Jump to content

Plakalarımızla Oynamayalım !

Efebey
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Haber çok ilginç geldi ve paylaşmak istedim.

Ben dahil , bu tip şeylere meraklı pek çok arkadaşımızın bilgilenmesi açısından önemli..

Serdar Özkan'a hapis cezası

Galatasaraylı milli futbolcu, otomobilinin plakasına eklettiği iki nokta yüzünden 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Galatasaraylı futbolcu Serdar Özkan, otomobilinin plakasının harf grubundaki 'SOZ' kelimesini "O" harfinin üzerine koydurduğu iki nokta ile ismini sembolize eden "SÖZ"e dönüştürmüştü.

Bunun üzerine milli futbolcu hakkında "resmi belgede sahtecilik" suçlamasıyla dava açıldı.

Davayı karara bağlayan mahkeme, genç futbolcuyu suçlu buldu ve 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırdı. Hükmün açıklamasını geri bırakan mahkeme, Özkan'ın 5 yıl denetimli serbestlik uygulamasına tabi tutulmasına karar verdi.

İstanbul 5. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya katılmayan Özkan, daha önceki savunmasında, "Kendime ait arabanın okunan plakasını araba işlemlerimle uğraşan Ömer isimli birine yaptırmıştım. Plakanın üzerinde Ö harfi yazılmayacağını bilmiyordum. Plakanın mühürsüz olduğunu da bilmiyordum. Plakadaki düzenleme benim bilgimin dışında yapılmıştır. Resmi belgede sahtecilik işlediğim iddiasını kabul etmiyorum" demişti.

KAYNAK : http://www.ntvmsnbc.com/id/25162969/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet bende bende bu haberi gördüm.Ünlü bir futbolcunu başına gelmesi ilginç geldi.

Plaka oyuncak değildir.Arabamızın ismidir.Oradaya konmasının bir amacı vardır.Bilgilerin doğru olması önemlidir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yalovada tanınan bir abimiz de aynısını yaşamıştı. Plakası "SEN" Soyadına uydurmak için "S"nin altına noktayı koyunca cezayı yemiş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Forumda tartışıldımı bilmiyorum ama APP plaka diye bişi var..

İlçemizdede pek çok otomobilde var bu plakadan.

Gerçekten çok şık duruyor.

Açıkçası yeni otomobilim gelince bende düşünüyordum yaptırmayı.

Sizce ne yapmalıyım ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mühür olmadan hepsi yasak. Ama APPye mühür yapıyorlar diye biliyorum.

Birde alman karakterli yazı yazıyorlar.

onu zaten devlet yapıyor abi.app modifiye olarak yaygın olunca devlet baktıki tutuluyo bari mühürlü yapıp para kazanıyım hesabı trafik şubelerde 150 tl karşılığı çift mühürlü app veriyo.arkadaş geçen hafta yeni aldığı aracına aldı bizzat gördüm

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende app plaka aldım 100 tl fazla vermiştim. yasal olduktan sonra problem olacağını sanmıyorum sonuçta onlar veriyorlar ama burası Türkiye belli de olmaz bu işler :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest city_planner

"Plakanın üzerinde Ö harfi yazılmayacağını bilmiyordum."

Adamın savunmaya baakr mısınız.yani bu yaşına kadar hiç bir plakada ö harfi görmüşmü.

bu denyo trafikte çarpıp kaçsa bende plakasını alsam bunu bulabileceklermi.

beter olsun keşke daha fazla cezası olsa bunların.

bu app plakalarda çok gıcık.özellikle hepsi bitişik yazılanlar.gözün onu seçmesi ve aklında tutmak diğerlerine göre çok daha zor.üstelik üstünde emniyetin mührüde yok.

e tabi bizim memlekette polislerin bunu görüpte ceza yazması için bi 50 sene geçmesi lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir keresinde FCK plakası üzerinde bir oynama görmüştüm, esas onu yakalasalar daha iyi olacaktı :)

BNE plakalı range rovere ne yaptıklarını söylemeyeyim o zaman :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...