Jump to content

Yeni Astra vs Mazda3

Guest nrcnft
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

bi tanıdığım siyah opel astra aldı 2008 model. 26.000 kmde de araba. elegance model. içine baktım arabanın içi hoşuma gitmedi ama güzel araba lafım yok. dışıda çık ince duruyor fazla kalıp yok arabada. bide mazda 3 e bakıyorum çok kalıplı duruyor. içide güzel görünüyor. iç göğüs olarak yeni hondalar çok hoşuma gidiyor ama parası çok fazla. mazda 3 ve astra hakkında siz ne düşünürsünüz. ben kesinlikle mazda 3 derim kalıp ve iç aksam olarak. ve trıptonık bakımından.  fikir verebilcek oaln varmı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben alan arkadaşın arabasını beğeniyorum güzel araba ama ön konsol için aldım sırf diyor. bende internetten bi honda civiğin ön konsola baktım bide opele baktım dağlar kadar fark var honda ön konsol bambaşka uzay mekiği gibi. opelinki oyuncak gibi geldi ne biliyim. 31 milyara ona verceme 2 daha veriri honda alırdım hemde kalıplı araba. tabi tercih meselesi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bir japon 2 alman otomobilden şaşmamak gerek diğerlerini kendi arasında değerlendirmeli tabi burda opel'i alman araç kategorisinde mi değerlendirmek gerek onun cevabını size bırakıyorum zira bu konuda çok kez tartışma ayaklanam çıktı tekrar malzeme vermeyelim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

alman araçlarının kronik problemleri genelde bi zaman sonra torpidosu çatlar,teyp vs.gibi konsoldaki tuşlar ya silinir yada yada işlevini yitirir,koltukları japon araçlara göre uzun yolda insanı yorar bel ağrısı yapar,deri kaplı direksiyon vs.çabuk soyulur.aklıma bunlar geldi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi arabana lafım yokta bana öyle geldi işte tamam görünüş güzel ama sağlam gii durmuyo takır tukur duruyor bişey gibi geliyor gözüme. ama mazda, mıtsubshı veee tabiki honda görünce araba bi başka duruyor. taş gibi duruyor resmen ya. bu arada mazda kullnamyıpta burda takılan baya kişi var :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi arabana lafım yokta bana öyle geldi işte tamam görünüş güzel ama sağlam gii durmuyo takır tukur duruyor bişey gibi geliyor gözüme. ama mazda, mıtsubshı veee tabiki honda görünce araba bi başka duruyor. taş gibi duruyor resmen ya. bu arada mazda kullnamyıpta burda takılan baya kişi var :)

Benim MAZDA Aracım var, birtane de Opel. Daha önce bu opel konusu çok döndü burda.Kısaca Opel, Mazda'nın yanında tartışılacak bir araç değil. Görüntüsüne lafım yok zevk meselesidir ama sahibi olunca içinin boş olduğunu anlıyorsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

iç tasarım olarak bende honda derim,ama dış tasarımda mazda en iyisi..opel konusunda arkadaşlar gerekeni söylemişler....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yok abi yeni honda civiclerin içi dışı bi harika. tabi parasıda öyle:) opelin içini inceledim plastik oyuncak gibi. mazda daha sert ve sağlam gibi. yeni opelin içi 2006 corsayla aynı hemen hemenn. 2004 toyotası olan biri sürdü bu opeli adam hayret etti bu nasıl araba hiç rahat değil yerinden kalkmıyor dedi. ben kıskandığını düşündüm ama belkide haklıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kesinlikle Mazda derim. Mazda her özellik var Opelde bazı özellikler iyi bazıları sıfır. Her özellikten veremiyor. Mesela yeni astra bagaj sıfır, arka koltuğa bağdaç kurmuş iki kişi ancak sığar vs..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Opel servisine ortak olan arkadaşım bugün yanıma geldi. Hatta hâlâ burada. Son ve güncel bilgileri aldım kendisinden ve geçen 4-5 seneye , değişen modellere rağmen hiçbirşeyin değişmediğini, birçok arabanın garanti süresi dolmadan servisi defalarca ziyaret ettiğini söyledi.

Opel Astra Sedan ile Mazda6 yı karşılaştırdıklarını söyleyince de kahkahayı bastı :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

Geçen gün bir 2013 model Opel Astra sedan dizel 1.3 95 hp manuel  kiraladım , yaklaşık 500 km yol yaptım araçla, aracın en çok hoşuma giden tarafı yol tutuşu ve merkez hopörlörlü ses sistemi oldu...

Çoğu sedan aracın aksine direksiyonu nereye çevirirseniz araç anında oraya dönüyor, ilk etapda aracın ağırlık merkezinin yere çok yakın ve ortada olduğunu düşündüm, sonra heralde aks mesafesi de kısa nispeten dedim.. Merak ettim sitelerini açtım baktım

http://www.opel.com.tr/opel-serisi/satis-alani/arabalar/astra-4-door/ozellikler/surus-dinamikleri.html

Meğer Watt's bağlantılı arka süspansiyonları var mış... Bu sistem çok sportif bir his veriyor, aracın ön görüşü de iyi ancak sonuçda fazla sürat yapamadım çünkü yüksek araç kullanmaya alışık olduğumdan  yere yakın olan bu araçla 120 ile giderken  160 la gidiyorum zannedip basamadım daha fazla , baktım hep hızlı gittiğimi düşündüğümde 100-120 ile gidiyorum :)

Sonuç olarak radar dostu sportif sessiz ve oldukça konforlu bir araç :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Opel yakın zamanda Türkiye'ye. 1.6 dizel motor seçeneği ile gelecekmiş. Öncelikli olarak Zafira modelinde kullanılacakmış bu motor seçeneği. Umarım Astra ve İnsignia modellerinde de bu motor seçeneği sunulur. 1.6 Dizel bir Astra daha cazip hale gelir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ülkemizde sağolsunlar dizelin cazibesini bırakmadılar... Bu yüzden sıfır dizel araç almak çok mantıklı değil bence.

Aradaki farkı amorti yapabilmek için 100 bin kilometrelere yakın kullanım demek... Normal olarak son kullanıcı için bu kilometre çok fazla, özellikle benim için...

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...