Jump to content

Mazda Lantis almak istiyorum.

ankara06

Tavsiye Edilen Mesajlar

merabalar arkadaşlar.ismim kaan. vectra kullanıyordum ve 5 ay önce aracımı sattım. 5 aydır araç arıyorum ve şuanda da bende MAZDA LANTİS takıntısı oldu. bu araç hakkında yeterli ve gerkli bilgiye bu club de sahip olacağımı düşündüm yeterli ve gerkli bilgi veririseniz memnun olurum.şimdiden ilgi ve alakanıza teşekkür ediyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkürler hb dum. :) aracın yedek parça sıkıntısı varmıdır. yoksa mesela bir vectraya göre parça fiyatı pahalımıdır.malum camlar çerçevesizdir, yağmurlu havalarda veya yıkamalarda su alma gibi durumları varmıdır.yada çıtasız olduğu için cam otomatiklerinde bozulma oluyormu.teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ama forum içinde arama yapmalısın, yedek parça parça kalitesi işçilik vb teknik konularla ilgili bir çok konu mevcut kişilerin deneyim ve yorumlarıyla birlikte,

cam konusu gündeme gelmediğinden cevaplayayım: henuz çerçevesiz oluşundan kaynaklı bir sorun site içindeki kullanıcılarda olmadı (okuduğum kadarı ile) almayı düşündüğün aracın yaşı malum diğer sahipleri nasıl kullandılarsa cam otomatikleri de sana öyle gelir, cam otomatiğinde yavaşlık olursa zincir kısmını temizler kontak sprey basarsın eskisinden iyi olur,

Edit : Gereksiz kısım silindi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Direksiz camlı olmasından dolayı yolda biraz daha zangır zungur ses yapabilir. Fitilleri sağlamsa sorun olmaz, değilse su alma da dahil uğraşırsın.

Yedek parçalarının orjinalleri yerli arabalarla kıyasladığında pahalı gelir. Muadili avrupa arabalarla pek fark yoktur. Mekanik aksamının hemen hemen tamamının yan sanayisi mevcut. Kaporta aksamını ya orjinal alacaksın ya da çıkma.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

merabalar ismim kann mazda lantis almayı düşünüyorum sizin yorumunuz gördüm sanırım bu araç hakkında bilgiye sahipsiniz.bu araç hakkında genel olarak motor parça vs gibi bilgiler verimisiniz.fiyat olarak uygun rakam hangisidir .sitede biraz aradım ama yeterli bilgiye ulaşamadım.şimdiden teşekkürler

Lantisim hiç olmadı fakat sahibi olduğum Familia 1.8 ile Lantis 1.8 ler aynı motor, aynı şanzıman ve mekanik parçalarını kullanır. Motor kodu BP olarak geçer ve 1840cc hacim 115hp güç 164Nm torkludur.

Alacağınız arabayı almadan önce kılı kırk yarmak diye tabir edilir ya aynı o şekilde iyice kontrol ettirin. Paraya kıyın ve yetkili serviste yaptırın ekspertizini. Size en fazla 100-150 liraya patlar. Çünkü piyasada iyi durumda, sorunsuz Lantis bulmak oldukça güç. Neticede en yenisi 1998 model bir araba alacaksınız.

Parça bulma sıkıntısı olmaz fakat Allah göstermesin bir kaza v.s. gibi bir durumda sigorta şirketleri ufak tefek hasarlar dışında bu arabaları direkt perte çıkartıyorlar. Fiyat konusunda yorum yapamam çünkü bu alıcı ile satıcı arasındaki bir durumdur. Şahsen ben lantis alacak olsam ve temiz bir lantis bulursam 11-12 lirayı gözden çıkartırım. Başka birisi çıkıp o araba o para etmez diyebilir, 8-10 liradan fazla verilmez diyebilir ancak dediğim gibi kişisel zevktir ve eğer sorunsuz bir arabaysa patlağına 8-10 vermek yerine problemsizine 12 lira vermeyi tercih ederim. Zira problemli bir arabayı aldığınızda cebinizden çıkacak parayla zaten 12 lirayı geçersiniz. Arada çektiğiniz sıkıntı stres de yanınıza kalır.

Edit : Yeterli zaman geçtiğinden konu kilitlenmiştir.

kilit.gif

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...