Jump to content

Mazda RX-8 1.6

Guest sherwood86
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar

Konuyu doğru yerde mi açtım bilmiyorum :krrsz: ama yanlışsam bağışlayın...

Bu haber hakkında düşünceleriniz nedir? Eğer gerçekten 1.6 motor geliştirirlerse bence çok mantıklı olur mesela 8 cc yüzünden 1600 cc vergisi ödeniyor. Tork ve beygir oranı artar ayrıca motoru büyük olunca yakıtta azda olsa cimri olur bence...

http://www.donanimhaber.com/otomobil-teknolojileri/haberleri/mazda-rotary-motor-kullanmakta-israrci-oldugunu-acikladi.htm

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Rotari motor için x2 diyorlardı yani 1.3 rotor için 2.6 motor denklemesi vardı takriben 3.2 motora denk düşecektir ama ben böyle bir rotorun sağlıklı olabilceği konusunda şüpheliyim, şu anda rx-8 deki normal rotor bile çok güçlü durumda bununla birlikte kullanılan fren sistemi da ona orantılı daha fazla güç için daha büyük difransiyel, şanzıman, ve en önemlisi daha güçlü frenlere ihtiyacı olucaktır aynı platformda gelişmesi biraz sakıncalı olabilir, daha önce bu haber gündemdeydi 2 olmasa bile 1 yıl önce olması gerek, o zaman da emisyon değerleri yeterli değil diyorlardı ellerinde teknoloji var yaparlar yürütürler ona birşey demiyorum, ancak yolda durması zorlaşıcak ve emisyon değerlerini yakalamak için birim yakıt ateşleme oranı düşürülücek sonuç olarak rotor büyücek ancak daha düşük bir orantıyla ürettiği beygir gücü yükselicektir

Şahsi görüşürüm..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sen niye hep 1.3 katlarına takıldınki İbrahim? 1.6 olamaz mı blok?

:D albeaya gönderme yapmayalım o babamınki silicem zaten resmimin altından :D

Tabiki olabilir ama ben güncel rx-8 den bahsediyorum 1.3-1.4 herkez birşey diyor bende 1.3 diye adlandırıverdim, biliyoruzki rx-8 güncel rotorunda emisyon değerlerini dengede tutabilmek için çok uğraştı bu yüzden rx-8 için yapılan aem ems beğin montajı yada basit bir turbo kiti ile motordan alınan verim kat kat artabiliyor aynı durum fd rx-7 içinde geçerli tabiki, şimdi 1.6 yı çıkartması için emisyon değerleri yine ayarlanıcak tamam sınıfına göre 1.6 gözüküp 300 beygirlik birşey çıkarıcak ama güncel rx-8 bu şekildeyken ve stock haliyle agrasif kullanımda yolda tutamazken, 1.6 nın yolda gidişini hayal etmek zor değil ancak güvenlik açısından yol tutuşu fren mesafesi dengelenmesi ne şekilde olucak açıkcası 1.6 rotor benim görüşüm olarak cadde arabası olamıcağı kanatinde yani çok çok güçlü olacağı için..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Belkide 4x4 yaparlar, bilemezsin.

Daha güçlü premium spor araçlar var, onlara yapılanlarda yapılabilir.

Hah işte o olabilir, yani itirazım yok yaparlarsa bende onların kalitesine olan memnuniyetmi dile getirdiğim aa mazda'nın şöyle bir modelide vardı dimi şeklinde diyaloglar olur, hani şu an bahsetmek istediğim aslında bu 1.6 vankel olayının daha öncede gündeme gelmiş olması, hatta biraz bakınayım bulabilir miyim bilmiyorum sitede.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sherwood86

Ya motoru geçtimde şu arabanın kafesini biraz daha büyük yapsalar çok güzel olur cüce japonlar kendilerini düşünmüşler heralde 1.80 boyundayım zor sığdım içine yaw arkama kimse oturamaz...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ya motoru geçtimde şu arabanın kafesini biraz daha büyük yapsalar çok güzel olur cüce japonlar kendilerini düşünmüşler heralde 1.80 boyundayım zor sığdım içine yaw arkama kimse oturamaz...

evet o konudada haklısınız aerodinamik zımbırtı ayarları işte :D avrupaya ve TÜRKİYE'ye daha yapılı insanlar için özel koltuk ve iç donanımlısı verilmeli >:D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...