Jump to content

Mazda3 120Bin Bakımı

joys_eftelya
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

bu gün mazdamın 120000km bakımını yaptırdım

yağ değişimi

polen filtresi

yağ filtresi

hava filtresi

şanzuman yağ değişimi

340 tl

bence pahalı siz ne dersiniz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şanzıman yağı olmasa fazla derdim ama şanzıman yağı olunca normal olabilir. Madde madde görmek gerek tam olarak karar vermek için.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Şanzıman yağı olmasa fazla derdim ama şanzıman yağı olunca normal olabilir. Madde madde görmek gerek tam olarak karar vermek için.

serviste dexelia şanzıman yagı değişimi ve şanzıman yağ filtresi 300 küsür TL zaten arkadaşın verdiği fiyatın tüm işlem için olduğunu düşünürsek yetkili servis dışında yapılmış sanıyorum işlem ve bence pahalıda değil
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

serviste yapıldı arkadaşlar ama yağ olarak dezelia değil total kullandılar şanzuman yağı olarakda motor yağı olarakda.antakya ram yetkili servis özel değil.sadece bana fazla gelen mesela total yağ kullandılar motor için 4.20 lt 92 lira fazla gibi geldi.ama genede servis olduğu için için rahat en azından biraz fazla olsada

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yağ filtre katuşu=8.78

polen filtresi=28.48

Şanzuman yaği,2,5lt=62.50

motor yaği,4.20lt=92.40 -5/30 mobİl tam sentetİk

hava fİltresİ=28.78

İşçİlİk=70

kdv=50  fİyatta kdv olmasa normal sanirim ama kdv işi bozuyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

normal yağ fiyatı . ben 5-30 castrol magnatec 64 liraya almıştım . serviste yağ kalmamıştı çünkü. ama sentetik yağlar genel 90tl civarı. ama tabi kdv dahil bu fiyata. sizin fiyatlar da da kdv işi bozmuş dediğiniz gibi. yine de çok değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yalnız 4 lt o fiyat 4.20lt koydular bu arada sanayide şu kadar dediğiniz şey imkansız ben parçaları alıp sanayide taktırayım dedim parçalar zaten aynı fiyat bence işçilik 20 fazla 50 de kdv 70 fazlası var ama kafam rahat.sanayide bunları yaptırsanız başka bi şeye bakmazlar ama servis lastikleri söküp balatalarına amortisörlerinden tutun elektrik aksamına herşeyine baktılar yani cek-up yaptılar en azından şimdi kafam rahat

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yalnız 4 lt o fiyat 4.20lt koydular bu arada sanayide şu kadar dediğiniz şey imkansız ben parçaları alıp sanayide taktırayım dedim parçalar zaten aynı fiyat bence işçilik 20 fazla 50 de kdv 70 fazlası var ama kafam rahat.sanayide bunları yaptırsanız başka bi şeye bakmazlar ama servis lastikleri söküp balatalarına amortisörlerinden tutun elektrik aksamına herşeyine baktılar yani cek-up yaptılar en azından şimdi kafam rahat

Her zaman söylediğim gibi 3 kuruş fazla olsun ama kaliteli,temiz olsun.

Serviste yaptırdığın zaman karşında bi muhatap bulursun.en azından

yapılan işin bi garantisi olur.ilerde bir sorunla karşılaştığın zaman kime

başvuracağını bilirsin.ve kendinden emin bir şekilde yapılan işin hesabını

sorarsın.ama sanayide öyle olmuyor.bazı ustalar hariç tabiki ama çoğu

ustalarda adamı paranla rezil ediyolar.Usta peşinden koşmak çok zor.

Muhterem in dediği gibi UCUZ MAL ALACAK KADAR ZENGİN DEĞİLİM.Ha birde

( her pahalı olan mal da kaliteli demek değildir.)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben bugüne kadar araç bakımlarımı hep sanayide yaptırdım, tabi birazda işi bildiğim için 6 ayda bir rutin değişecekleri bir listeye yazar ustaya veririm, başınada dikilirim iş bitince de arabamı alır çıkarım. Yine uzun vadeli yapılacak olan şanzıman yağı,  triger kayışı, balatalar vs. bunlarıda zaman aralıkları geldiğinde söktürür kontrol ettiririm, zamanı gelmişse onlarıda yaptırırım. 2004 opel astraya her 6 ayda bir yağ değişimi, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi, yakıt filtresi ve 4 adet buji için 150 liradan fazla ödeme yapmadım hiç ve işçilikde bu fiyata dahil. Her gittiğimdede sanayide bu işlemlerin peşine ek bir ücret almadan bilgisayarlı checkup ve lastik basıncı kontrolü vs. gibi standart konrolleride ben söylemeden yapıyorlardı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Siz usta bakımından şanslısınız o zaman.Bizim buralarda iyi usta bulmak zor.

Hadi buldun diyelim fiyatlar ateş pahası.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

valla ben anlamadım sadece dediğin parçalar 70-80 arası tutar.4lt castrol yağ10-40 koydursan 65 lira zaten etti sana 140 civarı senin usta zenginmiş demekki işçilik almadan çalışıyo

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Opel'de bu parçalar 80 lira civarı tutuyordu, 40 lirada yarı sentetik castrol yağ, 30 lirada ustaya veriyordum eder 150. Bir kuruş fazla vermedim inan...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşım o zamn litresi azdır.ben castrol bakıyorum 65 lirra ,nanıyorum tabiki sana.ama kırk türlü yağ var sentetik tam sentetik yaı sentetik oda fark eder ama bnm arabaya uygun olan castrol 65 lira 4lt

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bakalım mazdanın ilk bakımı kaça çıkacak servisten :)

Xman aracının ilk bakımına ( 1000 km ) ücret ödemeyeceksin.

Satın aldığım bayii ilk bakımın ücretsiz olduğunu söyledi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Xman aracının ilk bakımına ( 1000 km ) ücret ödemeyeceksin.

Satın aldığım bayii ilk bakımın ücretsiz olduğunu söyledi.

Bana öyle bir şey denmedi valla, ben 6 ay dolunca gidecem diye biliyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bana öyle bir şey denmedi valla, ben 6 ay dolunca gidecem diye biliyorum..

1000 Km yada 6 ay.

Artık hangisi önce olursa.

Yalnız 1000 bakımına pek çok servis ücret almıyor.

Aklında olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yarın bi görüşiyim servisle ama 3-5 güne dolar 1000 km 1 aylık aracın nesine bakacaklar :) öyle bir bakar gönderirler sanırım, 1 ayda bişey değişmez araçta, o nedenlede ücret almıyorlardır zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...