Jump to content

Ankara'da LPG Montajı İçin Usta Önerileriniz

goktufan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba Arkadaşlar,

Aracıma LPG taktıracağım. BRC markasında karar kıldım. MY10 modeli gelmiş 2 ay önce, daha önce MY07 varmış.

BRC MY10 modelini taktıracağım.

Ankara'da BRC yapan bir çok yer var, benim duyduğum bilinen şu 2 yer var.

1.Mavidenizler

2.Mocan

Aradım sordum telefonla taksitli 1500 TL, peşin 1350-1400 TL gibi bir fiyat var.

Bu yerler hakkında herhangi bir bilgim yok, sadece daha önce mazda 3 lere LPG uygulanan bilindik yerler olduğunu biliyorum.

Araca LPG yaptırırken dikkat etmem gereken bir şey var mı arkadaşlar, manifold ile ilgili bir şeyler okudum ama tam anlamadım.

Bu arada simit depo değil de silindir düşünüyorum, ne biliyim stepnenin yeri güzel duruyor, bagajı da full kullanmıyorum zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda servisi Basayar LPG donusumu yapiyor ama BRC degil , onun disinda Dag-Cey vardi ama onlar da BRC takiyor mu emin degilim

Meb başayarda BRC yok, autogas italy var, olsa düşünürdüm serviste yaptırmayı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mocanda taktırdım ben de. işcilikleri ve her seyleri çok iyi. 25000km oldu daha 1 kere filtre değiştirmek dışında gitmedim. Tavsiye ederim hatta bizat beraber gidip konuşabiliriz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ömer yardımın için teşekkür ederim, kararımı Mocan'da BRC taktırmak üzere verdim. Bugün gidip konuşacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ömer yardımın için teşekkür ederim, kararımı Mocan'da BRC taktırmak üzere verdim. Bugün gidip konuşacağım.

Siteden birinin taktırmış ve memnun olmuş olması güzel , hadi hayırlısı olsun ;) Aklında soru işareti olmadan taktırabileceksin ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bugün akşam işten çıkınca Mocan'a gittim, normalde konuşup haftasonu getirecektim, ertesi gün uygun olduklarını öğrenince arabayı bıraktım. Yarın BRC LPG takıp bana getirecekler. Bu arada simit depo takmak daha mantıklı geldi ne biliyim ondan olsun dedim ben de.

Adamların ilk baştaki konuşmaları ve ilgi alakaları 10 numaraydı. Donanımhaberde de başlıkları var, bi okuyun hak vereceksiniz.

Umarım sorun olmaz da güzelce binerim mazdama :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bugün aracıma Mocan'da BRC MY-10 takıldı. Dün akşam iş çıkışı konuşmaya gittim, zaten kararımı Mocan'da BRC taktırmak üzere vermiştim. Ertesi gün uygun olduklarını görünce ben de aracı bıraktım. Bugün işyerime aracı getirdiler. İşi güzel yapmanın yanında müşteriye açıklamaları ve uslupları çok iyi.

Ayrıca sızdırmazlık raporu ve Ek-1 belgesini de hallediyorlar, işi yüzünden benim gibi pek zamanı olmayanlar için gayet güzel bir olay.

Aracıma Ankara'da nerde LPG takayım derken forumlarda araştırdım, Mocan'dan memmun olanların sayesi gayet fazla olması beni etkiledi. Ben de tavsiye ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 yıl sonra ...

Merhaba Arkadaşlar,

Bayram öncesi eşimde kullanabilsin diye 9 ay önce aldığım sıfır dizel manuel aracımı büyük bir üzüntüyle satılığa çıkardım ve yerine 2011 model Mazda 3 1.6 Impressive (AT) alıp aranıza katıldım. Birçok konuda sizlerin fikirlerini ve görüşlerini merak ediyorum. Bugün forumu baya inceledim eski konulara girdim orada yorumları okudum fakat kafamda hala deli sorular var. Öncelikle dizel bir araçtan sonra malum benzinli aracın yakıt tüketimi baya bi gözümü korkuttu. Araç 80bin km de ve önceki sahibi (kuzenimin eşi) aldığı günden beri aracı benzinde kullanmış, ben LPG taktırmak istiyorum fakat bu subap olayından dolayı biraz tedirgin oldum. Ankara'da bu konuda uzman daha önce mazda montajı yapmış ve hala güncel şekilde faal olan tavsiye edeceğiniz bir yer var mı? Gidip orayla konuşursam aklımdaki soru işaretlerini silip LPG taktırabilirim  (Araç bende 2-3 yıl kalacak ve tahmini 35bin km kadar kullanacağım) 

Ayrıca bir küçük soru daha araca lastikte alacağım belki konu başlığı ile alakasız ama Ankaraya yeni taşınmış birisi olarak kış lastiği-yaz lastiği tavsiyeleriniz benim için çok önemli. Veya tek lastik yapıp Michelin Crossclimate mi alsam (Ankara için sizce uygun mu? Daha önce kullanan var mı?)

Şimdiden herkese teşekkür eder iyi forumlar dilerim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu konuyla ilgili forumda çok fazla başlık var diye biliyorum. muhtemelen konunuz onlardan birine taşınır. yine de  ankara'da benim tavsiyem brc yetkilileri olarak mavidenizler ya da mocan. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kesinlikle Quattro garage Bekir beyi öneririm. Atiker obd li taktırın yolda ayarını bir güzel yapar sonra ayar derdiniz olmadan uzun süre binersiniz.

Kış lastiği olarak da nokian wr d4 düşünebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracim dizel mazda 3 lpg konusunda fikrim yok uzgunum ama lastik konusunda continental e contact 5ben kullaniyorum cek memnunum

Ayrica lpg supap degisseniz bile yakit bence amorti eder diye dusunuyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

lpg markası kadar montajında ne kadar önemli olduğunu duymuşsunuzdur. işçiliğini bildiğim güvendiğim "Aydeğer Otogaz" tavsiyemdir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cok saolun arkadaslar, pazartesi isten izin alip dediginiz yerlere gidip gorusecegim. Lastik konusunda da sanirim tek lastik alip (4 mevsim) takmak yerine yaz kis ayri almak mantikli olucak Ankarada. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...