Jump to content

Soğuk Havalarda Seyir Halinde Arka Camdan Gelen Ses [2009 Mazda 6]

GörkemYetim
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

mazda6 da da, bahsedilen soğuk havalarda ve mıcırlı asfaltta oluşan tıkırtı-gıcırtı karışımı ses arka cam civarından geliyordu. her zaman olmasa da, ses olduğu zaman özellikle uzun yolculuklar işkence haline geliyordu. 20bin ve 30bin bakımlarında servise bu sorundan hep bahsettim fakat havanın soğuk olmaması ve ses kesilmesi nedeniyle haklı olarak servis bir şey yapamamıştı. havanın soğuk olduğu ve gıcırtının yoğun olduğu bir gün servisin yolunu tuttum, sesi dinleyen yetkililer bile duruma şaşırdılar ve arabayı orada bırakmamı istediler. ertesi gün sorunu hallettiklerini, konuyla ilgili bir bülten olduğunu ve onu uyguladıklarını söylediler. garanti kapsamında olduğu için bana da masraf çıkmadı :)

arabam şu anda 53bin km.de.. çok hafif lastik sesi dışında en ufak bir ses bile gelmiyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Görkem sorunun tam tarifi ve çözümünü Okan biraz önce iletti bana ;)

arka cam takılırken desteklenmesini sağlayan plastik klips türünde parçalar var.tavan döşemesini hafif aralayıncan görünür. beyaz renkli. bunların sivri uçları cama deyiyor, soğuk havalarda da adamı delirtiyor sesi. sıcakta yapmaz. onların ucları kesilerek temelli halloluyor. uçlarına silikon sprey sıkarak geçici halloluyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sorunların çözülmesi sevindirici. Forumda bile kullanıcıların çok şikayetleri vardı ve hatta satmayı bile düşünenler vardı. Tabi yeni araçta bu tür problemlerin olması insanın canını sıkar.

Bende servis zamanı koltuğu göstereceğim, ön tarafta şimdilik ses yok, olur ise onu da yaptırırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

burak,

bülteni buldum sana mail attım (admin@ olana). 1mb falan tuttu tarayınca. bilgin olsun...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ilginiz için çok teşekkürler, beni aylarca uğraştıran sorunun tam olarak ne olduğunu öğrenmiş oldum.. bahsettiğim gibi ben bu sorunu atlattım ama diğer kullanıcılar için çok faydalı olacaktır, keşke ben de daha önce forum üyesi olup zamanında bilgi sahibi olabilseymişim, küçük bir işlem için bu kadar kafa yormak zorunda kalmazdım. (bahaneyle olasılık olarak düşünüp tüm bagaj içini stepne çevresini, kapakları halı gibi bir malzeme kaplatmış oldum)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ilginiz için çok teşekkürler, beni aylarca uğraştıran sorunun tam olarak ne olduğunu öğrenmiş oldum.. bahsettiğim gibi ben bu sorunu atlattım ama diğer kullanıcılar için çok faydalı olacaktır, keşke ben de daha önce forum üyesi olup zamanında bilgi sahibi olabilseymişim, küçük bir işlem için bu kadar kafa yormak zorunda kalmazdım. (bahaneyle olasılık olarak düşünüp tüm bagaj içini stepne çevresini, kapakları halı gibi bir malzeme kaplatmış oldum)

tecrübe etmiş oldunuz. aracınızı daha yakından tanımış oldunuz. güzel tarafı da bu... :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tecrübe etmiş oldunuz. aracınızı daha yakından tanımış oldunuz. güzel tarafı da bu... :D

kesinlikle ;)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

:tey:

Selamlar. Ben de tam bu konuyu aramak için siteye girmiştim. bende de aynı sorun var ve bu aracı birine kullandırdım. Ben arkada oturarak sesi dinledim. C sutunundan geldiğini farkettim( sandım ). Normalde bu ses gelmiyo. Arabanın kasası sanki burulurken bu ses geliyo. Mesela bir lastik çukura girince veya sadece bir lastik kasisten geçince oluyodu. Şimdi ilk işim gidip o dişleri kontrol etmek olacak... ve sonrasında da bol bol yağliyacam oraları. SES deliliğine son :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 yıl sonra ...

Aynı sesi şuanda bende yaşıyorum forumda aradım çözümü ve o dediğiniz bülteni bulamadım hatta bende sorun ön camda da bulunmaktadır. Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 8 ay sonra ...

2009 mazda 6 sahibiyim aynı sorun bende de var. Arac biraz hızlandıgında arkadan tıkır tıkır ses geliyor. Forumda bülteni bulamadım. Yardımlarınızı bekliyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arka cama değen klips uçları var. Aslında cam takozu gibi birşey bunlar. Yan ve üst döşeme ile cam arasından ve gerekirse döşemeyi sökerek veya esneterek onları bulun. Cama değen uçlarını falçatayla kesin. Bitti gitti...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12 saat önce, okkko :

Arka cama değen klips uçları var. Aslında cam takozu gibi birşey bunlar. Yan ve üst döşeme ile cam arasından ve gerekirse döşemeyi sökerek veya esneterek onları bulun. Cama değen uçlarını falçatayla kesin. Bitti gitti...

Aynı sorun bende de bu kış olmaya başladı.Yarın halledeceğim inşallah anlattığınız gibi. Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim aracımda mazda 3 2011. Arka taraftan gelen çıtırtı sesi beni illallah ettirdi. Ne yaptıysam sesi kesemedim. En son arka sol stop lambasından geldiğini düşünüyordum lamba oynadığı için. Bu arka cama değen klips uçları Mazda 3 lerde de var mıdır?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...