Jump to content

Mika Boya

Xman
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar Mazda 3 lerdeki Mika boyanın tam açılımı nedir, bize bunu metalik boya diye sattılar ve ruhsatta Mika yazıyor, ama araç sanki tam metalik gibi değil ama opak gibide değil, bu boya olayına kafam takılmış durumda.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 59
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• okkko

7

• S.Halilduru

9

• Xman

20

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

Guest ibrahim

Mika günümüz modern sanayisinde kullanılan bir hammaddedir.

""Boyalarda katkı maddesi olarak kullanıldığında düşük özgül ağırlığı ve yapraksı yapısı nedeni ile çökelmemesi ve boyada homojen bir dağılım göstermesi, ayrıca sudan etkilenmemesi, yapıştırıcı ve boyalar ile kolay karışması""

özelliği varmış

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest ibrahim

Metalikmi değilmi peki :D :D

Metalik boyaya mika denilen madde karıştırılmış, bir nevi ahşap malzemeyi boyadıktan sonra verniklemek gibi, ama vernik ve boya tek parça
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Arkadaşlar Mazda 3 lerdeki Mika boyanın tam açılımı nedir, bize bunu metalik boya diye sattılar ve ruhsatta Mika yazıyor, ama araç sanki tam metalik gibi değil ama opak gibide değil, bu boya olayına kafam takılmış durumda.

araçtaki boya koduna bak daha sonrada onu mazdanın web sayfasında renk kataloğu varsa karşılaştır metalikmi değilmi diye, mica lı boya  bizde simli olarak tabir edilen güneşte bakınca boyanın içinde parlayan yanan dönen  minik sim parçacıkları
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest ibrahim

Bülent Abi o sedefli boya değil miydi ???

araçtaki boya koduna bak daha sonrada onu mazdanın web sayfasında renk kataloğu varsa karşılaştır metalikmi değilmi diye, mica lı boya  bizde simli olarak tabir edilen güneşte bakınca boyanın içinde parlayan yanan dönen  minik sim parçacıkları

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest ibrahim

simli sedefli aynı şey bildigim kadarıyla

yok hani demişsin ya mikalı boya bizde simli boya diye geçiyor yani bildiğimiz sedefli, öte yandan mica son 2 senedir boya sektöründe kullanılmaya başlandı diye biliyorum. (Babam elektrostatik boya tesisi sahibiydi, boya yapılarını az çok bilirim)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

44 44 lü numarayı aradım santraldeki arkadaş bu konu hakkında bilgimiz yok dedi, bende orada niye oturıyorsun o zaman dedim, bilgilerinizi alalım biz size dönelim dediler, 4 saattir dönecekler :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest ibrahim

44 44 lü numarayı aradım santraldeki arkadaş bu konu hakkında bilgimiz yok dedi, bende orada niye oturıyorsun o zaman dedim, bilgilerinizi alalım biz size dönelim dediler, 4 saattir dönecekler :(

hatlar yoğundur, sanmıyorum mantıklı bir açıklama yapabilceklerini, boyanın içindekiler: selülöz, x maddesi, y maddesi, mica vs vs mantıklı bir açıklamaları yoktur boya ile ilgili diye düşünüyorum
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

yok hani demişsin ya mikalı boya bizde simli boya diye geçiyor yani bildiğimiz sedefli, öte yandan mica son 2 senedir boya sektöründe kullanılmaya başlandı diye biliyorum. (Babam elektrostatik boya tesisi sahibiydi, boya yapılarını az çok bilirim)

2 seneden fazla oldu yanlışın var, elektrostatik boya tesisi bende de mevcut atla deve bişey değil
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de mika ile sedeflinin ya da simlinin aynı şey olduğunu biliyorum, eski kasaların tamamı böyleydi, yeni çıktı bu fiyat farkı...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

"orada niye oturuyorsun o zaman" :D çok iyi ya gerçeten böylemi dedin abi santraldeki vatandaşa :D

Aynen öyle dedim :) hala da dönüş yapmadılar, sizi bayiye yönlendirsem diyor bana telefonda ben zaten bayiden kuşkulandığım için seni arıyorum:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynen öyle dedim :) hala da dönüş yapmadılar, sizi bayiye yönlendirsem diyor bana telefonda ben zaten bayiden kuşkulandığım için seni arıyorum:)

bir kaç güne dönerler, mutlaka dönüş yapıyorlar ama biraz zaman geçiyor.boyalar konusunda hiç bilgim yok bende merak ettim şimdi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu mika boya metalik boya değilse, bizden fazladan 600 lira alınmış demek oluyor... Bekleyelim bakalım ne cevap gelecek...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben bu konuda birşeyler hatırlıyorum! (Yaşlılık mode: on)

Mika ile metalik boya farklı. Bildiğim kadar ile, sedefli denilen boya da bunlardan farklı bir yöntem.

Mikalı boyada, boyanın içine - çok aykırı renkte olmayan - minnacık mika parçaları ilave ediliyor.

Uyumsuz'un dediği gibi dibe batmayan bu milyonlarca minik mika parçası çok yanar döner bir görüntü arz ediyor.

Bir tarihte uçak gemisi kadar büyük Amerikan araçlarında çok revaçta idi.

Metalik boyadan çok daha pahalı bir boyadır ayrıca..

Ayrıca, Xman arkadaşa, verdiği telefon ayarı için "helal olsun" demek istiyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazdam mika mavi renkte, simli (sedefli) boya ile alakası yok, opak veya metalik de değil, temiz olduğunda göz alıcı canlı fakat renge pastel tonları verebilen epey dikkat çeken bir boya. ben memnunum şahsen.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...