Jump to content

Kuvvetli Yağmurda Araç İçine Su Alıyor

mecazim
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• 2 ay sonra ...

arkadaşlar aracım geçen hafta arka kısımlardan içeri su almıştı bagaj ıslanmış vede su arka koltuklara yürüyüp arka sol koltuğu ıslatmıştı bende cuma günü kaportacı bir arkadaşa gösterdim stoplardan su alığını söledi denemesinide yaptık bir bidon dolusu suyu stopların oradan dökünce içine aktığını gördük, bende stopları söktüm stop contalarının orta sertlikte bir sünger olduğunu gördüm yumuşak bir malzemeden iki stopada fazladan conta yaptım ama slikon veya sıvı conta sıkmadım sonrasında, denememde gene su aldığını gördüm bu kez sol tarafta tamponun altınde hava alma bölümü var oradan sızdığını farkettim tamponu söküp orayıda güzelce sıvı conta ile izole edip monte ettim fakat dün farkettim gene su almış sol taraftan bu gün öğlenden sonra gene söküp bakacam acaba başka nereden kaçımış olabilir suyu aracın içine yardım ederseniz çok sevinirim ayrıca stop bölgelerinde conta olarak ne kullanabilirim oraya kullanabileceğim bir malzeme bulmam gerek veya o contalardan varmıdır acaba ??? ben bir servisi arıyim en iyisi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben her yerini kontrol ettim stopların arkasını contalattım fakat halen arabayı yıkattıgım zaman krikonun oldugu yerde ve karşı tarafında su oluyor çözemedim bi türlü

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar aracım geçen hafta arka kısımlardan içeri su almıştı bagaj ıslanmış vede su arka koltuklara yürüyüp arka sol koltuğu ıslatmıştı bende cuma günü kaportacı bir arkadaşa gösterdim stoplardan su alığını söledi denemesinide yaptık bir bidon dolusu suyu stopların oradan dökünce içine aktığını gördük, bende stopları söktüm stop contalarının orta sertlikte bir sünger olduğunu gördüm yumuşak bir malzemeden iki stopada fazladan conta yaptım ama slikon veya sıvı conta sıkmadım sonrasında, denememde gene su aldığını gördüm bu kez sol tarafta tamponun altınde hava alma bölümü var oradan sızdığını farkettim tamponu söküp orayıda güzelce sıvı conta ile izole edip monte ettim fakat dün farkettim gene su almış sol taraftan bu gün öğlenden sonra gene söküp bakacam acaba başka nereden kaçımış olabilir suyu aracın içine yardım ederseniz çok sevinirim ayrıca stop bölgelerinde conta olarak ne kullanabilirim oraya kullanabileceğim bir malzeme bulmam gerek veya o contalardan varmıdır acaba ??? ben bir servisi arıyim en iyisi.

Yakın zamanda miskinn bu konuda kendi aracı için çalışma yapmıştı, açtığı konulardan veya özel mesaj ile yardım alabilirsiniz...

:nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu gün herşey ortaya çıktı anlattığım gibi stoplardaki kaçağı önledikten sonra tümden bagajı boşaltıp denemeye başladım sulu bir bölgeden geçtikten sonra baktımki gene su var ama çamurlu anladımki çamurluk iç kısmından alıyor benzin depo borusunun kenarından içeri su alıyormuş , havalandırmanın olduğu bölüme, oradaki yuvarlak deliklerdende tabiki içeriye, bende gidip bir şu kendiliğinden şişen köpüklerden aldım  önce ondan sıkıp doldurduk sonra komple o bölgeleri silikonladık araba şu an kaportacıda kurusun diye bıraktım yarın alacam umarım sorun çözülür. stop contalarınıda sordum ayrıca satılmıyor stoplarla beraber alınabiliyor, öneriler için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben her yerini kontrol ettim stopların arkasını contalattım fakat halen arabayı yıkattıgım zaman krikonun oldugu yerde ve karşı tarafında su oluyor çözemedim bi türlü

