Jump to content

Mazda 3 2010 2. 6 ay veya 20000 Bakımı

baray
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Memleketim olduğu için balıkesir mazda serviste aracımı bakıma soktum. tabiki garantisi devam etsin diye.

fatura gelince şok oldum. 363 tl. mazda bizi soyuyor başka izahı yok. benim aracım daha 7000 de.

hava filtresi          28,78

yağ filtresi              8,78

polen filtresi        55,03

Buji                      21,00

Balata spreyi          8,90

Cam suyu              3,90

5W40 motor yağı  79,90

20.000 bakım işçiliği  102

Toplam                      308,29 tl

kdv %18                    55,49

toplam                      363,78 tl 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 94
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

9

• S.Halilduru

11

• honuuu

12

• volkanstars

8

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Yunus'a katılıyorum. Buji gereksiz, ya da en azından eskisinin eskidiğine dair bir bilgi verilmeliydi. Polen filtresi değişebilir zira 2. 6 ay bakımı demek 1 yıl olmuş demek. Aracın bulunduğu yere göre yılda bir değişmesi gerekebilir ama çoğunlukla hava tutarak bir süre daha kullanılması sağlanabilir. Bunlar size gösterilmeliydi ki en azından "evet değişmesi lazımdı değişti" diyebilesiniz.

İşçilik bana da biraz fazla geldi. Bir miktar da indirim yapılmalıydı bence.

Eğer Ankara da yaşıyorsanız bence Başayar'a gidin :) En azından indiriminiz olur ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mustafa eren (M.E.G.) dün konusunda 70bin bakımını özetlemişti.üstüne birde bor katkısı ve aynı ücret.seninki daha 20.binde gerçekten çok ama bi yanlışlık varsa mutlaka düzeltilir diyorum tekrar bi uğra servise bence.geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Memleketim olduğu için balıkesir mazda serviste aracımı bakıma soktum. tabiki garantisi devam etsin diye.

fatura gelince şok oldum. 363 tl. mazda bizi soyuyor başka izahı yok. benim aracım daha 7000 de.

5W40 motor yağı  79,90

Bende balıkesirde çalışıyorum eğer Balıkesir serviste böyle bir problem oluyorsa bende başka yerde yaptırırım, yada servisle konuşabilirim.

Muadil bakımı başka yerde yaptıran var mı? Fiyat karşılaştırması yapmak lazım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5W40 motor yağı  79,90

2. bakım veya 20000 bin bakımı (hangisi önce dolarsa) için buji değişimi yapılır yazıyor kitapçıkta

ama sizin 20000'e gelmediği için değiştirmenize gerek yok. Bu servisin para kazanmak için yaptığı birşey tahminimce. bende 2. bakımı yaptırdım. 12000 km de götürmüştüm. Parça değişimlerini kilometreye göre yapmak istediğimi belirttim. Zaten servisde bu km'de değiştirmenin gereksiz olduğunu ben söylemeye başlamışken kendisi söyledi.

2. bakımda yağ, yağ filtresi ve hava filtresi değişimi yapıldı bende.

bir dahaki servisinizde kitapçığa bakarak km'si gelen parçaların değişimlerinin yapılmasını isteyin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ilk bakımımı zaten ankara mebbaşayarda yaptırmıştım. zaten ilgilerinden de çok memnundum. birazda bu beni rahatlığa sevk etti. her servisin aynı olacağı gibi bir inanca kapıldım. arkadaşlara ben söyledim polen filtresi filan değiştirmeyin diye. ama dinlemediler. kitapçıkta ne yazıyorsa aynen uyguladılar. ayrıca mazda yardımı aradım. ama tatil olduğunu şu an ilgilenecek kimsenin olmadığını bayram sonrası ilgileneceklerini söylediler. ben de bekliyorum. sorun şu ben aracımı az kullanırım. bu 6 ayda bir bakım benim hiç işime gelmiyor.

servise gitmemin sebebi tamamen garantisi dolmasın diye... sanırım garanti adı altında bizi soyacaklar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eğer bakımda sadece gerekli olanları değiştirseler bu kadar canınız sıkılmaz ama 20.000 e ulaşmış araçla 7.000 i bir tutarlarsa insanın canı sıkılır.

Eğer standart bakım olsa 220 civarı olur ve 6 ayda bir gitmek çok koymaz zira diğer markaların senede bir yaptıkları bakım 400 TL ler civarında :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ilk bakımımı zaten ankara mebbaşayarda yaptırmıştım. zaten ilgilerinden de çok memnundum. birazda bu beni rahatlığa sevk etti. her servisin aynı olacağı gibi bir inanca kapıldım. arkadaşlara ben söyledim polen filtresi filan değiştirmeyin diye. ama dinlemediler. kitapçıkta ne yazıyorsa aynen uyguladılar. ayrıca mazda yardımı aradım. ama tatil olduğunu şu an ilgilenecek kimsenin olmadığını bayram sonrası ilgileneceklerini söylediler. ben de bekliyorum. sorun şu ben aracımı az kullanırım. bu 6 ayda bir bakım benim hiç işime gelmiyor.

servise gitmemin sebebi tamamen garantisi dolmasın diye... sanırım garanti adı altında bizi soyacaklar...

bende az kullanıyorum yani 10000 bini doldurmuyorum. Bu bakımdan kötü. Ama dediğim gibi sen kitapta yazan km'ye göre parçaları değiştirttir. ben 2. servise gittim bujiler henüz değişmedi. 3. serviste 20000 i bulursam değiştireceğim yoksa sonraki servise kadar devam.

