Jump to content

Yeni Araç

Murat b

Hangi araç  

28 oy

1. 1. Hangi araç

• Mazda 3 otomatik. Fiyat 40.000 TL den başlıyor
      28
    • Kia Ceed otomatik Dizel Fiyat pazarlıkla 38.000 TL den başlıyor
      3
    • hyundai i30 otomatik Dizel Fiyat 43.000 TL den başlıyor
      1
    • Ford Fiesta 1.4 otomatik
      1
    • Seat Leon DSG Dizel 105 Hp 47.000 TL den başlıyor
      3

Tavsiye Edilen Mesajlar

2006 Mazda 3 Comfort'u satıp yada takasa verip sıfır yada 2. el araba almak istiyorum.Sizce hangisini almalıyım.Tabi başka araçta önerebilirsiniz.Mazda güzel ve alışık olduğum bir araba.Artılarını anlatmaya gerek yok.Eksileri düşük beygir,Düşük tork.

Kia test sürüşü yaptım.Daha önce artı ve eksilerini yazdım.Genel olarak sürüş ,motor ve şanzuman hakkında yorumlar iyi.

Hyundai i30 için hemen hemen Kia için yazdıklarım geçerli.Artısı 2.el daha çabuk satılır.

Ford fiesta hakkında bir bilgim yok.Eksi olarak segment düşük.

Seat son anda listeye girdi.Hiç bir fikrim yok :D  DSG Şanzuman için iyi ve kötü yorumlar var

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 130
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Yeni araç alacak olsan ve dizel olacaksa Kia Ceed derdim abi. Fakat 3 ' den sonra ceed biraz kalitesiz kaçar gibi. Mazda3 de dizel mi olacak?

Hayır.Yazdıklarımın hepsini otomatik yada yarı otomatik olarak düşünün.Mazda 3 dizelde  otomatik yok.Listedeki tek benzinli Mazda 3

Edit:Benzinli Mazda3 -Ford Fiesta

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

DSG şanzımanlı, Caravella ve 160 bg lik Golf kullandım. Hakikaten çok seri bir şanzımandı. Fakat Leon' a o kadar para verilir mi bilemiyorum.

Şahsen Kia ve Mazda3 arasında kaldım. Biri sürüş özellikleri, kalite bakımından çok iyi, diğeri dizel ve otomatik. Oy veremedim hala :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Murat çoban salatası gibi bir liste yapmışsın, Fiesta'nın ne işi var mesela bunların arasında? Fiesta varsa Mazda 2 niye yok?

Koreliler hakkında hiçbir fikrim yok benim..Leon güzel ama pahalı.

Meganlara baktın mı hiç? Görüntüsü hoşuma gidiyor..

Otomatik deyince Honda'ya da bakmak lazım, kafa karışıklığı bu işler.....:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Murat çoban salatası gibi bir liste yapmışsın, Fiesta'nın ne işi var mesela bunların arasında? Fiesta varsa Mazda 2 niye yok?

Koreliler hakkında hiçbir fikrim yok benim..Leon güzel ama pahalı.

Meganlara baktın mı hiç? Görüntüsü hoşuma gidiyor..

Otomatik deyince Honda'ya da bakmak lazım, kafa karışıklığı bu işler.....:)

Abi haklısın çoban salatası konusunda :D.İdare et artık.

Mazda 2 herhalde almam abi.Fiestayı yarın belki görmeye gidiyorum.Şansı diğerlerine göre zayıf olsada listeye yinede ekledim..Fransız otomatilkler biraz sorunlu.Ayrıca Dizel otomatik yok galiba.Benzinli 1.6 ve otomatik olarak Mazda harici almam galiba.Hondayı bir türlü sevemedim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Naçizane fikrim.. Mazda3 almayacaksan ve dizel istiyorsan toyotayada bir bak derim Avensiz pahalı olabilir ama Yeni Corolla Mazdayla aynı seviyede diyebilirim. Onun donanımıda gayet güzel ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Naçizane fikrim.. Mazda3 almayacaksan ve dizel istiyorsan toyotayada bir bak derim Avensiz pahalı olabilir ama Yeni Corolla Mazdayla aynı seviyede diyebilirim. Onun donanımıda gayet güzel ;)

Abi baktım bizzat Toyota'ya.1.4 Dizel 90 beygir otomatik (Multi Mode) gitmiyor.Düz kullanabiliyor olsam haklısın

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

opel astra :)

gonul mazda desede kia&hyundaide gucly bir secenek....

