Jump to content

RX-8 Motor Problemi (Mars basmama)

clowngod
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadslar arabayi alali 2 ay olucak basima gelmeyen kalmadi. sitelerde baktim ve 150-200bin km motor omrunun oldugunu okudum buna dayanarak 2003 model Rusya (saint-Petersburg) da rx8 aldim arac suan 80bin km de araci calistiriyorum motor isiniyor isinmadan hareket etmiyorum gidiyorum geziyorum ilk mars basista problem yok ama araci bi durdurup birdaha mars basinca arac calismiyor mars basiyor ama arac calismiyor ortalama 30dk bekledikten sonra zar zor calisiyor mars basmada zorlaniyor buji dediler degistirdik ve ismini bilmedigim buji ye bagli 4 tane elektrik akimini saglayan birsey vardi 2 sini degistirdik sorun hala var burda sadece 1 yer mazda rx8 ile ilgileniyor adamlar motorda sorun var acip bakmamiz lazim diyorlar sadece acmasina bile 1.2milyar istiyorlar yardim lutfen bu konu hakkinda bi bilgisi olan varmi veya sorun nedir motor mu degistirmek lazim mars motorunda sorun olamazmi ? soyledigimde yok dediler ama bilemiyorum lutfen yardim tr de 8.5milyar oldugunu ogrendim motorun ama burda 14 milyar bu motor onun icin sikintidayim yardim lutfen... simdiden tesekkur ederim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
Guest sasha1907

Problemin aynisi bende de var 15-20 dakika beklemeden kesinlikle calismiyor

bende bujileri degistirdim ama sonuc alamadim alacakaranlik kusagi gibi

21. dakika tek mars ile calisiyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

valla bilgisi olan yardim etsin lutfen 30 dk bekleyinde calisiyor aynen ilk marsta sorunsuzz :D suan ehliyeti de kaptirdim alkollu araba surdugum icin tam .... geldim 0.065 le ehliyetime el koydular rusyada alkol limiti 0 mis haberim yoktu tr de 0.5 oldugunu bildigim icin rahattim 2 birayla ehliyeti kaptirdim bu ne adalettir :) simdi araci satmam lazim ama satamiyorum bu sorun yuzunden :s tamir ettirmem lazim ama sorunu bulamiyor mazda yetkilileri motoru acip bakmamiz lazim diyolar bunu icinde 1.5 milyar para istiyolar yardim pls :):):)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İklim,yakıt,rakım hepsi ile ilgili olabilir. Tr'de benzer sorun yaşayan rotary motor duymadım..

Edit : Motorda ne tip bir yağ kullanıyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest umut onurcan

felaket tellalı deyıp taşlamayın benı özür diliyerek soyluorum aracın motoru  bıtmıs bende cok sıkıntı cektım 2 ay once artık dayanamadım 0 motor aldım barı sızler baska aksamları da degıstırıp bosuna para harcamayın benım gıbı gerek yok ben mazda dan komısyon felan almıorum ama motor bıtmıs buna adım gıbı emınım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

verdigin adresle konustum 220bin ruble istiyorlar 0 motora 11milyar tr de 8milyara montaj dahil fiyati onun icin cok fazla degilmi? 11 milyar :S

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

saol burak motoru kucakladim bende saolasin :S bu motor nekadardir bilgisi olan varmi iletisim icin e-mail verebilecek olan ? tr de 6 milyar diye duydum rusyada 12 milyar yardim edermisiniz tr den getirtme yada amerika japonya olasiligi varmidir :) goz gore gore 2 kati para vermek istemiyorum gerci veremem de :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

arkadaşlar aynı sorun bende de var.

bujiler ve ateşleme ile çözülebilir mi acaba

yanlış kullanımdan olabilir mi yada

huyunu suyunu bilmediğim bi araç

yardımcı olursanız çok sevinirim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sorunumu bir türlü tam olarak kimseye anlatamadım yada anlamadılar

clowngod arkadaşın sorunu ile herşeyi aynı sıcakken arada bir bu sorunu yapıyor

bekledikten sonra geçiyor.

kullanımla alakalıdır inşallah yada ateşleme buji falandır inşalah bu sorunu motor değiştirmeden çözen yok mu

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Problemin aynisi bende de var 15-20 dakika beklemeden kesinlikle calismiyor

bende bujileri degistirdim ama sonuc alamadim alacakaranlik kusagi gibi

21. dakika tek mars ile calisiyor

arkadaşlar aynı sorun bende de var.