bu arada bende balıkesirliyim anne tarafından :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben hakketsin 500 tl ye de razıyım. sorun parası değil. ama söylememe rağmen hem bujileri değiştirdiler hem polen filtresini hem de 2 saat işçilik ücreti. bu benim canımı sıktı. 6 ayda gitmek zorunda bırakılıyorum ve üstüne bu tür muamele. size sorum şu araçta sorun var deyip 5 saat arabayı tutsalar atıyorum 500 tl işçilik isteseler ben ne yapacağım. adamın eli ağır ve bakımı 2 saatte yapıyorsa bunu niye bana yansıtıyor. bu ücrette sabit olmalı bence.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Burada servis müdürünün anlayışı çok önemli . Savaş ve benim gittiğimiz servis ( Evo ) müdürü kullanıcı gözü ile bakıyor ve çok az km yapmış aracın bakımında değiştirilmesi tavsiye edilen parçaya bakıyor ve gerekli değilse bunu müşteriye danışıp bir sonraki bakıma bırakıyor. Malum bazı müşteriler de ne olursa olsun parçaların değiştirilmesini isteyebilir.

Bence yapılması gereken müşteri ile konuşup onun onayı ile yapmak bu işi. Bu şekilde yapılsa hem müşteriyi kendinize bağlarsınız hem de namınız yürür.

Yanılıyor muyum ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende az kullanıyorum yani 10000 bini doldurmuyorum. Bu bakımdan kötü. Ama dediğim gibi sen kitapta yazan km'ye göre parçaları değiştirttir. ben 2. servise gittim bujiler henüz değişmedi. 3. serviste 20000 i bulursam değiştireceğim yoksa sonraki servise kadar devam.

bu arada bende balıkesirliyim anne tarafından :)

ben ankarada oturmama rağmen arabamı balıkesirden aldım. plakası da 10. serviste de oraya götürdüm ama memleket sevgisi bazen sorun yaratıyor. napalım sağlık olsun. bu da bana ders oldu:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Burak'ın dediğine katılıyorum. Sormalarında fayda var bazı müşteriler değişim isteyebiliyor ben bunu düşünmemiştim.

Ama servisinde, senin söylemene rağmen diretmesi yanlış sonuçta müşteri biziz ve memnuniyetimizin de ön planda tutulması gerekmekte.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Polen filitresi ve buji değişimi gereksiz, işçilik fiyatı ise fazla. Aracım 70 binde polen filitresini 1 kere değiştim henüz. Çıkan polen filitresine ve bujilere baktınız mı?  Bence gereksiz bir değişim olmuş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

resmen soymuşlar.buji,polen filtresi ve işçilik ücreti...araç daha 7000km de...bu kadar da olmaz,ayıptır... :sopa:

ayrıca bakımınız hayırlı olsun,aracınızı iyi günlerde kullanın arkadaşım...size tavsiyem,aracınızı bakıma götürmeden önce,forumda ilgili konuları okuyup bilgi almanız ve fiyat araştırması yapmanızdır.saygılarımla....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

selamlar bu konunun acilmis olmasina cok sevindim zira onumuzdeki hafta ici

bende aracimi 2000 bakimina goturecegim. Su an arac 14 bin km de 1. bakimi

6 ay once 6bin km de yapilmis. Servise daha once sordugumda bana bir tablo gosterdiler

2. bakimda su parcalar degisiyor vs vs 300 kusur lira bir fiyat soylediler ancak 3. bakim bu kadar pahali olmaz

3. bakimda bazi parcalar sadece temizleniyor dediler.

kocaman bir tablo asmislardi 1. bakimda degisen yada temizlenen parcalar

2.bakimda degisen yada temizlenen parcalar 3.de degisen ler vsvs

acaba aranizda bu tablo yu goren bilen varmi? ve tum servisler bu tabloyami uyuyorlar

6 ayda bir bakim her bakima yaklasik 350 lira yilda 700 lira bence cok fazla.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

selamlar bu konunun acilmis olmasina cok sevindim zira onumuzdeki hafta ici

bende aracimi 2000 bakimina goturecegim. Su an arac 14 bin km de 1. bakimi

6 ay once 6bin km de yapilmis. Servise daha once sordugumda bana bir tablo gosterdiler

2. bakimda su parcalar degisiyor vs vs 300 kusur lira bir fiyat soylediler ancak 3. bakim bu kadar pahali olmaz

3. bakimda bazi parcalar sadece temizleniyor dediler.

kocaman bir tablo asmislardi 1. bakimda degisen yada temizlenen parcalar

2.bakimda degisen yada temizlenen parcalar 3.de degisen ler vsvs

acaba aranizda bu tablo yu goren bilen varmi? ve tum servisler bu tabloyami uyuyorlar

6 ayda bir bakim her bakima yaklasik 350 lira yilda 700 lira bence cok fazla.

Genelde servisler bu tabloya uyar. Dediğiniz tablo aracın kullanım klavuzunda da yer almaktadır.Ama tabloda km bazında değişim yapılması bana daha mantıklı geliyor. mesela buji değişimleri için 20000 km demiş. ben 2. bakımı yaptırdım fakat 13000 km olduğu için buji değişimi yaptırmadım.Servisimde zaten değişimin gereksiz olduğunu söyleyip değişim yapmadı. KM ye uymanızı tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben ankarada oturmama rağmen arabamı balıkesirden aldım. plakası da 10. serviste de oraya götürdüm ama memleket sevgisi bazen sorun yaratıyor. napalım sağlık olsun. bu da bana ders oldu:)

Bende balıkesirden aldım... Muhabbetimde var biraz, istersen ararım sorarım ben 6 ay bakımına gelsem neler değişiyor diye. Kitapçıkta yazanları değiştiriyorlarmı yoksa müşteri bazlımı çalışıyorlar öğrenirim..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...