Jump to content

Mazda3'ü satıp yerine Peugeut 308 almak

twistr

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaşlar biraz araçtan sıkılmadan birazda benzinin fiyatından yorulduğumdan 47000 kmde ki dynamıc paket trıptronıc artı brc  lpg li aracımı büyük ölçüde anlaştığım 26500 tl ye  verip yerine dizel otomatik 308  premıum  paket  almayı  düşünüyorum  aracın  üzerine 7500 tl  ödüyeceğim tek korkum  aracın  parça  olarak  sağlamlığı    nasıldır  bilemiyorum      öneri  ve yorumlarınızı  bekliyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Parçaların bir çoğu aksine Mazda'dan pahalı,sağlamlığı konusunda japonlara nazaran daha dayanksız bir  marka. Ama 308 hiç kullanmadım,donanımını bilemiyorum.Ama dizel otomatik olarak Lpgli bir Mazda 3'den daha ne kadar az yakacak onu bilemiyorum.Hayırlısı olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

araç LPG li ise benzin masrafından nasıl sıkıldın onu merak ettim:) kaldıki benzinle dizel yakıt arasındaki fiyat farkıda kapandı pek birşey kalmadı,2 gün önce okuduğum yazıda şöyle bir cümle geçiyordu;son zamanlardaki dizel araç satışlarının artmasından dolayı maliye dizel yakıta zam yaparak vergi kaybını önlemeye çalışıyor diye cidden arada da pek fark kalmadı, birde sen şimdi dizel motor için fark ödeyeceksin yakıt doldururken az para ödeyeceğini sanıp aslında kafadan 3 sene amorti edemeyeceğin bir rakamı peşinen ödemiş olacaksın, yok bunlar benim için teferruat  benim gönlüm kaydı diğer araca diyorsan hiç bekleme direk al zira araç işi gönül işi zevk işi  şimdiden hayırlı olsun :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fransız araçları citroen pejo parça kalitesi olarak çok da dayanıklı değil heleki Türkiye koşullarında, dizelinde ilk bakımları değil 2-3 yıl sonraki bakım masrafları belli Bülent Abi'nin dediği gibi, hayırlısı olsun diyelim, aracınız kaç model 2009 mu ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazdayla karşılaştırmaya değmez. Ama keyif işidir tabi. Donanım durumunu da bilmek lazım. 308ler genelde başarılı olarak nitelendiriliyor. En önemli seçenek dizel otomatik olması. Seçimin ne olursa olsun hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar aracım 2005 model ama  herşeyiyle orjınal bi araçtır  ben mazdadan  yakıtı nedeniyle soğudum lpg yapıp bu sorunu çözeyim dedim fakat  ahım şahım bi artısı  yok  abartıldığı kadar lpg de verilen km  başına  yok 18 krş yaktım yok 20 krş yaktım bunlara kesinlikle  inanmıyorum yaşadığım deneyimlerden sonra hemde lpg kitim brc.  istasyonda benzinli araca  benzini koyarsın gidersin ama  araç lpg li ise  hem benzin hem lpg almak  koyuyo .sadece yazın sıcak olan 3 ay için farklı  fakat  benim gibi  karadeniz bolgesinde iseniz  kış  çabuk  gelio ve  lpg  nin artısı bitiyo  benzini  2.  doldurmaya almıyosan 3.  sefer mutlaka almak  zorundasın  tabiki  öyle  benzin deposunu  fullemiyorum  her seferinde 30 lpg 30 benzin pompacılar  bile  alıştı  bu  rakamlara bu  miktarda aldığında kesinlikle  2. alışda almıyosun fakat mutlaka  üçüncüye alıyorum yani dizel  otomatik  çok  bekledim  mazdada ama 2050  ye  gelecek heralde 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Babamda 206 sedan var 2007 model. Bu aracı kullandıktan sonra ben bir daha bu marka almam dedim. Kronik bir sorunu yok ama koltuk döşemeleri kenarlardan yırtılmaya başladı, çok ses geliyor, tiitreme problemi oluştu vs.vs. Tabi 206 üstü araçlar biraz daha iyidir diye tahmin ediyorum. Bizimki İran üretimi bir araç.Samand üretiyor araçları.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

