Jump to content

Bilgisayar Yakıt Göstergesi Sorusu.

Srkn
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Benim 3'ün bilgisayarı,gidilebilicek km 50 km olduğunda benzin ışığı yanıyor.Öğrenmek istediğim hani ışık yandığında 40 50 km daha gidilebilir ya, benzin ışığınımı dikkate almalıyım yoksa bilgisayarımı.Bir ara forumda okumuştum bilgisayar 0 km gösterdiğinde yaklaşık 50 km daha gidilebilir diyordu okan arkadaşımız.Böyle ise 100 km kala ışık yanıyor herhalde?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim 3'ün bilgisayarı,gidilebilicek km 50 km olduğunda benzin ışığı yanıyor.Öğrenmek istediğim hani ışık yandığında 40 50 km daha gidilebilir ya, benzin ışığınımı dikkate almalıyım yoksa bilgisayarımı.Bir ara forumda okumuştum bilgisayar 0 km gösterdiğinde yaklaşık 50 km daha gidilebilir diyordu okan arkadaşımız.Böyle ise 100 km kala ışık yanıyor herhalde?

yakıt hesaplaması 40lt 45lt ye göre yapılıyor. yani bizim bilgisayar 10 15lt yakıtı hiç yok muş gibi kabul ediyor. kitapçıkta depoda en az 10lt mutlaka kalsın diyor. yani siz bilgisayarda 0km gördüğünüzde depoda en az 10lt yakıt var demektir. daha 100km garanti gider. yakıt ışığı 10lt yaklaştığında yanıyor depo boşa yaklaştığında değil.

Biz daha önce "mazda3 depo 55lt mi" yada benzeri bir başlık altında bu konuyu iyice irdeledik. Arama bölümünden aratırsanız her türlü detay orada da var...

Aracınız hayırlı olsun,

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yakıt hesaplaması 40lt 45lt ye göre yapılıyor. yani bizim bilgisayar 10 15lt yakıtı hiç yok muş gibi kabul ediyor. kitapçıkta depoda en az 10lt mutlaka kalsın diyor. yani siz bilgisayarda 0km gördüğünüzde depoda en az 10lt yakıt var demektir. daha 100km garanti gider. yakıt ışığı 10lt yaklaştığında yanıyor depo boşa yaklaştığında değil.

Biz daha önce "mazda3 depo 55lt mi" yada benzeri bir başlık altında bu konuyu iyice irdeledik. Arama bölümünden aratırsanız her türlü detay orada da var...

Aracınız hayırlı olsun,

O zaman ışık yandığında 100 km kadar gidebiliyorum yani doğrumudur?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Muhtemelen oyledir ama deneme istersen :)

Yok denememde burak abi bilmekte faydalıdır öyle bir durumda benzinlikte yoksa eğer bilelim ne kadar gideceğini :) Ama bir enteresanlık var ışık yandığında neden 100 km ye ayarlamışlar pek inanasım gelmiyor,çünkü her araç aşağı yukarı ışık yandığında 50 km gider.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazdaların genelinde ışık yandığı zaman depoda 8 litre yakıt kalır.buda max.100 km.civarı götürür arabayı.kitapçıkta yazması lazım bunlar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ışık yandığında  100km götürür ama;sakin kullanımda,klima kapalı, dur kalk yok,kısa mesafe yok vs. durumlarında.aksi halde 100km güvenme yolda kalırsın...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Zaten benim kullanımımı tarif ettiniz. Ama ben yine de güvenemiyorum. Trip Km göstergesi 650 Km olunca alıyorum benzini.

doğrusunu yapıyorsunuz, riske girmeye gerek yok.ben ışık yandıktan 40-50km sonra yakıt alıyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yol bilgisayari 100km yazdiginde sesli uyariyla beraber kirmizi isik yanior. Sonra 60km de bidaha otuo. 50km de bidaha otuo. sonra da otmuo naparsan yap artik dio :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yol bilgisayari 100km yazdiginde sesli uyariyla beraber kirmizi isik yanior. Sonra 60km de bidaha otuo. 50km de bidaha otuo. sonra da otmuo naparsan yap artik dio :D

Mazda6 da da aynı :D menzil 50 nin altına düştümü - - - -  gösteriyor :D Yani bak bundan sonra yolda kalırsan suç bende değil diyor :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...