Familia ,kurcalanmamışsa arka stoplardan su almaz . Arka camın alt sağ ve sol taraflarında cam sabitleme plastikleri vardır ,onları kontrol edin ,geçen sefer bagaj fitili diye şüphelenmiş ve fitili temizlemiştim ,ancak son yağmurlar kriko tarafında 1cm kadar su biriktirmiş ,hazır arka cam dahil arabanın üzerinde yağmur damlacıkları varken ,bagajın içinde küçük bir araştırma yaptım ,sağ tarafın arka cam plastiği oynayınca hareket ediyor ,iç kısımdan yokladım ,ıslaktı .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Slm arkadaşlar ben de aranıza yeni katıldım ve bir hafta önce 1999 model mazda 323 1.8 motor araç aldım. benim arabamında bagajda kriko yerlerinde su vardı. Stopları söküp vida yerlerine conta, slikon vb. ile yeniden monte ettim fakat ilk yağmurda yine su almış. Bugün öğlen, bagaja girip su döktürdüm ve su gelen yeri buldum. Su bagaj havalandırmasının oradan giriyor özellikle sol tarafda en kısa zamanda bu sorunu gidereceğim. İlk defa mazda kullanıcısıyım ama çok hoşuma gitti. Yarından sonra genel bakıma götüreceğim. Diyarbakır'da götürebileceğim iyi bir usta tavsiyesi olan varsa beni bilgilendirirse çok sevinirim. Herkese İyi Günler...  :nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İyi usta/servis sorununu ben şu şekilde çözdüm... Yolda her gördüğüm mazda sahibi ile konuşma imkanım varsa, çekinmeden aracını hangi servise götürdüğünü sordum...

En çok verilen cevaba göre araştırmamı tamamladım...

:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim yarın bi bakayım iş yerinde görmüştüm benim mazda dan sanırım en sağlıklı bu şekilde olur. Saygılar iyi geceler...  :nazar:

:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Slm arkadaşlar ben de aranıza yeni katıldım ve bir hafta önce 1999 model mazda 323 1.8 motor araç aldım. benim arabamında bagajda kriko yerlerinde su vardı. Stopları söküp vida yerlerine conta, slikon vb. ile yeniden monte ettim fakat ilk yağmurda yine su almış. Bugün öğlen, bagaja girip su döktürdüm ve su gelen yeri buldum. Su bagaj havalandırmasının oradan giriyor özellikle sol tarafda en kısa zamanda bu sorunu gidereceğim. İlk defa mazda kullanıcısıyım ama çok hoşuma gitti. Yarından sonra genel bakıma götüreceğim. Diyarbakır'da götürebileceğim iyi bir usta tavsiyesi olan varsa beni bilgilendirirse çok sevinirim. Herkese İyi Günler...  :nazar:

kardeş havalandırmanın oradan nasıl aldığını anlatiyim benimde öle olmutu stopların kenarından akan su arka tamponun altında havalandırmanın oradan sızıyordu tamponun sol tarafını söküp hepsini çıkarmadan esnetip havalandırmayı söktüm güzelce temizleyip siyah sıvı conta sıkarak tekrar mont ettim problem bitti. geçmiş olsun arabanız hayırlı olsun.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 9 ay sonra ...

Merhaba,

99 glx aracımda ben de su sorunu yaşadım.Araç yağmurda su almazken otobana çıkıp seyir ettikten sonra arka koltuğun altı su doluyordu.Bagaj döşemelerini söktüğümde keşfettim.Aracın arka çamurluk davlumbazında tam lastik üst hizasında 2 taraftada delikler vardı.Ve bu delikler tıkalı değildi.Sanki  kauçuk tapaları zamanla düşmüş gibi geldi.Araç hızlandığında  su buradan giriyordu.İlgili yerleri izole ettikten sonra su problemim tamamen çözüldü.Tam yeri lastiğin üst orta hizasında.Kör noktada ve liftte bile dikkat çekmeyecek bir açıda.Bu kısımları da kontrol ederseniz.Belki sizlere yararı olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bagaj döşemesi derken yan taraftaki döşemelerinide söktünüz mü?Benimde çözmem gereken bir sorun bu ama halen çözemedim.Daha dogrusu bagajı komple boşaltıp yantaraftaki döşemelerinide söküp kontrol etmem gerek müsait bir yerim olmadığı için hep erteliyorum :S

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bagaj döşemesi derken yan taraftaki döşemelerinide söktünüz mü?Benimde çözmem gereken bir sorun bu ama halen çözemedim.Daha dogrusu bagajı komple boşaltıp yantaraftaki döşemelerinide söküp kontrol etmem gerek müsait bir yerim olmadığı için hep erteliyorum :S

Evet.Koltukları yatırıp.Bagaj içi yan döşemeleri  tırnakları çıkararak komple söktüm.Koltuk altına dolan su koku yapınca arkada birşey bırakmadım.Tırnakları çıkarırken ortalarından karga burnu ile dikkatli çekin.Eskidikleri için kırılabiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba,