206 larda ses sorununu bende duydum hatta 2008 e kadar olan 307 lerde bile vardı ama yeni araçlarda çözmüşlerdir artık

birde araç kasılıyor, kaldırıma felan çıkarken kasıldığını hissediyorsun seslerden :)

kötülemek için söylemiyorum bunları fakat pejo hakkında benim yorumlarım böyle. üst modellerini hiç kullanmadım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

birde araç kasılıyor, kaldırıma felan çıkarken kasıldığını hissediyorsun seslerden :)

kötülemek için söylemiyorum bunları fakat pejo hakkında benim yorumlarım böyle. üst modellerini hiç kullanmadım.

bende çok az modelini kullandım ancak pek olumlu birşey söyleyemicem :) hayırlısı olsun diyelim :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

308 i bir toptancımız almıştı eylül sonlarında.

ilk defa peugeot binen biri olarak hiçde iyi şeyler söylememişti.

iç kabine çok fazla ses aldığını bunun motor sesiyle birleştiğinde çekilmez olduğunu söylemişti.

malzeme kalitesindende şikayet ettiğini hatırlıyorum.

iyice düşünmeden karar vermeyin derim.

inşallah hayırlısı olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

araç LPG li ise benzin masrafından nasıl sıkıldın onu merak ettim:) kaldıki benzinle dizel yakıt arasındaki fiyat farkıda kapandı pek birşey kalmadı,2 gün önce okuduğum yazıda şöyle bir cümle geçiyordu;son zamanlardaki dizel araç satışlarının artmasından dolayı maliye dizel yakıta zam yaparak vergi kaybını önlemeye çalışıyor diye cidden arada da pek fark kalmadı, birde sen şimdi dizel motor için fark ödeyeceksin yakıt doldururken az para ödeyeceğini sanıp aslında kafadan 3 sene amorti edemeyeceğin bir rakamı peşinen ödemiş olacaksın, yok bunlar benim için teferruat  benim gönlüm kaydı diğer araca diyorsan hiç bekleme direk al zira araç işi gönül işi zevk işi  şimdiden hayırlı olsun :D

bu yorum üzerine başka birşey söylemeye gerek yok..  Şu konuyu anlatamıyorum insanlara. 7000 fark verip m3 dizel neden  almadın deyip duruyorlar hemde donanım farklarını anlatmam rağmen

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben Mazda3 almadan önce baktığım ilk araçtı peugeot 308. Aracı detaylı bir şekilde incelediğim için buradan yorumlarımı yazacağım umarım faydası olur. Aracın en üst donanımlısı benim aldığım mazda3 den 4-5 bin lira daha ucuzdu 5 aralık 2010 da, yani 3 hafta önce.  Öncelikle araba aile arabası değil onu vurgulayarak başlamak istiyorum, iç hacim ve bagaj hacmi aile için yetersiz. Motor gücü ve yakıt tüketimi oldukça etkileyici. İç donanım ve konfor konusunda hiç bir eksiği yok. Yol tutuş ve denge mükemmel. Sağlamlık konusuna gelince uzun boylu araştırmalarım sonucu Peugeot markasının ülkemizde en çok arıza veren ve servis sorunu yaşatan markaların başında geldiğini görmüş bulunmaktayım. Model olarak eski bir tasarıma sahip temel 207-307 mimarisi üzerine inşa edilmiş klasik peugeot.

Netice olarak fiyat-performans açısından araç 5 üzerinden 4.5 alacak kadar etkileyici. Ancak bu markanın arıza ve servis kalitesi yönünü şiddetle araştırıp öyle karar vermenizi öneririm.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar ben 308 i sadece 1,6 dizel motor  ve otomatık versiyonu olduğundan tercih ediyorum  bu cıtroen ve peugeut un konfor ve  görünüş olarak  çok etkiliyeci olduğunu fakat iş  mekaniğe geldiğinde asla bi  mazdayla  boy ölçüşemiyeceğinide  biliyorum  ama  bizim ülkemizdeki araç  vergi olayı oldukça  bunlarada mahkum gbi görünüyorum yada 1,6 dizel önerileriniz varsa bekliyorum haa  birde  focus dizel  otomatik var  ilk  onu düşünmüştüm fakat şanzımanında kronık  sorun olduğunu öğrenince  vazgeçtim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...