veya ıslak zeminlerde fazla hız yapmamak için bir hız limitörü görevide yapıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi ıslk zeminde hızı kesiyo ama o hızı öyle kesmek sürücüyü en azından beni endişelendirdi ortada fol yok yumurta yokken sağ sol yaptı araba korktum açıkcası zaten o da sonradan hatasını kabul edip kısa kesti bu gereksiz hareketini

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Traction Control System patinajı, Dynamic Stability Control oversteer'ı (daha doğrusu belli bi lastiğin çekişten düşerek arabanın savrulmasını) önlüyor.

Buzlu zemin, vs. gibi çok yavaş gidilen aşırı kaygan zeminler haricinde hep açık tutulmalı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 hafta sonra ...

bu arada mazda 3 dinamiklerde var dsc digerinde yok..

ben genelde kapali gidiyorum, acikcasi benim yapmak istedigim hareketlere engel oluyor. kapaliyken kendim daha iyi kontrol ediyorum.

bence ozellikle karda kapatilmasi lazim, ilerlenmio hatta yokus asagi fln, fren yapmaya calisio hersey rezalet oluyo. abs bile isi bozabilio karda buzda..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bence dsc bir süre sonra hassasiyetini kaybediyo ilk zamanlar bende patinaja düşmemek için baya sallıyodu arabayı artık açıkken bile patinaja düşebiliyo lastiklerin aşınmasından dolayı diye düşünebilirsiniz ama bu nedenden bile olsa bence ilk günkü performansını gösteremiyo sıfır lastik dahi olsa...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O senin dediğin DSC değil TCS Ahmet, seninkini bilmiyorum ama benimki ilk başta bile araba biraz patinaj çektikten sonra devreye giriyodu, araba 80.000'e dayandı, durum hala aynı bende...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...