Jump to content

Motoru Çalıştıramıyorum

YirmiAltiKasim
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar.

15 dakikadır deniyorum ama motoru çalıştıramadım. Marş basmıyor, benzin göstergesi bitişe yakın bir yerde ama benzin gösterge ışığı yanmıyor. Benzinden kaynaklanmış olabilir mi? İlk denememde çalıştı ama sonra stop etti ve daha da çalıştıramadım.

Cevap verirseniz sevinirim, iyi günler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim okko. Araç ön tarafı aşağıda olacak şekilde biraz eğimli olarak duruyor ama ön tarafında mesafe yok gitmek için. Bu eğimden dolayı az miktarda benzin var ise eğer benzin gösterge ışığını aktif hale getirmeyecek kadar da olsa, eğimden kaynaklı olarak motora benzin gitmemesi durumu olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O da değilmiş, gidip yaklaşık 5 litre benzin aldım. Benzini doldurdum ama yine çalışmadı. Bujilere elektrik gidip gitmediğini kontrol ettim, burada da sıkıntı yok. Tamirci ile görüştüm, ya elektirik gelmiyordur ya da havadan dolayı benzin gelmiyordur dedi ama 10 saniye kadar marş yaptım, dinledi fakat benzinle ilgili de değil gibi dedi. Akşam 6 gibi gelecek. İnşallah büyük bir problem yoktur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O da değilmiş, gidip yaklaşık 5 litre benzin aldım. Benzini doldurdum ama yine çalışmadı. Bujilere elektrik gidip gitmediğini kontrol ettim, burada da sıkıntı yok. Tamirci ile görüştüm, ya da elektirik gelmiyordur ya da havadan dolayı benzin gelmiyordur dedi ama 10 saniye kadar marş yaptım, dinledi fakat benzinle ilgili de değil gibi dedi. Akşam 6 gibi gelecek. İnşallah büyük bir problem yoktur.

geçmiş olsun öncelikle, bujilerden güç geldiğini nerden yada nasıl kontrol ettiniz ? Size şöyle söyliyeyim biri marşa basarken buji kablosundan birini bujiden çıkartıp aracın şasesine tutun akım varsa zaten gözle görülür kıvılcım çıkar (bu araca zarar vermez) birde aracınızda lpg yok sanırım olsa zaten belirtirdiniz, bana ateşleme kaynaklı geliyor ama usta geldiğinde sorun çözülürse mutlaka haberdar olmak isterim tekrar geçmiş olsun
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim, ben marşa masarken eniştem de kontrol kalemi ile bujiye giren yere kalemi tuttu. Kalem sayesinde akım olup olmadığını kontrol edecektik ama eniştemi elektrik çarpınca kontrol kaleminin ışığından önce akım geldiğini anlamış olduk. :) Ustayı bekliyorum ama bu akşam gelmeyecek sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

91 model araç.. Yüksek ihtimalle benzin otomatiğinin keçesi özelliğini kaybetmiş olabilir,benzin otomatiğinin değişmesi gerekebilir.. Bu araçların yakıt sistemleri zaten karmaşık değildir,belli başlı birkaç aksamdan oluşur.

Diğer yönde,görünüşe göre ateşleme sistemi kaynaklı arıza da mevcut olabilir.. Distribütörü kontrol ettirin derim..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Distribütörü kontrol ettirin derim..

distribütör kapagının ortasındaki bobinin kablosu çıkmış kendi kendine ve çalıştırmak için 15dk uğğraştım akşam vakti göremiyordum sonra telefonun feneriyle bakınca farketmiştim

sizdede boşta sallanan bir kablo hortum vb birşey olabilir mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkürler arkadaşlar. Motor konusunda yeniyim, pek anlamıyorum. Baktım, boşta sallanan boru yok. Zaten karanlık olduğu için pek anlamadım da. Usta yarın gelecekmiş, artık yarına kaldı bu iş. Büyük bir sorun yoktur inşallah.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hocam benim de aklıma benzin pompası geldi ama araçta LPG varsa beyinden ya da kesicilerden de kaynaklanan bi problem olabilir ustanız problemi çözdüyse buraya yazarsanız benzer bir durumda biz de istifade edebiliriz

iyi forumlar..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar, benzin göstergesi ışığı bozukmuş. Bu sebepten dolayı benzin dengesini ayarlayamadım. 5 litre benzin alıp gelmiştim o gün ama yine de çalışmamıştı. Sonra anladım ki yetmemiş. Benzin çıkışı da arka tarafta olduğu için ön tarafa eğimli  park halinde olduğundan motora benzin gitmiyormuş. 10 litre daha benzin ekledim ve çalıştı ama anladım ki bu arabayı benzinsiz bırakmaya gelmiyor. Bujileri değiştirdim o gün, bir de bujilerin yatakları çok kirliymiş, temizlenmesi gerekiyormuş. Onları da temizlettim. Allah'a şükür o günden sonra sıkıntı olmadı arabamda. Benzin çok yiyor ama, en kısa sürede LPG taktırmam gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

450TL civarında lpg kitleri, bencede en kısa zamanda lepege şart :) geçmiş olsun arıza olmaması sevindirici :) araç rampada durduğundan hortumdaki benzini yavaşça aşşağıya salmıştır, depoda yeterli miktarda olmayınca hava alıyor benzin pompalayamıyordur

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bizim Mazda 3 lerde bayırda bırakınca aynı sorun oluyor.Bende herzaman arabanın arkası yukarıda kalacakmış gibi park ediyorum.Benimde bir kaç kere bidonla benzin koymuşluğum var.Artık akıllandım :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben 626 mı ilk aldığım hafta, yokuşta yukarı istikamette bıraktım. Sonuç olarak çalışmadı tabi. Bu arada benzin ışığı ilk marşımda yanıyordu. 2. de tamamen söndü. Ben tamamen sönmesini hiç benzinim kalmadı olarak yorumladım. 6 litre benzin koyunca, araba kendine geldi. Bende yokuş yukarı araba bırakıp akıllananlar listesine girdim :D Şimdi devamlı yarım depo benzinim var :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...