bu sorunu motor değiştirmeden halleden var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Selam arkadaşlar, bu tip olaylarda servise motor değiştirmeden önce eğer imkanınız var ise motorun her iki yanma odasından da kopresor olçümü yapmanızı öneririm. servisleri kötülemek için söylemiyorum ancak servislerin hemen hemen tamamına yakını en ufakbir motor problemini motorun değiştirmekle hallediyor hem kesin çözüm hemde servis menfaatleri açısından çok faydalı. mootorun kompresörünü ölçmekte öğle zannettiğiniz gibi zor bir olay değil bunun için illa servise gitmeniz gerekmez biraz yetenekli ve el beceriniz var ise bunu kolayca halledebilirsiniz ihtiyacınız olan sadece maximun değeri 10 bar olan bir basınç saati ve cok kısa bır hortum basınc saatine 30 tl para verseniz hortum zaten cok ucuz bundan sonra sürekli mootorunuzu kalp atışını kendiniz dinlersiniz eğer buna niyet eden arkadaşlar olur ise cep telefonumu hemen hemen herkez biliyor arayıp benim yönlendirdiğim şekilde motorunuzun kalp atışlarını dinleriz ve servis sizi yanılt mamış hatta yanıltamamış olur.

Bilmeyen arkadaşlar için irtibat bilgilerimi tekrarlıyorum

Rotary engine rebuilder mutlu

GSM  0532 205 93 01

mutlucivlan@yahoo.com.tr

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 yıl sonra ...
16.11.2010 15:34:57, clowngod :

Arkadslar arabayi alali 2 ay olucak basima gelmeyen kalmadi. sitelerde baktim ve 150-200bin km motor omrunun oldugunu okudum buna dayanarak 2003 model Rusya (saint-Petersburg) da rx8 aldim arac suan 80bin km de araci calistiriyorum motor isiniyor isinmadan hareket etmiyorum gidiyorum geziyorum ilk mars basista problem yok ama araci bi durdurup birdaha mars basinca arac calismiyor mars basiyor ama arac calismiyor ortalama 30dk bekledikten sonra zar zor calisiyor mars basmada zorlaniyor buji dediler degistirdik ve ismini bilmedigim buji ye bagli 4 tane elektrik akimini saglayan birsey vardi 2 sini degistirdik sorun hala var burda sadece 1 yer mazda rx8 ile ilgileniyor adamlar motorda sorun var acip bakmamiz lazim diyorlar sadece acmasina bile 1.2milyar istiyorlar yardim lutfen bu konu hakkinda bi bilgisi olan varmi veya sorun nedir motor mu degistirmek lazim mars motorunda sorun olamazmi ? soyledigimde yok dediler ama bilemiyorum lutfen yardim tr de 8.5milyar oldugunu ogrendim motorun ama burda 14 milyar bu motor onun icin sikintidayim yardim lutfen... simdiden tesekkur ederim...

1-mars motorundan oldugunu duymustum bu problemın.

2-bırde sunu duydum.. arac ısınınca mobılazere kısa devremı ne yaptırıyomus. ondan anahtarı tanımıyomus.. sıcakken calıstırmıyomus. buyuk ıhtımal problemın bu... eger aracı satmadıysan :))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2010'dan kalan bu konuda hemen herkes sorunun kaynağını bilmediği için eksik yorum yapmış. Artık kesin ve net biliniyor ki, soğukta rahat çalışan ancak sıcakken calışmayan motor kompresyonu bitmiş /kompresyon kaçıran motordur. Açıklaması da soğukken basınç düşük old için marşa basıldığında kompresyonu toplayıp çalıştırır, sıcakken basınç yükseldiği için marşa basıldığında kompresyonu kaçırdığı için bir türlü calışamaz. Bu soruna en yakın @mutlu-rx7 yorum yapmış.

28.11.2015 07:58:53, qwertykam :

1-mars motorundan oldugunu duymustum bu problemın.

2-bırde sunu duydum.. arac ısınınca mobılazere kısa devremı ne yaptırıyomus. ondan anahtarı tanımıyomus.. sıcakken calıstırmıyomus. buyuk ıhtımal problemın bu... eger aracı satmadıysan :))

Marş motoru sorununda soğukta da zor calışır ve birkaç kez marş basıldığı halde calışmayınca motorun içi zengin yakıt karışımıyla dolduğu için (flooding denilen sorun) calışma ihtimali üstel oranda zorlaşır, yani imkansızlaşır, ancak deflooding prosedürü ile yeniden calıştırılabilir. Bu durumdaki motorun kompresyonu düşük olmak zorunda değildir, marş motoru zayıfladığı için gerekli olan 250rpm de değil de örneğin mesela 150rpm'de döndürüyorsa motor tabi ki calışmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...