Jump to content

Mazda RX-8 tekrar calismama problemi

Guest sasha1907
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaslar iyi gunler 2006 model rx-8 sahibiyim aracim 200 ps olup f1 sanziman

aracimda tekrar calisma ile ilgili cozemedigim bir sorun var detayli anlatmam gerekirse gun icinde araci kullanirken diyelimki kisa sureli bir bekleme yapicam motoru kapattiktan sonra araba tekrar calismiyor mutlaka 15-20 dakika beklemem gerekiyor once bujilerden suphelendim ve degistirdim ama cozemedim servis muduru

araci kapatirken mutlaka 2 kere 1600 devire getirip oyle kapatmami soyledi ama maalesef buda cozum olmadi enteresan olan hava -20 oldugunda arbam tek mars ile cok rahat calisiyor ama kontagi kapattigim an motor sicakta olsa sogukta olsa 20 dakikadan asagi calismiyor  sabah calismama ile ilgili yazilar okudum ama benim oyle bir problemim yok aranizda benzer problemi olan veya konuyla ilgili olarak bilgi sahibi olan bir arkadas varsa ve yardimci olursa cok sevinirim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest umut onurcan

problem benım aracımınkı ıle aynı aracın kılometresı kac bu arada??bende bujılerı degıstırmstım ,bobınlerı degıstırdım ne yaptıksam olmadı en son daha once actıgım konudada gorebılecegınız gıbı radyator patladı ve motor artık benden bu kadar dedı motor yandı 52.500 km cıvarındaydı aracım ve  yenı motor getırttım ve 3000km dır yenı motorumu kullanıorum soylemek ıstemıorum bunu :( ozur dılerım ama motorun bıtmıs olma ıhtımalı var aracın ılk sahıbımısınız??degılse eskı sahıbını tanıyormusunuz?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sasha1907

Valla acikcasi benzin burda cok uygun oldugu icin hic takip etmedim ne kadar yakiyor

ama herhangi bir yazilim yok. arac 78 000 km de siz yeni motoru ne kadara aldiniz

turkiye de ne durumda bilmiyorum ama burda rotor degisimi ve motor yenilemesi yapabiliyorlar

sizin motor yanmadan once ki tek belirgin problem bumuydu aracin performansinda veya hizlanmasinda

bir problem olmad mi? birde ilk motor yandiginda arac stop edip bir daha calismadi mi yoksa sanki tek bujisi yokmus gibi dengesiz mi calisiyordu?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...