Jump to content

RX-8 ile İstanbul - Edirne yolculuğu ...

mozhan79
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

selamlar :) cuma günü inşallah ankara'dan istanbul'a oradan da edirne'ye yolculuk yapıcam. istanbul edirne'yi biliyorum da ankara'dan istanbul'a hiç gitmedim. yol durumu nedir, son zamanlarada giden arkadaşlardan bilgi veren olabilir mi ? radar filan var mı otobanda? boluyu kaç gibi geçeyim? rahat bir yolculuk yapmak istiyorum çünkü. teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yol durumu çok iyi. Eğer bir çalışma yapmadılarsa...

Toyota Corolla ile Ankara Carrefour' dan çıktım  1 saat 15 dakika da Düzce' ye girdim ve Toyota'nın hakikaten Mazda' dan hızlı olduğunu gördüm :D vs vs

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

güzel bir yolculuk olacak gibi hissediyorum. normal yolda radar cezası yiyorum her seyahatte ama otobanda da artık ceza yemek istemiyorum. normalin bayağı üzerinde gitmeyi plnlıyorum bakalım kaç saat sürecek...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mustafa, öncelikle en başta hız limitlerine uymanı tavsiye ederim. Sonuçta kaza sadece senin aracınla veya hatanla oluşmuyor. Diğer sürücülerin de hataları ile oluşuyor bu sebeple ne kadar hız sınırları içinde kalınırsa kötü bir durumla karşılaşma riski o kadar azalır.

Bunun dışında en önemlisi Ankara - Istanbul yönünde Bolu tüneli çıkışı. Orası sola dönüş ve nisbeten kör olduğu için sakin geçmekte fayda var. Hatırlarsan çok kaza olmuştu o yönde.

İyi yolculuklar :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben kango ile istanbul ankara arasını 80km/h ile tamamlamıştım. 1200km gittim bir depo ile :D

ayrıca istabuldan ankara yönüne otoban çıkışına 2-3 km kala radar vardı ve otoman çıkışında çevirmeye rastlamıştım. onun haricinde başka biryerde şimdiye kadar rastlamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tavsiyeleriniz için teşekkürler  :D bolu tünelinin çıkışının tehlikeli olduğunu duymuştum. sürat konusunda da dikkatli olmaya çalışırım :tey: radara yakalanmam umarım  :dua:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sevgili mozhan79 kardeş Edirnede yaşıyorum,,, o yolu 2-3 defa gitmişliğim var; ankara-edirne arası 5sa45 dk, benim practicayla gitmişliğim var, kardeşimin megan 2  hb ile 7 saatte gitmişliğimiz var...ben çok benzin gaz hesabı yapmam yol ne istiyorsa arabada ben gitmem demiyosa giderim..... yolun bolu dağı tünellerinin çıkışları hariç pek kötü yerleri yok gibi ama virajları düzgün almakta fayda var, malum çiğ atıyor sis vs,,, unutma o yolun birde dönüşü olacaktır:)),,,önce daha temkinli sonra daha hızlı gidebilirsin yanii,,,,Edirnede uzun kalacaksan uğra yanıma, Selimiye camisine 100 metre mesafede Aile hekimliği bürom var,,, çarşamba öğlene kadar ordayım sonra malatyaya gitmek için 2 gibi yola çıkıcam ama bu defa uçakla,,, telefonum 5445341054 beklerim, ilker

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

otomatikmiydi?

Düz vites. Diyeceksin ki senin ki otomatik :D

4 şeritli yol ve genelde Bolu'ya kadar trafik neredeyse yok gibi. Hal böyle olunca istem dışı biraz hız yapıyorsun, aksi takdirde yol hiç bitmeyecek hissi veriyor :D Yine de trafik kurallarına uyalım uymayanları uyaralım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

pardon be kardeş cuma günüymüş gelişin...neyse başka zaman artık:)

samimiyetiniz için tşk. kısmetse başka zaman görüşürüz :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Son birkaç senedir Ankara-İzmit arasını su yoluna çevirdiğim için bu bölüm hakkında bilgi verebilirim.