99 glx aracımda ben de su sorunu yaşadım.Araç yağmurda su almazken otobana çıkıp seyir ettikten sonra arka koltuğun altı su doluyordu.Bagaj döşemelerini söktüğümde keşfettim.Aracın arka çamurluk davlumbazında tam lastik üst hizasında 2 taraftada delikler vardı.Ve bu delikler tıkalı değildi.Sanki  kauçuk tapaları zamanla düşmüş gibi geldi.Araç hızlandığında  su buradan giriyordu.İlgili yerleri izole ettikten sonra su problemim tamamen çözüldü.Tam yeri lastiğin üst orta hizasında.Kör noktada ve liftte bile dikkat çekmeyecek bir açıda.Bu kısımları da kontrol ederseniz.Belki sizlere yararı olur.

Aynı sorun bende de vardı bende aynı şekilde çözdüm, sorun büyük ölçüde çözüldü fakat bagaj hava deliğinden ve stopların oldan çok az su geliyor yine, ama sorun olarak gördüğüm ise sağ arka yol tarafında ayaklarını koyduğun yerde yani zeminde, 4 tarafı kuru fakar orası tamamen ıslanıyor, kafayı yiycem,altına baktım ıslaklık var ama nerden aldığı belli değil. kovayla su döküp denemek lazım kuruduktan sonra.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 7 ay sonra ...

Kimden: evren06

--------------------------------------------------------------------------------

slm abi...bende de senin aracın aynısı var..323 hb otomatik 3 ileri...2 yıldır artvinde olmam nedeniyle bakımsız kaldı...en son ankarada iken genel bakım yaptırmıştım...sen bütün konularda aktif yorumların var...baya da bilgi sahibisin...sormak istediğim bi kaç sorum olacak...benzer bir sorun senin de başına gelmiş okuduğum kadarıyla...aracım arka koltuğun sağ tarafına ayak koyma yerine bir yıldır su alıyor...sanırım bagajdan süzülerek oraya kadar ulaşıyor...sanayiye götürdüm ancak uğraşmak istemediler...nasıl keseriz bu suyu? bir de arka amortisörümün biri patlak...monroe almayı düşünüyorum ama gazlı mı yağlı mı almalıyım...yardımcı olursan sevinirim...

Bir arkadaşımız bana soru sormuş bende cevap yazdım buradan devem edelim;

sayın evren06 öncelikle hoşgeldin. Aleyküm selam, bahsi geçen su galiba benim arabanın aldığı yerden yani arka stop contalarından kaçırıyor, arka stopların vede ortadaki reflektörün sökülerek oralara conta yapılması gerek , ben servisten almayı düşünmüştüm ama stoptan ayrı satılmıyormuş, bende söktüm döşemeciden yumuşak contaya uygun kaplama aldım eskisini model alarak yaptım yaktım, sorun bitti, fakat şöle bir husus var bazı 323 ler çamurluk içinden de su alıyor arka iki çamurluğun içini uçtan uca iyice konrtol ettir, çürüme veya dökülme varmı baktır, stopları sökmeden önce,  belki bu sebeptendir. Amartisör olarak ben yağlı tavsiye eserim

Kolay gelsin , bide mümkünse bu tip soruları foruma konuya mesaj yazarak sor, oradan cevaplayayım, diğer arkadaşlarda cevap vede öneri yazabilsinler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Mazdaların eski modellerinde su alma sorunu kronik sanırım ben geçen gün baktım arkacamın bittiği yerden su alıyor anlamadığım o su nasıl oluyorda bağajın sağ ve sol davlumbazın oraya doluyor bu kış bagajı komple boşaltıp yanlardaki kaplamaları söküp sağlam bir test ve soguk silikonla güzel bir tadilat yapacagım.Yerlerini tesbit ettiğimde sizleride bilgilendiririm.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

merhaba arkadaşlar.arabanın arka koltuğun altına su birikiyor.nereden sızdığını bulamadım.koltığun üstü kuru,koltuğu kaldırıp altına baktığımda su birikintisi ile karşılaşıyorum.başından geçen arkadaşlar varsa bilgi paylaşabilirmi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aman hocam ıslak bırakmayın öyle çürüme vs yapar. Araç içinde otururken arabayı yıkatmaya vereceksiniz, basınçlı su tutulacak ki ancak nereden sızıyor öyle bulacaksınız. Tavandan gelen bir şey yoksa eğer, kapılardaki ya da bagajdaki yağmur tahliye olukları tıkanmış olabilir. Islaklığı takip ederek nereden geldiğini bulmanız gerekir. Allah kolaylık versin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...