Jump to content

İlk Motor Kullanımı

Xman
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar sıfır mazda 3 için ilk motor kullanım önerileriniz nedir? Aracın motor performansından maximum verimi alabilmek için, hangi süreçlerde aracı nasıl kullanmalıyım ( örneğin : ilk 1000 km sürekli yüksek devir vs...)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlk alındığında motor yüksek devirlerde zorlanıp bağırtılmazsa ileride maximum performansına ulaşamaz gibi söylemler var, bunlar şehir efsanesi sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

yeni aracın ortalama 5000 parçanın birleşmesinden oluştuğunu düşünürsek motor için olmasa da ilk 1000 km yi sakin kullanmakta fayda var diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eşimde hafta sonu otobana çıkıp gazlamayı düşünüyordu :) bir süre ertelesin en iyisi.....

Eşin, otoban ve gazlamak ha ? :D Ankara'daki bayan sürücüler bizim bildiğimizden farklı demek ki :D Bir üyemiz daha var bu şekilde de ondan böyle diyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Siz asıl bebek olmadan önce görecektiniz, ben şahsen oturmazdım yanına  ;D ama artık çok daha sakin sürüyor,tabi yinede arabayı otobanda bir görmek istiyor, manuel vites almamızında tek sebebi eşimdir asla otomatik vites kullanamaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest metin_4154

Eşin, otoban ve gazlamak ha ? :D Ankara'daki bayan sürücüler bizim bildiğimizden farklı demek ki :D Bir üyemiz daha var bu şekilde de ondan böyle diyorum :)

Burak arkadaşın kulakları çınlıyomudur acaba  :2funny: :2funny:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yalnız şehir efsanesi deniyor ama, "Varsa bir sakatlığı, garanti süresinde çıksın." Düşüncesi pek mantıksız gelmiyor bana.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Vay be bir bayanın özellikle manuel araç isteyeceği hiç aklıma gelmezdi otobana çıkıp gazlamak falan gerçekten kutluyorum  :clap:

Aracınızı ilk 5000 km nasıl kullanmanız gerektiği kitapçıkta yazılı bu arada...

Mevsim olarak kötü zamanda almışız arabayı, Ankara yağmur çamur hep. Hafta sonu hava açsa diye dua ediyoruz  :dua:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...