Ankara-İzmit arasında radara hiç rastlamadım. İzmit-Ankara arasında ise sadece Ankara gişelere gelmeden önceki son düzlükte sol cebe saklanan bir radar var. Gişelerden çıkanları ayıklıyorlar. Bir de tünel içinde radar var diye radyodan sürekli anons yapılıyor. Tünel içinde radyon mutlaka açık olsun.

Ankara-İzmit arasında tünel çıkışında genelde 1 şerit kapalı oluyor ve direkt viyadük üstünde gitmeye başladığın için gizli buzlanma v.s. gibi olumsuzluklar yaşanabilir. Düzce-Hendek arasında yol çalışmaları vardı. Her gidiş gelişimde ya yolu daraltmışlardı ya da diğer istikamete geçiş vermişlerdi.

Ankara'dan Düzce'ye kadar hemen hemen hiç trafik yok gibi fakat sonrasında özellikle kamyon ve otobüs kalabalıklığı artıyor. Özellikle yolun dar olduğu Adapazarı-Gebze arasında dikkatli olun. Gebze'den sonra yol genişliyor.

İyi yolculuklar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Son birkaç senedir Ankara-İzmit arasını su yoluna çevirdiğim için bu bölüm hakkında bilgi verebilirim.

Ankara-İzmit arasında radara hiç rastlamadım. İzmit-Ankara arasında ise sadece Ankara gişelere gelmeden önceki son düzlükte sol cebe saklanan bir radar var. Gişelerden çıkanları ayıklıyorlar. Bir de tünel içinde radar var diye radyodan sürekli anons yapılıyor. Tünel içinde radyon mutlaka açık olsun.

Ankara-İzmit arasında tünel çıkışında genelde 1 şerit kapalı oluyor ve direkt viyadük üstünde gitmeye başladığın için gizli buzlanma v.s. gibi olumsuzluklar yaşanabilir. Düzce-Hendek arasında yol çalışmaları vardı. Her gidiş gelişimde ya yolu daraltmışlardı ya da diğer istikamete geçiş vermişlerdi.

Ankara'dan Düzce'ye kadar hemen hemen hiç trafik yok gibi fakat sonrasında özellikle kamyon ve otobüs kalabalıklığı artıyor. Özellikle yolun dar olduğu Adapazarı-Gebze arasında dikkatli olun. Gebze'den sonra yol genişliyor.

İyi yolculuklar...

işte bu bilgiler çok iyi oldu. çok teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O otobanı 4-5 kere kullandım. Her defasında acelem olduğu için gazı taban döşemesine yapıştırarak gittim fiesta ile. Hiç radara rastlamadım. Ama Bolu tünel civarında biraz daha dikkatliydim.

O yolda, fiesta ile baya bir uzun yokuşta 198gördüm ve fotosunu çektim :D

Bir tırın 170-180le gittiğine şahit oldum ve polise şikayet ettim :D

Az yakan fiestanın basınca 480km de depo bitirdiğini gördüm ve şok oldum :D

Fiestanın Clio 3ten (ya 1.2dir yada 65lik dizeldir) burun farkıyla hızlı olduğunu gördüm :D  vs vs

uzun zamandır birçok kez fiesta ile uzun yolculuklarım oldu eğimli yolda bile ibre 180ni bir gıdım geçti 185 olmamıştır bile.. senin 198 yapman olağanüstü bir rakam mümkünse kesinlikle bir resim istiyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tebrikler :D kadir abinin dediği doğru motoru iyi açmak gerekiyor, mesela bizim araba müsvettesi albea 1.3 multijet 200km kadran ancak araç sürekli uzun yolda kullanıldı 10bin bakımdan sonra 12bin km civarlarında 200 demişti ama kontrol sıfır ve ciddi bir eğim vardı

motoru iyi açıldıktan sonra herşey mümkün :D agrasif mode: ON >:D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...