Jump to content

626 ım Bu Sabah Tekledi. Neden??

Guest city_planner
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest city_planner

dün akşam giderken sanki arkadan böyle bir sürtünme ya da bagajda bidonlar varmış ta decriliyormuş gibi bie ses geldi.dinledim bi anlam veremedim.zaten 5-6 sn sonra ses gelmedi.sabah arabayı çalıştırdım gene böyle bişiler devriliyomuş gibi bi gürültü geldi.allah allah bi daha çalıştırayım bakayım dedim.bu seferde çeviriyorum anahtarı tık tık tık diyo çalışmıyor.anahtarı komplece çıakrıp tekrar denedim çalıştı.annemlerin orda park edip kızımı bıraktım aşşaya indik gene çalışmadı.birkaç sefer denedikten sonra çalıştı.benzin aldık ordada 2 kerede çalıştı.ne olabileceğini bilen varmı.sinirim bozuldu gene sanayi yollarımı görüncek :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 101
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

11

• berkobal

19

• dogan_u

7

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

2 teorim var.

1. Konunun 2 bölümü olabilir.

Arkadan bidon sesi gelmesinin çalışmaması ile bir alakası olmadığını düşünüyorum.

Çalışmaması bence akü veya marş dinamosu ile alakalı olabilir.

2. Teorim ise iki sesin alakalı olabileceği yönünde o da şu. Arka tarafta motorun çalışmasını engelleyecek tek şey benzin deposu ve benzin pompası. Eğer onunla alakalı bir sorun yaşıyorsan o da bunlara sebep olmuş olabilir.

Not : Usta değilim sadece mantık yürütüyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ha ilave olarak marş kömürleride bitiyordur marşa bastıgında tık tık sesi geliyorsa kısa zamanda yaptıramassan marşsız bi araba sahibi olucaksın burcu abla, bidon devrilmesi sesi olayına gelince anladıgım kadarıyla ses marşa basıtıgnda geliyor marş bobini değişecek sanırım,, oto elektrikçisi yolu görünüyor malesef

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest city_planner

sabah ilk çalıştırmamda bi gümbürtü geldi.diğerlerinde gelmedi.ama 3 4 kere kontağı çevirdikten sonra çalışıyor.

arabada immobilizer var onla alakalı bişi oalbilirmi.acaba soğukkenmi o gürültüyü yaptı.marş bobinide ne olmuş olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest city_planner

Burak aküde bi sorun gözükmüyor.ses de arkadan geliyomuş gibi geldi bana.zaten dün yolda giderken sürtünme ve devrilme gibi bi ses de arkadanmış gibi geldi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkada sadece depo var. Benzin pompası ile alakalı olabilir eğer ses arkadan geliyor ise. Çok geçmeden bir göster derim..Başayar'a git, Tolga ya benim/bizim selamımızı söyle :) boşuna zaman harcama sanayilerde..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sanmıyorum immobilizerle alakalı değildir, marşa basınca tık tık yapması marş kömüründen o bi kesin (kısa zamanda yapılması tavsiye edilir) devrilme sesi konusunda bana marş bobini gibi geliyor ama eğer ses önden ise, yok ses arkadan geliyor diyosan onada bişi söleyemicem burcu abla ???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest city_planner

yaa Başayar süper bi yer tabi de.cüzdanının biraz dolu olması lazım.bizimki daha 3 hafta önce gitti sanayiye.600 700 de orda yedi kendileri:)

ya ibo tabi öndende gelmiş olabilir çünkü o sırada müzik epey bi açıktı.ama tabi düşününce de arkada bi halt yok nerden gelecek.kömür bobin neye mal olacak bana en kötü ihtimalle :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kömür olayı 60-70 e çıkar max sanayide, ama bobin 100-150 civarına gelebilir, ama sakın bunlar bobin değişicek diye gitme sanayiye, oto elektrikçisine gidersin anlatırsın kaputu açarsınız sen marşa basarsın o sesi dinler fiyatı sana uyarsa pazarlıgını yaparsın uymassa ben bi diğer ustalardan fiyat alıyım çok gelcek gibi bir naz yaparsanda fiyatta indirim yaparlar büyük ihtimal :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben elektrikçi derim zaten "marşa basınca tık tık sesi geliyor marş basmıyor" sorunuyla gidiceksiniz,, + şüphelendiğim bobin sesi ise onuda elektriçi yapıcak değilsede az çok bilirler ne oldugunu yapılması gerekende sizi yönlendirirler

üffffff.ya benden önceki hiçmi bakmamaış bu arabaya yaa.valla sinirimi bozuyo satacam en sonunda.

ankara gibi bir yerden araç aldıgınızı ve km sini de göz önünde bulundurarak marş kömürü olayını normal buluyorum aslında yani kontaga çok kez basılması durumu, eğer bobinde arızalı ise biri yada farkında olmadan siz marşa basarken anahtarı fazla marş kısmında tutmuş yada çalışırken marşa basmaya çalışmış genelde bobin arızası da bundandır (zamanla yıpranır da ama üst modellerde kolay kolay olmaması gerekir)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest city_planner

ama yalnızca dün akşam yolda 4 5 saniye geldi bide bu sabah ilk çalıştırmada.zaten ilk çalıştırdığımda çalıştı teklemeden.sesi duyunca bu neydiki diyip kapatınca kontağı tekrar çalıştırırken tekledi.ama kontağı çevirince sadece böle ufak bi tık tık sesi geliyo.vıjırr vıjırr bi ses değil gelen.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest city_planner

ya valla sıkmamaya çalışıyorum canım ama 3 hafta önce komplece bakıldı değişecek değişti şimdi yine git.

insan sinir oluyo.hayır yolda acaip ses çıkara çıkara giden bi ton araç var,70 model arabayla adam yardırıp gidiyo ben daha bi sene olmadı 3 kere sanayiye gittim.bide kızımı taşıyorum akşamları yalnız başıma insan korkuyo.inşallah çözülür bakalım yarın falan götürmeye çalışcaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ateşleme mekanik arızalar bakımla çözülür ama elektrik sekmelerinde bakım süreci kolay kolay olmuyor bu yüzden ancak arıza çıkarsa düzeltilebilir, bu çatırtı çuturtudan kısa zamanda bişi olmaz ama ihmal etmeye de gelmez diye düşünüyorum, marş sorunu ise sizin kullanımınızı tahmin ederek maximum dayanma süresi 3 bilemedin 4 hafta olarak görüyorum, geçmiş olsun tekrar..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abla yani sende 3 kez sanayiye gittik hemen arabayı satacam diyorsun :) araç 2. el alındı senden önceki recep ivedikten bozma hiç bakmamış zaten bunu bile bile suçu arabaya atıyorsun sen içini ferah tut akşam bakarım ben olmadı götürürüz amcamın 2001 model polo kaç sene bunun yüzünden sanayide süründü ki senin arabanın bu kadar sene ve o yaratıkla yaşamasına bakıldığında bence iyi bile dayanmış :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Berkay, bir de ablanın şu kredi kartı problemine el atsan, bir süredir sesi çıkmıyor kuryeyi dövdüğünden şüpheleniyoruz :D biz de birşey diyemiyoruz çok sinirli :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...