Yahu opel'de iyidir hoştur yazıktır günahtır :P

Meslektaşım Benim nacizane tavsiyemde Hyundai I30 . Sanırım 5 yıl garanti var bitince satarsın kafan ağrımaz 5 yıl .Bu tavsiyem Mazda 3 almıyacağım dersen geçerli.Ceed tip olarak daha güzel ama 5 yıl garantiyi vermiyor sanırım. I30 kullandım kalkış vs  çok iyi geldi bana donanım full olan hoşdu epey, ben o paraya tam not verdim acıkcası.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yahu opel'de iyidir hoştur yazıktır günahtır :P

Meslektaşım Benim nacizane tavsiyemde Hyundai I30 . Sanırım 5 yıl garanti var bitince satarsın kafan ağrımaz 5 yıl .Bu tavsiyem Mazda 3 almıyacağım dersen geçerli.Ceed tip olarak daha güzel ama 5 yıl garantiyi vermiyor sanırım. I30 kullandım kalkış vs  çok iyi geldi bana donanım full olan hoşdu epey, ben o paraya tam not verdim acıkcası.

Kia da 5 yıl 150.000 km garanti veriyor.Gerçi benim için çok ta önemli değil bu kriter.Ceed'le İ30 bir çok yönden aynı.Zaten kardeş firma.Malzeme kalitesi nasıl İ30'un.Ceed biraz vasat geldi bana

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

Kia da 5 yıl 150.000 km garanti veriyor.Gerçi benim için çok ta önemli değil bu kriter.Ceed'le İ30 bir çok yönden aynı.Zaten kardeş firma.Malzeme kalitesi nasıl İ30'un.Ceed biraz vasat geldi bana

I30 kardeşime baktık epey hatta dizel full olanı 32-33.000 TL'ye kadar indirmiştik sonra vazgeçti araba almadı. Malzeme kalitesi bir Mazda-Honda gibi değil ama makyajlandığı  zaman görünüm hoş.Acıkcası geçen arkadaşım 48.000 TL verip Audi a3 almış düşük paketten içini I30 kadar beğenmedim veya abartıldığı kadar yok . Ben şahsen dizel-oto araba alsam tek alacağım Hyundai olur .Özellikle var ise birtane makyajlı araç bulunan galeriye git.Ataşehir ve Okmeydanında vardı o zaman.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bence sıfır için 2012-2013 ü bekle derim.mazdanın sky motorlarını kullanacağı araçlar görücüye çıkacak....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

Sonlara doğru koku savaşına girmiş.Yok Kia dandik plastik kokuyor,

Hyundai daha kaliteli kokuyor :D

Evet okudum :) Senelik nekadar km yapıyorsun bilmiyorum ama dizel benzinli gibi değil,garanti olsa bile bir kötü mazotda pompa vs.. problem .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi onların hava yastığı açılmıyoki :P  ankette herkes mazda demiş ama ben mazda olmazsa başka seçenek olarak yine japonlardan biri derim.kia yada hyundai.ama kia mazdanın kopyası olduğu için kia diyorum:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi, dizel almaya değecek kadar kilometre yapıyor musun ki? yılda 40000'den az yapıyorsan bence çok da esprisi yok dizelin. Dizel almayacaksan da Mazda 3'ten vazgeçme derim. Ama illa dizel ve otomatikse o zaman Hyundai ve Kia düşünmek lazım. Her iki araç da hem iç mekan hem de dış tasarım olarak birbirlerinin birer kopyası gibi. Malzeme kalitesi olarak da muhtemelen çok farkları yoktur. i30'a bindim, Mazda gibi elbette değil ama iç mekanı ferah ve kalitesli sayılır. Ancak her iki araç da ufak dokunuşlar (ön yan ve arka spoilerler ve belki jant&lastik) istiyor.

2006 Haziran ayında aldım Mazda 3'ü.Şu an 89.000 km'de araba.Esas soru yılda kaç km yaptığın değil.Bence 100 Tl lik benzinle kaç gün gidebildiğin olmalı.uzun yol yapan biri aynı parayla daha uzun km yapar.Ben ise devamlı şehir içinde kullanan biriyim.Senede 3-4 kere uzun sayılacak yol yapıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Listedeki araçların hiçbirini kullanmadığım için bir yorum yapamayacağım ama bir komşumuzun Peugeot 307 sine bindim, dizel, otomatik 6 ileri vitesti. Nasıl gider, vitesi nasıl değişir bilmiyorum, ben yolcuydum ama belki bakmak istersin.

Ha gürültülü mü ? Gürültülü :D ama gürültüsüz dizel yok zaten :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

• Yeni Oluştur...