Jump to content

Mika Boya

Xman
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Benim eski astra opak boyaydı, 7 senelik araba hep bıcı bıcı makinasında fırçayla yıkandı, satarken tavanında tek bir çizik yoktu :D

Tarafsız olarak resime bakarak yorum yaparsanız sevinirim araç metalik gibi görünüyormu sizce.

post-5481-141695283499_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 59
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• okkko

7

• S.Halilduru

9

• Xman

20

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

Aracı önce bol su ile iyice ıslattırıp tozunu kirini yumuşattırdım, gerçi tavanda belirgin toz yoktu ama yinede iyice ıslattırdıktan sonra süngerle ve sonax özel şampuanı ile yıkadılar, durulama bezleride oldukça hassas bezlerdi, durulama bitmeye yakın bir sürü kılcal çizik takıldı gözüme, halada duruyorlar :) görmek isteyenler bakabilir ısrar ediyorum. İlk ve tek yıkaması bu şekilde oldu, buna rağmende kılcal çizik oluşuyorsa zaten boyanın ne olduğunu tartışmaya gerek kalmıyor..

Eğer o süngeri daha önce etek altında yani balata tozlarının oluşabileceği yerlere kullandılarsa gayette güzel çizilir. Bu sebeple esas tavsiye arabalarda tavan ve etek üstünü ayrı bir sünger, etek altını ayrı bir sünger ile yıkatmak ki bunu da kimse kolay kolay yapmayacağı ben derim ki ,

boşveerrr. Belirli aralıklarla yaptıracağın kil/cila uygulamaları ile o kılcal çizikler zaten kolaylıkla giderilir.

Böyle ufak şeylere takıp arabadan soğuma, keyfini çıkar :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Burak arabadan soğumam söz konusu değil :) dün akşam bir konu açtım performansla ilgili onu okuduğunda araçtan şikayetim olmadığını göreceksin ;) ben boya olayına takmış durumdayım :D ayrıca adamlar arabayı yıkarken bauhaus dan hafta sonu aldığım özel hassas yıkam süngeri ve sonax şampuanı ben verdim adamlara, benim malzemeleri kullandılar :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O zaman otur ağla :D Ne diyim :D

Eyvallah :D

Yok bu saatten sonra gidip kimseyle didşecek değilim zaten, ama en azından buradki arkadaşların görüşlerini almam iyi oldu hem boyayı tam olarak öğrendim hem de bakım ve yıkama konusunda daha dikkatli olup ara ara da kılcal çizikler için pasta vs. yaptımam gerektiğini not aldım. Yorum yazan tüm arkadaşlara teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende de yıkama için ayrı, jantlar için ayrı ve cila için ayrı sünger var ama

artık Burak'ın dediği gibi bende sorun etmiyorum :D :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Zaten havalar iyileşsin kendim yıkayacağım bizzat :) tüm malzemeler hazır, iç temizlik içinde yine sonax'ın döşeme, plastik aksam ve deri tmizleme koruma ürünlerini aldım..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Mazda iletişim hattı 3 Ocak 2011 günü sormuş olduğum soruyu tam 21 gün sonra 24 ocak 2011 tarihinde yanıtladı nihayet. Tabi ben bu arada Türkiye'den yola çıksam sanırım Japonya'ya yürüyerek ulaşabilirdim. Bu vesile ile kendilerini bu süper hızlı hizmetlerinden dolayı kutlarken, yaptıkları resmi açıklamayı da forum ahalisi ile paylaşmak istiyorum.

Mika Boya Hakkında Mazda Türkiye'nin Teknik Açıklamasıdır;

Sayın Ahmet Eroğlu,

Mika boya ile ilgili detaylı bilgi almak için yapmış olduğunuz başvurunuza istinaden;

Mika olarak adlandırılan boya su bazlı olup, Mazda markasının çevreye olan duyarlılığı neticesinde üretim için tercih ettiği bir seçenek olduğunu,

ayrıca metalik boyadan farklı olarak detaylı incelendiğinde, içerisinde sim olarak nitelendirilen ve gözle görülebilen küçük parçacıkların bulunduğu bir yapıya sahip olduğunu iletmek isteriz.

Bu özellikle birlikte araçların görünümlerinin diğer marka araçlardan ayrılması da hedeflenmiştir.

Bu konuda yeterli bilgi verebildiğimiz inancıyla, ürün ve hizmetlerimize göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür eder, iyi günler dileriz.

Saygılarımızla,

Mazda İletişim Hattı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda iletişim hattı 3 Ocak 2011 günü sormuş olduğum soruyu tam 21 gün sonra 24 ocak 2011 tarihinde yanıtladı nihayet.

Kardeşim sende zor soruyosun.

İnsan biraz daha kolay sorar  :2funny:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Demek mekanik bir soru sorsam Allah korusun :D 6 ayda anca cevap gelirdi :D

kasma iletişim hattı falan diye. gel, sor anında cevap...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Oyle diyorsun da Mazda Turkiye ille de bu kanali kullanin diyor ama gorulen o ki bu kanal cok iyi calismiyor

zamanla iyileşecektir. şimdilik yetersiz kaldığı noktalarda bayiler olarak biz elimizden geleni yapmaya hazırız...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

5 yıllık siyah corolladan sonra tercihim beyaz mazda 3 oldu. çok memnunum. geç de olsa doğruyu bulduğumu düşünüyorum. herkese selamlar :tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Bendeki kırmızı mika bi acayip oluyor geceleri  spot beyaz ışık altında dururken araba kiremit rengine dönüyor, güneşli havalarda kırmızı canlı görünüyor birtek...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bendeki kırmızı mika bi acayip oluyor geceleri  spot beyaz ışık altında dururken araba kiremit rengine dönüyor, güneşli havalarda kırmızı canlı görünüyor birtek...

çift renk işte ne güzel :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...